11 ק"ג של סמים מסוג חשיש נתפסו בצפון

בפעילות של יח' מרכזית שבמחוז הצפ' בפיקודו של נצ"מ משה כהן הלילה, כנגד החזקה וסחר בסמים, נתפסו ב-2 מקרים שונים סמים בשווי מאות אלפי שקלים. בפעילות ה-1 נעצרו 2 חשודים תושבי כפרים בצפ' ( 43 ו-62 ) לאחר שבחיפוש ברכבם נתפסו כ-8 ק"ג חומר החשוד כסם מסוג חשיש, כמו כן נתפס ברשותם כסף מזומן. החשודים מכחישים את המיוחס להם ובאים בשעה זו לדיון להארכת מעצרם בבימ"ש נצרת. ה-2 נעצרו באזור עפולה. רכביהם של 2 המעורבים נתפסו ובהמשך יוחלט על חילוט הרכבים. בפעילות אחרת של הימ"ר הלילה, נעצר חשוד מרמלה בן 38 , חשודה בת 25 מק. שמונה וחשוד בן 63 מחיפה, החשודים בביצוע עסקת סמים במהלכה נתפסו ברשותם 3 ק"ג של חומר החשוד כסם מסוג חשיש

 

תמונת אילוסטרציה

rotter

 

לקחת טריפ עם דוד אבידן

ארבע וחצי בבוקר. כדור כחול-שחור נחצה לשניים ומחליק במורד הגרון. השמיים נפתחים ואנחנו מרחפים במחוזות של אושר שמיימי. התנסויות הסמים שלי, של דוד אבידן, יונה וולך ואפילו יחזקאל הנביא | מנחם בן

ביקש שאחזיר חוב של 17 וחצי לירות. דוד אבידן | צילום: יוסי אלוני, מעריב
1. מחאת המריחואנה חשובה לא פחות ממחאת הקוטג'

בשבוע שבו נרצחו שני אנשים בישראל בגלל אלכוהול (בן ה-65 מחיפה והחייל בן ה-18 ברעננה, שרוצחי שניהם היו שתויים, כפי שנמסר בהודעת המשטרה); בשבוע שבו סיפר לנו שר החינוך הנחמד שי פירון כי הוא לוקח לפעמים ריטאלין, כדי להירגע (יכול להיות שזה מה שגרם לו לפרץ צחוק בלתי נשלט על דוכן הכנסת לפני כמה חודשים?); באותו שבוע עצמו יצאה לדרך גם מחאת הקנביס, והתקיים מה שזכה לכינוי "ליל הבאנגים הגדול", שבו יצאו אלף מעשני חשיש ומריחואנה (אני מעדיף אגב חשיש) להפגנת עישון מול השוטרים בגן הוורדים בירושלים.

כל זה חשוב לא פחות, ואולי אפילו יותר, מהפגנת החצי מיליון בימי המחאה החברתית. כי הצדק החברתי דורש את הורדת יוקר המחייה, שלא ממש קרתה, אבל גם את החופש הבסיסי של אדם בישראל להחליט לגבי עצמו החלטות ריבוניות שלא פוגעות באף אחד, כמו החופש להירגע או לרחף או להתעדן או לתפוס השראה באמצעות עישון חשיש ולא באמצעות תרופות נגד דיכאון או באמצעות אלכוהול. כי במי בעצם פוגע עישון החשיש והמריחואנה פרט לפגיעה בחברות האלכוהול או בחברות התרופות? מעולם לא שמעתי על מישהו שרצח בהשפעת חשיש, למרות האגדה העתיקה, המכוערת והכוזבת על כת איסלאמית, שחבריה רצחו כביכול בהשפעת חשיש. אין דבר כזה. חשיש מרבה שלום, לא רצח.

כל מי שעישן – יודע. מי שמעשן חשיש או מריחואנה מעדיף לשקוע בכורסאות בהזיות הנועם. ולפעמים לכתוב או לצייר בהשפעת החומר. אבל לנהוג באלימות? חס וחלילה. אין דברים כאלה.

