לאס- וגאס, בשבועות האחרונים באזור משרד המשפטים נמצאים גבר ואישה החמושים בקלסרים, הם אוספים חתימות מעורכי דין שיתמכו בלגליזציה.

הסנטור טיק סגרבולם, מכותבי החוק לחלוקת המריחואנה הרפואית  של 2013, אומר שמטרת הקבוצה להגיע ל-105,000 חתימות עד נובמבר. ולהעביר חוק לגליזציה על ידי הצבעה ב-2016 לכל המאוחר. הוא משוכנע שהחוק ישנה את נבדה. "זה לא כזה סיפור גדול, אנשים מוכנים למסות את זה, ולעשות מזה כסף. זה הדבר המושלם לכלכלה שלנו".

בעיניי החוק עדיין יש תחום אפור לכל הנוגע לגידול המריחואנה. מקרים רבים כאלה בבתי המשפט מציעים שהקו בין מריחואנה רפואית ולכסף לא חוקי הוא מטושטש למדי. בזמן שאחזקת מריחואנה למטרות פנאי נשאר מעשה בלתי חוקי, התובע המחוזי של מחוז קלארק מסרב לחתום על העצומה למרות שגם הוא מודה "שמריחואנה הפכה למקובלת יותר על הציבור האמריקאי".

בנבדה, אחזקה פחות מאונקיה ללא אישור רפואי הוא עוון. כל כמות מעל היא עברה. מריחואנה רפואית חוקית החל משנת 2000, ומחזיקי כרטיס רפואי היו רשאים לגדל את התרופה שלהם בעצמם, עוד החוק ב-2013. הסנטור טיק סגרבולם אומר שהתחנה הראשונה תיפתח בשנה הבאה. עד אז רשאים בעלי הכרטיס לגדל 12 עציצים.

"לאחרונה התובעים החלו לשנות את הגישה לצמח" אומר וולפסון, "לפני כשלושה חודשים צוות תביעה התחיל להציע גישה נוחה יותר למשא ומתן, ביותר מ-25 תיקים בנושא מריחואנה. עדיין מדובר במעשה לא חוקי, אבל בדרך כלל מדובר בכמויות קטנות, ואיננו מתעלמים מהשינוי שמגיע, אנחנו עוזרים להכין אותו".

מקור.