בס"ד

הסיגריות חוקיות לגמרי ניתן לרכוש אותן כמעט בכל פינה, יש הרבה אנשים מעשנים סביבנו וניתן לראות כי זאת אחת התעשיות המכניסות ביותר. האם אי פעם עצרתם לשאול את עצמכם כיצד הגיעו מקלות הסרטן באריזה הנאה לכל כיס כמעט? או מדוע 4000 חומרים מסרטנים וממכרים מותרים ע"פ חוק ?

גם הטבק מוכר לנו משחר הימים , מהמאה ה-9 לפנה"ס והתגלה ע"י בני המאיה והאצטקים הטבק אותו אנו מעשנים היום לרוב בצורה של סיגריות שונה לגמרי מצמח הטבק הגדל בטבע, יצרניות הסיגריות מוסיפות חומרים נלווים רבים אשר גורמים לתופעות לוואי ממכרות ולטווח הארוך גם מסוכנות.

 נזקי העישון גדולים ולטווח רחוק גם אם נגמל האדם, הוא עדיין מצוי בקבוצת סיכון מסוימות :

  • המעשנים סובלים לרוב מדלקת סמפונות ומחלת ריאות כרונית המפריעה לחילופי הגזים בריאות.
  • הסובלים ממחלות אלו משתעלים רבות בעיקר בבוקר והכושר הגופני יורד בשל מיעוט החמצן בדם.
  • ישנו קשר בין סיגריות לבין סרטן הריאה , שיעור התמותה מסרטן הריאה אצל מעשני סיגריות גדול פי 10 ויותר מאשר אצל אלו שאינם מעשנים.
  • 80% מכל מקרי סרטן הריאה מתגלים אצל מעשנים, בנוסף גובר הסיכון למעשן לחלות בסרטן הפה הגרון והושט.
  • עישון קופסה ביום למשך שנה גורמת למשקע של כ– 100 גר' בריאות.
  • לאורך זמן עישון יכול לגרום להיצרות של כלי דם בלב ובמוח מה שמקטין את זרימת הדם ומגביר את הסיכון להתקפי לב ומחלות לב שונות.
  • עישון גורם גם לכיב קיבה , קוצר נשימה , זיהומים ומחלות בדרכי הנשימה. 
  • העישון משפיע על הפוריות אצל גברים ונשים , ותקופות ריפוי ממחלות ופצעים ארוכה יותר בשל מחסור בויטמין C בדם .

" החומר הפסיכואקטיבי הפעיל בטבק, הניקוטין, פועל על המוח ויוצר בו בעת העישון שינויים ביוכימיים מידיים. מעשני טבק מדווחים על העישון כמשפר לריכוז, ערנות וכן תחושת עונג ורגיעה. ככל הנראה ההשפעות המעוררות נובעות משחרור של ההורמון אדרנלין, וההשפעות הקשורות לשיפור מצב הרוח נובעות משינוי ברמת ההורמון דופמין"

(-ויקיפדיה)

גם בסיגריות קיים חומר פסיכואקטיבי מסוכן הרבה יותר מאותם החומרים שנמצאים בצמח הקנאביס.

בטבק אותו אנו מעשנים נכללים יותר מ-4000 חומרים נוספים שאינם טבק – חומרים ממכרים, מסרטנים שמטרתם להאריך את חיי המדף של המוצר .

שיעור תמותה : מעל ל-10,000 בשנה בארץ וכ-4 מיליון בעולם.

 שיעור תמותה של קנאביס : 0

תופעות לוואי של קנאביס :

תיאבון \רעב מוגבר , תחושת רוגע אופוריה,עייפות, לעתים חוסר יכולת לעקוב אחרי מחשבות ופגיעה בזכרון לטווח הקצר. יש לציין כי על אדם להפעיל את שיקול הדעת הבריא ע"פ נפשו ושכלו מאחר וכל חומר חיצוני וזר לגוף בהגזמה אינו בריא .

מחלות עקב צריכת קנאביס :

שנויות במחלוקת מאוד ומשתנות מאדם לאדם, אין מחקר מדעי אחד שהוכיח כי ישנן מחלות פיזיולוגיות פרט להתמכרות פסיכולוגית וטענה אמפירית לסכיזופרניה עקב שימוש בקנאביס.

 גוף שלכם – החלטה שלכם .