לכן המלחמה בחשיש היא מלחמת הבל שלילית ומסוכנת. היא עומדת בניגוד לאינטרס הציבורי הבסיסי ביותר. דוחפת אנשים לאלכוהול רע, לתרופות רעות, לסמי פיצוציות רעים, לחיכוך עם המשטרה, למגע עם יסודות פליליים, והיא מכפישה אנשים לשווא (האחרונים שבהם קרן מור ויהודה לוי ומוטי רייף), העלולים עקב כך להיפגע בקריירה שלהם ובפרנסתם. והיא מבזבזת משאבים משטרתיים, שצריכים היו ללכת למקומות אחרים לגמרי (למשל, לפיקוח על מקומות בילוי מותרי אלכוהול).

וכמובן: עצם האיסור על עישון חשיש ומריחואנה מביא להפצה של חומרים מעורבבים ולא טהורים, מרוססים ומסוכנים. ככה זה כשמנסים לפעול מתחת לרדאר המשטרתי.

המשך וואלה

 

ליל הבאנגים הגדול – שעתם היפה של מזוגגי המבט

לפי פילוסופיית הגראס, די בחומר שעישנת כדי להפוך אותך ליוצר גדול, ומי שמתנגד הוא זקן טרחן. אז ניסיתי, וחיי השתנו

אני כמעט מתבייש לספר שרק באמצע שנות ה–50 לחיי התברר לי שחשיש, גראס, קנביס ומריחואנה הם שמות שונים של אותו דבר עצמו. עד לאותו רגע ריחפו השמות האלה בחלל האוויר מסביבי כשמות של פולחנים מסתוריים, שלא הוכנסתי בסודם. איש ספרות תל אביבי, אחד ממודעי, מתרגם מוכשר, נוסע גדול ומעין פילוסוף אוהב חיים, שהלך לעולמו לפני שנים ספורות, ושהיה צרכן מובהק של גראס, הוא שקבע – בטעות מן הסתם – את הדימוי השלילי שציירתי לי על מעשני הסם הזה.

אין לדעת אם הסם היה האשם בכך שאותה שנה שבה כתב אותו אומלל טור שבועי במוסף לספרות שבעריכתי היתה אחת השנים המייסרות ביותר בחיי. ובמידה רבה גם בחייה של הסופרת רות אלמוג, עוזרתי לעריכה. שכן מעולם לא היינו בטוחים אם נקבל את הטור השבועי המצופה ממנו במועד, או אחרי המועד, או בכלל לא. זמן סגירת העמודים היה מגיע, הטלפון שלו לא ענה, לבסוף היה עונה כמתעורר משינה עמוקה ומפטיר דבר מה.

איור: ערן וולקובסקי

המשך הארץ

 

השחקנים שחגגו בסוף שבוע של סמים

הם גברברים מוכשרים, מסוקסים וכמובן, חביבי בנות ידועים – אלא מתברר שהכוכבים גם לא חששו לבלות ימים שלמים, שבהם לא הפסיקו לצרוך חומרים אסורים. וואלה! סלבס ממסטלת

פרשת אנשי ביצת הבידור שחשודים בשימוש בסמים הפתיעה אתכם? כיוון שמאז שחר הימים (או לפחות מאז שהוליווד כבשה את העולם) חומרים אסורים וכוכבים גדולים לא זרים אחד לשני. הסיפור שעומד במרכז שאלת השבוע, הוא הרבה יותר מקומי והתרחש במהלך מספר ימים של סוף שבוע לוהט אחד, שבו כמה שחקנים שווים ושובבים, כך מתברר, בילו בחברת לא מעט אנשים – כשהם לא מפסיקים לצרוך חומרים אסורים.

המשך ואללה סלבס

 

אורוגוואי: מותר לקנות עד 20 ג'וינטים בשבוע

נשיא אורוגוואי מוחיקה. קידם את החוק (צילום: AFP)
4 חודשים אחרי שהייתה למדינה הראשונה בעולם שמאשרת ייצור וצריכה של מריחואנה, אורוגוואי קובעת גם המגבלות: כל אזרח יוכל לקנות 10 גרם בשבוע

המקור, שביקש להישאר בעילום שם משום שנשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה טרם הכריז רשמית על התקנות, אמר כי הממשלה תוציא מכרז למתן רישיונות לשישה יצרנים שיוכלו למכור קנאביס על פי חוק. מוחיקה צפוי לחתום על התקנות בימים הקרובים. הוא היה זה שקידם אשתקד  את אישור הסחר במריחואנה, תחת מגבלות שתטיל המדינה, בטענה שהדבר יסייע להילחם בסחר הלא חוקי בסמים.

YNET