לפני שנה הייתה ציפייה שהקונגרס יפעל לטובת אי הפללה והקלה על תעשיית הקנאביס בארה"ב, זה לא קרה. 

במקום זה מדינות בארה"ב ממשיכות לנוע לכיוון לגליזציה במחוזותיהן. נכון לחודש דצמבר 33 מדינות אישרו לגליזציה רפואית, 11 מדינות אישרו לגליזציה מלאה עבור בוגרים. ב-2018 מישיגן, מיזורי, אוקלהומה, יוטה וורמונט שיחררו את הצמח לחלוטין.

יותר מתריסר מדינות נוספות הצביעו על כוונתן להצטרף לנסיעה ברכבת הירוקה על ידי משאל עם שתומך בלגליזציה של הפרח. הנה מה שצפוי לאמריקאים בשנה הקרובה:

אלינוי

באביב האחרון העבירה חוק לאשר צריכת מריחואנה עבור בוגרים לתרבות הפנאי. החוק כולל מחיקת תיקים פליליים ברמה נמוכה. בנוסף החוק יוצר מערכת הלוואות בשווי 30 מיליון דולר לפיתוחי קנאביס באיזורי פשיעה גבוהה במטרה לחסל את תופעת הפשע והאלימות.

החל מהראשון בינואר, יוכלו תושבי אלינוי מגיל 21 ומעלה לרכוש 30 גרם קנאביס מחנויות מורשות. תיירים יוכלו להסתובב עם 15 גרם מהצמח, וחולים שימו לב, מטופלים יקרים יוכלו לגדל את הזן המועדף עליהם בביתם.

מסיבה ברורה, תעמולת קדחת הקנאביס מהמאה הקודמת, לא יורשו האזרחים לעשן בשטחים ציבוריים, בזמן נהיגה ובבתי ספר. נושאי תפקיד ציבורי כמו שוטרים וכבאים לא יורשו לעשן בזמן תפקידם.

מינסוטה

בפברואר תידרש מינסוטה לשקול הצעה דומה לזו של אלינוי. ההצעה תכלול הקמת מערכת חינוכית והלוואות לאזורים מוכי פשיעה. עיקר צומת הלב תינתן לפיתוח התעשייה בשכבות החלשות, "אין זה הוגן, עכשיו שאנחנו יודעים שמריחואנה היא דבר טוב, לאפשר רק לבורגני הלבן לגרוף את כל הרווחים", אומר אחד המחוקקים.

מדינות השוקלות לגליזציה

התמיכה בלגליזציה של נושאי המשרות הבכירות ביותר נמצאת במדינות רבות בינהן: ניו-יורק, ניו-מקסיקו, ורמונט, קוניטקט, פנסילבניה ורוהד איילנד. בכולן למעט רוהד איילנד יושבות על השולחן הצעות חוק ללגליזציה במהלך 2020.

בסתיו האחרון קיים מושל ניו-יורק ועידה בנושא לגליזציה עם מושלים מהמדינות השכנות. בוועדה הועלו רעיונות במטרה לשנות את החוק. "מדובר בנושא חשוב ומאתגר" ציין מושל ניו-יורק בראיון לפני הוועדה.

המצביעים בניו-ג'רזי יקבלו הזדמנות בשנה הקרובה לעקוף את החקיקה נגד לגליזציה על ידי משאל עם. באריזונה, ארקנסו, פלורידה, מיזורי, מונטנה, נברסקה, דקוטה הצפונית ואוקלהומה עובדים המתנדבים ימים כלילות במטרה לאסוף מספיק חתימות עבור משאל עם דומה שיבטל את פשעי האיסור במדינותיהם.

אי הפללה כבר קיימת ברוהד איילנד ובניו-יורק, הענישה הוחלפה בקנסות מזעריים, אך שתי המדינות עדיין לא אישרו מכירה או רכישה של הצמח בתחומי המדינה.

מקור.