ביום שישי סגרו את שולה חברים סיפרו שהשוטרים שהיו שם צילמו תמונות של החוגגים ללא סיבה מוצדקת נראית לעין. מפלס הפשיעה של השוטרים עלה ואף התאגדה קבוצה הקוראת לסגירת מח"ש. עוד סיפרו על סמויים שרוקדים אתכם במסיבות ונראים כאחד הסטלן.

זה כבר ישן הקטע הזה של חיפוש באוטו אחרי מסיבה או הטרדות של שוטרים כולם מתלוננים על זה אבל כשמגיעה השעה לקום ולעשות מעשה, להשמיע קול, כולם מחרישים בקול דממה דקה .

למה ?

עצלנות ? פחד משינוי ? חוסר אמונה ביכולת להצליח ? תחושה שאף אחד לא ישמע ?

כל אלו נכונים ואף ניתן למנות סיבות רבות יותר אך הם רק סימפטומים של המחלה, עלינו לשאול את עצמנו היכן שורש הבעיה .

השוטרים הם בריונים ברשות החוק הם משרתים את מושחתי הממשלה ומטילים אימה על הציבור- ואנחנו שותקים. חברי הכנסת אטומים גם הם לשחיתות המשטרתית מאחר והם עסוקים בענייני השחיתות שלהם ומערכת המשפט מבוססת על שוחד שעובר ממשרד למשרד למשרד … עד מתי ?

השורש הוא ההבנה הבסיסית כי המשטרה אמורה לעבוד בשביל האזרחים ולא בשביל הממשלה. השוטרים אמורים להגן ולשמור על בטחון האזרחים ולא להטיל אימה , הם אמורים לאכוף את החוקים ולא לאנוס מתלוננות בדרך למעון נשים מוכות.

החיים הפכו אותנו לאפאתים אנחנו חייבים לעבוד כדי להרוויח יותר וזה לא הולך ונהיה קל יותר, בקושי יש לנו זמן לצאת למסיבה בלי לחשוב על המשמרת הבאה בעבודה . ומעבר לזה יש לכל אחד מספיק צרות.

אז מה שחסר לנו עכשיו זה ללכת להפגנות ולהציף את הפיד כדי להעלות את המודעות לנושא ?

נכון זה האחרון בסדר העדיפות שלנו ותמיד נוח לבן אדם להישאר באיזור החם המוכר והבטוח גם אם זה עמוק בתוך החרא בעיקר כשיש לו עוד מלא דאגות.

הבעיה של זה שנמצא עמוק ברפש, ומעולם לא ניסה לצאת לא יודע שיכול להיות טוב יותר בחוץ.

הבעיה היא שאף פעם לא ניסינו באמת, אף פעם לא גייסנו את הכוחות שלנו למען מטרה משותפת, מאז מחאת הקוטג' הגדולה שהפכה לקרנבל קיץ אבל עדיף שלא נזכיר את הפאדיחה הזאת נכון ?

חופש הוא מצב תודעתי אדם יכול לבחור בו, וגם עם שלם יכול. אנחנו לא חייבים לארוז את המזוודות שלנו וללכת , לא לכולנו יש את האופציה.

הסבים והסבתות שלנו עלו לארץ כדי להקים מדינה שבה יגנבו ויפחידו את נכדיו וניניו ? האנשים החזקים הללו שבנו את המדינה לעולם לא תיארו לעצמם שגם במדינתם שלהם היהודים אינם בטוחים מפני אחיהם. הם חשבו בעלייתם ארצה שהם בני חורין ,ומה קיבלו ? את אותו פרעה בשינוי אדרת.

המאבק בשחיתות המשטרה הוא בעצם מאבק גדול יותר על ערכים של חופש. יש לנו זכות להשמיע דיעה, יש לנו זכות להרגיש בטוחים ויש לנו זכות להיות עם חופשי בארצנו ועוד לא אבדה תקוותנו.

גלי אסתר רפואה משלימה