אם עד כה חזקת החפות, תום לב ומושגים מהרוח הזו עמדו לטובת משרד הבריאות ונציגיהם במלחמתם ברפורמת הקנאביס, זה איננו המקרה עוד מהיום. מושגים אלו ואחרים אינם עומדים עוד לטובתם, חזקת החפות נשללת מאותם גורמים אשר שמו להם למטרה לשלוט על הפצת הצמח איכותו ומחירו. הימים שהקריאות ההזויות על הסדרות ארוכות טווח באחריות הן הכיוון הנכון, לתהליך שאולי בסופו נזכה ללגליזציה הלכו וחלפו מן העולם, הם התפוררו יחד עם הסחורה שנשלחה למטופלים בשקיות ההפתעה של חברות הקנאביס הרפואי. שלוש שנים היה למשרד הבריאות להציג רפורמה רפואית מוצלחת, שלוש שנים לאחר עשרות שנים של כישלונות חוזרים ונשנים בנושא. מה קיבלנו בשלוש שנים אלו? הוכחה ניצחת שאין פתרון אחר למעט לגליזציה מוחלטת של הצמח ושאר הצמחים המכונים בפי משרד הבריאות 'סמים'.

שאלה מוסרית עולה כתוצאה מסבב הרפורמה הכושל האחרון, האם אלו אשר רק מילאו פקודות וביצעו הנחיות, האם מגיע להם עונשי מאסר? האם הם צריכים לשאת באחריות המחדל הזה? מחדל מתמשך שהתחיל עשרות שנים לפני כינון הרפורמה הכושלת האחרונה. דבר אחד ברור בלי שום צל של ספק, כל אלו אשר היו מעורבים בקבלת ההחלטות לכל הנוגע לרפורמת הקנאביס, נטלו מעצמם כל זכות מוסרית להמשיך ולעסוק בכל משרה ציבורית.

לישראל תפקיד מרכזי חשוב בחזית המאבק על התודעה במלחמה בסמים. החל מפרופסור משולם בשנות השישים העליזות ועד היום, נתונים על גבי נתונים ממשיכים לצאת מארץ הקודש להוכיח את אותן הטענות שהועלו בעבר. תודה לאל, היום המידע כבר יוצא בעברית, לא עוד: SCIENTISTS SUGGESTS CANNABIS MIGHT CURE CANCER, במקום זאת: גראס מחסל סרטן מפרק לו ת'צורה, קורע לו ת'אם אמא שלו. אך עד היום, בזמן שיד אחת של המדינה פורצת ומובילה ניסויים חדשניים בתחום הקנאביס וההמפ, היד השנייה עושה הכול להסתיר את העובדה שקנאביס הוא בעצם לא ~: "חומר מסוכן רמה 1, ללא שום ערך רפואי" אלא הוא כנראה החומר הכי קול שמסתובב פה במציאות ההזויה הזו.

שלושה רופאים ארבעה הערכות רפואיות שונות, ומאתיים דרכי טיפול שונים לאותו מטופל, שכנראה לא יעזרו בשום דבר חוץ מלארנקם של חברות התרופות ובעלי השליטה שלהם. 'טבע' למשל, אזרחי ישראל הם בעלי השליטה שלה ובקרוב מאוד, למרות שמעולם לא היינו שותפים לרווחיה, בקרוב בע"ה שתקרוס, נרגיש אותה כולנו עמוק בכיס, פתאום נהפוך לשותפים מלאים של "מניית – העם" והקולות להצלת הספינה הטובעת הזו יישמעו בכל פינה תשקורתית, על חשבון כמובן הפנסיה וקופות הגמל של האזרחים. תשובה, דלק תספורות ALL OVER AGAIN ומשבר כלכלי ענק, מי יודע? מה שברור הוא שהרפואה נשדדה ממערכת הבריאות המערבית, בימים שילדים מקבלים קוק כתרופות מרשם, רק זאת נותר לומר בוודאות: לא משנה ממה אתם סובלים ולא משנה מה ייתנו לכם איזה טיפול, הקרנות, חיסונים, תרפיה במקדש על צוק בקצה תבל – קנאביס יכול לעזור ולעיתים הרבה יותר טוב מכל דבר אחר.

אבל גם זה לא ממש נכון. וכאן נכנסת לתמונה הרפורמה המהוללת האחרונה של משרד הבריאות. ראשית זה תלוי את מי שואלים, פוליטיקאים למשל עד היום יהיו שיענו שמדובר בסם מסוכן, שהצמח גורם להרס בחברה ובתרבות, ומסכן את הילדים. מומחים גדולים יותר יסבירו לכם שמדובר בצמח שנוצר על ידי השטן, במטרה להפוך את הילדים שלכם לזומבים, וכדי שזה לא יקרה, עדיף שתתנו להם חיסון או כדור נגד קדחת הזמבזזת. שנית זה תלוי מאיפה קונים. לצערנו נכון להיום, הספק הסוחר, שמגיע היישר לכתובתנו בלחיצה בטלפון שווה ערך ולרוב אפילו יותר טוב, מהחומר שמספקת המדינה לאותם בעלי המזל שעברו את כל מסכות העינויים שילמו, וזכו לקבלת התואר הנכסף: בעלי רישיון קנאביס רפואי.

