אנו למדים ממדיניות המלחמה בסמים, שלא ניתן לאפשר לאף גוף להוות שלטון יחיד לכל הנוגע לבריאות האישית שלנו. תמיד יבואו מומחים וייטענו טענות על סמך נתונים שעברו פוטושוף סטטיסטי או לא, אך הם לעולם לא יהיו מדויקים כמו ברמת הניסיון האישי, זאת ללא קשר למניעים של אותם מקשטי הנתונים. ההוכחות שהצמח רפואי קיימות מאז ומעולם, ובכל זאת, אלו אשר אמונים על בריאות הציבור ממשיכים להילחם בתופעה, ולקבל כאמת את הדמגוגיה שנכפתה עלינו במאה הקודמת, באותם זמנים בהם המידע והעדויות בדבר היכולות הרפואיות של הצמח לא היו נגישות כמו היום.

צו השעה של המשטר בארץ למשל, הוא להסתיר את העובדה שמיץ קנאביס ושמן קנאביס יכולים להחליף את ארון התרופות כנגד אין ספור מחלות, שמירה על אורח חיים בריא, האטת קצב ההזדקנות ותחייה מחדש של תאים בגוף ובמוח. מה כן השלטון מספר לנו? אותם קשקושים על אבוד עשתונות מצד אחד, ונזקים בלתי הפיכים מצד שני, אלו אותן התופעות אשר קיימות בחומרים שהשלטון שש לספק לנו בחפץ לב כמו אלכוהול, טבק מורעל וסם המוות – סוכר.

הלחץ הציבורי עושה את שלו, אבל כל ניצחון קטן מלווה בתבוסה, אותם המוסדות השלטוניים שמתנגדים כלל להפצה של הצמח ומתירים כסוד מוחלט את העובדה שמדובר בצמח מרפא, הם אותם המוסדות שמאפשרים למי ומתי לאפשר לגדל או לצרוך את הצמח. זה כמו לבוא לבריון בבית הספר ולדרוש ממנו לקבוע מתי מותר לו ואת מי מותר לו להכות. זה לא פתרון, הבריון השלטוני חייב להפסיק להכות, וזה ייעשה בצורה אחת, רק כאשר תבוטל כל מגבלה על הצמח. רק אז נוכל לדעת בביטחון גמור שמרבית המוצרים שיופקו מהצמח בתעשייה, הם מוצרים שמטרתם להקל ולא לגרום יותר נזק. אם נכנע, אם נפסיק את המאבק באמצע נמצא את עצמנו בדיוק היכן שאנחנו היום: אין ספור תרופות שלא עושות דבר למעט למכר אותנו לאין ספור תרופות, מצד אחד, ואין ספור מערומים וקשיים להשיג מספר מצומצם של זנים מצד שני.

הקרבנות של המדיניות השטנית הזו, אינם רק אסורים בבתי האסורים, או דוחות, במקרה הטוב מדובר באנשים כמוני שנמנע מהם הטיפול הטבעי שנגיש ונוצר עבורנו בטבע. כתוצאה מכך חלקינו סובלים ועוברים חיים קשים מנשוא שלא לצורך. במקום לאפשר לנו לגדל את התרופה ולרכוש את הזן המתאים עבורנו ביותר, אנו מקבלים אין ספור תרופות שמעלימות את הסימפטום של המחלה אך לא מטפלות במחלה כלל, ובמקרים רבים הצריכה המתמשכת של אותן 'תרופות' יוצרת בעיות רפואיות וסיבוכים נוספים. במקרה הרע מדובר באין ספור חולים שנפטרו ללא סיבה ובטרם עת. החולים_חיים נשלחים למלחמות כדי להשיג את מבוקשם, וגם אם מצליחים יהיה מבוקשם נתון למסגרת הכללים וההגבלות שנכפו על ידי אותם מוסדות שעושים היום הכל כדי להלחם בתופעת הרפואה האישית הטבעית.

לא מדובר במנהיג זה או אחר, מדובר במדיניות קונספירטיבית, על כך מעידה העובדה שבספרות הרפואית אין כלל אזכור של המערכת האנדו-קנאבינואידית, למרות שהיא נמצאת בכל תא בגוף והשפעתה על המערכת החיסונית שלנו היא קריטית וחיונית. מדובר על אותם קולטנים בגוף אשר ערוכים בכל רגע לקלוט את הרכיבים של הצמח ולהיעזר בהם כנגד שלל המחלות התוקפות את הגוף, משפעת ועד סרטן. ההיסטוריה מלמדת שמתי שהוא שם במאה הקודמת, החלו מחלות רבות כמו סרטן ודיכאון לצמוח ולשגשג, בתקופה הסמוכה לקביעת מדיניות המלחמה בסמים\אנשים.

הסמים היו והנם חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו, ממש כמו זנות, את הרעיון שיש להילחם בתופעות הללו במטרה למגר אותם יש להשאיר לדון קישוט. במקום זאת יש לאפשר מדיניות שמבינה שהתופעות הללו קיימות, ומתוך כך לפעול. במקרה שלנו, מדובר ראשית בסווג מחדש של הסמים\תרופות. איך ייתכן שהטבק והאלכוהול שגורמים כל כך הרבה נזקים לצרכן וסביבתו, נזקים בנפש, ברכוש ובגוף, ממוקמים כבטוחים מצמחים כמו קוק או גראס? משהו השתבש במציאות של קובעי המדיניות וכך קורה שבעוד שקוק לא חוקי, קוק סינטטי משווק להמונים כפתרון רפואי וקסום. עד שזה לא יקרה, עד שלא יסווגו מחדש תרופות הסמים, ותמחק הונאת הסיווג הנוכחי, אין בני ברית במערכת שלטון החוק.

בסוף היום יהיה זה הפרט שיידע בוודאות איזה זן מתאים לו, ההגבלות חסרות כל הצדקה הן שמערימות קשיים ומעלות את המחיר של הצמח שייצורו זול יותר מנענע, ושרמת הרעילות שלו נמוכה יותר ממים וחמצן. לגליזציה מוחלטת, אסור להפסיק את המאבק עד שיתאפשר לכל אדם, בעלות של הזמנת זרעים מחנות הפרחים, לקבוע את תרופותיו. יש להמשיך  ולהיאבק עד שהמחיר של הצמח יהיה זהה או נמוך מזה של צמחים אחרים, כמו נענע. אין הצדקות לשום צורה אחרת של לגליזציה או חצי פתרון רק כדי להשתיק את ההמונים. האופן שבו השלטון בוחר להילחם בלגליזציה רק מוכיח עד כמה חשוב שיופסקו כליל כל ההגבלות על הצמח, ושכל פתרון אחר הוא אופציה להמשך שלטונם הדיקטטורי של קובעי המדיניות על הבריאות ועל הארנק של כולנו.