צמח העגבנייה שייך למשפחת הסולניים הקטלנית יחד עם תפוחי אדמה ודטורה (ידוע כסם  מסוכן ולא חוקי). במשך שנים רבות אירופים חשבו שהעגבניות הן רעל קטלני, עד שהם ראו את הילידים אוכלים אותן.

צמחים אלו  וגם העגבניות מכילים רעל הנקרא tomatine solanine. שתיית תה מעלי  עגבניות יכולה להרוג אתכם !!!

מהו סולנין?

סולנין הוא גליקואלקלואיד רעיל, אשר בבליעה יכול לגרום להרעלה בבני אדם. עם זאת, סולנין בבליעה רעיל פחות מאשר הכנסתו לגוף בצורה אחרת, ככל הנראה בשל הספיגה החלשה שלו, ההפרשה המהירה שלו וההידרוליזה שלו בקיבה לצורה רעילה פחות של סולנין. הרעלת סולנין עלולה לגרום לתסמונות במערכות העיכול, העצבים והעור שעלולות להיות קטלניות.

עגבנייה

הפרי האדום (כן, עגבנייה היא פרי) הוא אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר במטבח שלנו. העגבנייה מלאה בליקופן שהוא נוגד חמצון המסייע במניעת סרטן וטעימה בסלטים ובתבשילים. גם בעגבנייה אפשר למצוא את הסולנין הנ"ל, במיוחד בגבעולים ובעלים, וגם בעגבניות ירוקות ולא בשלות

מה הקשר של סולנין לתפוחי אדמה?

כאשר תפוחי אדמה הופכים לירוקים או כאשר גדלים עליהם נבטים הם עלולים להיות רעילים. במקרים אלו הפקעת מייצרת כמויות רעילות של האלקלואיד אלפא-סולנין

דטורה

הוא סוג צמח חד שנתי ממשפחת סולניים, בעל פרחים לבנים גדולים מאוד, דמויי משפך ופירות  עגולים וקוצניים.

הצמח גורם להרעלה אנטיכולינרגית בגוף (anticholinergic intoxication) שיכולה להתבטא בהזיות קשות, עצירת שתן, חום יתר, יובש בפה, פרכוסים, איונים מורחבים, ראייה מטושטשת, חרדה או פסיכוזה קשה ובכמויות גדולות עלולות להופיע בעיות בתפקוד הלב (הפרעות קצב מהירות עם פגיעה המודינמית – hemodynamic compromise) והנשימה שיכולות לגרום למוות.

לענייננו

4 דונם של קנבוס יכול לייצר את אותה כמות של נייר שמייצרים ארבעה דונם של עצים.
 הזרעים עשירים ביותר באומגה של 3 ו -6  יותר מכל מזון אחר, הזרעים המספקים תזונה באיכות גדולות במחיר זול מאוד. הוא צומח כמו עשב וכנראה מרפא סרטן.
אפשר להכין  דלק, ובגדים מהצמח השימושי והנפלא הזה..
הקנאביס ללא ספק בטוח יותר מאלכוהול או טבק ועם הצמח הזה יכולה להיות לנו כלכלה בת קיימא שלא תהרוס את כדור הארץ שלנו.

להסדיר את הקנאביס כמו עגבניות, לסיים את המלחמה נגד התרופה שלנו.