על פי מובילי דעת הקהל יש חוקים, כמו האיסור על עישון חשיש, שלא ממש צריך לשמור ואפשר אפילו לקרוא להפרתם

כדאי לכם להקליט, לגזור ולשמור, כדי לשלוף בעתיד, כאשר יתחיל כאן מתישהו שוב פסטיבל עליונותו של שלטון החוק. מסתבר שחוק צריך לשמור רק אם הוא נראה סביר. ואם הוא לא נראה כזה, או אפילו מגוחך בעליל, לפחות על פי ידוענים ושאר מעצבי דעת קהל אחרי שהעבירו ג'וינט אחד או שניים, אז נפתח נגדו קמפיין.

אין מדובר בקמפיין שקורא לשינוי החוק, שהוא בוודאי לגיטימי, אלא בקמפיין שקורא במפורש להפרה של חוק, שהוא בעצמו סוג של עבירה פלילית. נזכיר שאת הרב יעקב יוסף זצ"ל וייבדל לחיים ארוכים הרב דב ליאור עצרו כאשר הם לא התייצבו לחקירה בעקבות הסכמות שנתנו לספר 'תורת המלך'. הספר, על פי חשד המשטרה אז, הסית לגזענות וההסכמה שנתנו הרבנים התפרשה כעידוד של עבירה על החוק.

אי אפשר אפילו לדמיין את משטרת ישראל מזמנת לחקירה את השחקן משה איבגי, שיצא להגנת חבריו שנחקרו בחשד להחזקת סמים קלים. אמנם יש משהו בדבריו של איבגי שאוכלוסיות רחבות של אזרחים נורמטיביים נוהגות לעבור על החוק ולעשן גראס. אבל ככל הנראה אוכלוסיות רחבות לא פחות, ונורמטיביות לחלוטין, מעלימות מיסים. ולמרות זאת איש לא מעלה על דעתו לבטל את הטיפול הפלילי בתופעה, ובוודאי שלא לעודד אותה.

ערוץ 7