כזכור, כאשר נכנסה יעל גרמן לתפקיד שרת הבריאות תמכה בנושא הלגליזציה הרפואית, אך מהר מאוד הנושא ירד מפרק היום והפך למדיניות הרשמית הבאה: " קנאביס – לחולים הנוטים למות בלבד " באותם ימים לא היה ברור עדיין למקבלי ההחלטות לאן הולכים (לגליזציה), אבל היה ברור דבר אחד: צריך להחזיר את ליצמן שיבוא לעשות פה קצת סדר בבלגן. אם חלילה יצטרכו להגיע למילת הגנאי לגליזציה, יהיה זה בתנאים שלהם. 2016 שנת הלגליזציה, שנת המהפך, רוחות הידע נושבות מהמערב חזרה לכאן על גלי הים התיכון. מפורסמים רבים יוצאים בגלוי ומעידים שקנאביס עשה להם רק טוב, רבים וטובים כולל ילדים יוצאים ומעידים על כך שקנאביס עוזר להם במאבקם במחלות הסרטן והאפילפסיה.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נדרש להגיב: " קנאביס? מעולם לא שמעתי על זה עד שבאו ושמו לי עציץ על השולחן לפני כמה ימים". אז מה עם שבועיים קודם לכן סר השר ממקום מושבו ישירות לאיזו ועדה כדי למנוע את ההפקרות הבאה: "הפצת קנאביס לילדים חולי אפילפסיה מחשש לזליגה". הצהרתו השנייה בנושא היא המדיניות הדורסנית וההרסנית אותה מטופלים רבים חווים עד היום. לימים, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, כשיידרש ראש הממשלה לענות בנושא, גם הוא ייצא בשתי הצהרות: 1. יאמר שישקול זאת. 2. יצביע על המטרה: "חוק הצמח – אזרח לכל עציץ". העובדה שמאז הבחירות הקודמות עדיין לא חוקק חוק זה, מעידה על אוזלת ידו של כל ראש ממשלה בנושא המלחמה בסמים.

הצעד הראשון שנתבשרנו ממשרד הבריאות ברשות ליצמן בנושא 'רפורמת הקנאביס הרפואי – להצלת ארנקם של אלופים בדימוס ונושאי משרות בכירות', היה קודם כל לחסל ת'מתחרים: חיסול ממוקד וסגירת תיקון עולם בטענה המגוחכת שאינם עומדים בנהלים, בדרישות ובסטנדרטים שהציב משרד הבריאות. הטענה מגוחכת מכיוון שהיום אנחנו רואים בדיוק באלו נהלים ותנאים מדובר, נהלים שקוראים להשמיד כל חלקה טובה בצמח, ותנאים שמביאים ללקוח חומר שקוראים לו קנאביס אך למעשה הוא בכלל משהו אחר, רעל מוקרן ומעובש. כדי לטשטש את העקבות הוציאו במשרד הבריאות הוראה שאסור לעשות בדיקות על הצמח שהם מספקים למטופלים במדינה. 

לא ניתן לטעון יותר לחפותה של המערכת ומקבלי ההחלטות, גם הכוכב השרלטן האחרון של אותה רפורמה 'מוצלחת' לדבריו, סותם ת'פה. שלא יהיה ספק, מדובר במלחמה ארוכת שנים כנגד האזרחים, בקו האש הראשון עומדים המטופלים, המלחמה בסמים במשך עשרות שנים הרגה בני אדם. האויב בקרב התודעתי כבר מזמן לא הסטלן שמוכר סמים לילדים, האויב יושב בוועדות ובמשרדי הממשלה השונים ומקבל כסף כדי שהציבור יעשה כרצון הברון.

ולבל נשכח את השבויים היושבים בבתי האסורים בעקבות מלחמה זו, סוחרי צמחים שהצליחו לעשות היכן ששלטון ההון מתעקש להמשיך ולא לעשות. ניר המלאך, עמוס סילבר, אלו הפנים של מאות ואלפי לוחמי חופש שכלואים על הפשעים החמורים: נשיאת הצמח במרחב, והפצתו לתועלת הציבור. ותמיד נזכור שגם היום, בימים שאחרון החולים מקבל שקית סרטן קרינה מעופשת, יש כאלה שמעשנים להנאתם חומר איכותי שכמוהו לא נראה בארץ ובמחירים זולים בהרבה מהזבל הזה שמפיצים לנו בשקיות 'הבריאות'.

אז נכון שלפי סגן השר, ולפי ועדות המומחים במשרד הבריאות יש כזה דבר: 'חצי- מונופול', אבל אין חצי מלחמה, והמלחמה תימשך עד הניצחון, והניצחון יהיה מוחלט. האויב ששינה את עמדתו פעמים אין ספור, ימשיך להמציא תופעות ולעשות תחבולות, אך הפתרון היה אחד ותמיד נותר זהה: מה אנחנו רוצים? לגליזציה. מתי אנחנו רוצים אותה? עכשיו!!!