הרגולריזציה של קנאביס בקנדה אושרה כתרופה ב -1 באפריל מאז יזמים שועטים אחר רישיונות גידול והפצה.

קנדה השיקה את הרפורמה להסדיר את גידול הקנביס למטרות טיפוליות.  מטרה זו היתה יכולה להחשב  פשוטו כמשמעו, תרופה שתינתן רק עם מרשם רפואי. לכן, ייצור בודד אינו אפשרי, משום שמקום ספציפי של גידול והפצה הוא הכרחי. התגובה של החברות הקנדיות כדי להשיג דריסת רגל בשוק חדש זה היוותה הפתעה.

למעשה, מאז הרשויות הקנדיות לקחו על עצמם את הרפורמה, משרד בריאות של המדינה קיבל כמעט 900 פניות לאישור גידול קנביס למטרות אלה, בשיעור ממוצע של 25 בקשות בשבוע.

nextgen_blog_cdn

״הבהלה הירוקה״ הכנס הכלכלי, שנערך בתחילת חודש מאי בוונקובר, היה אחד המקומות העיקריים לוויכוח על המצב החדש אשר קיבץ יחד יזמים חשובים מרחבי המדינה.

האישיות המייצגת ביותר במפגש היה הארי בר, נשיא בחברת מתכות מובילה, אחת החברות העיקריות שהוקדשו לענף בקנאביס רפואי. בר אמר כי החברה שלו מתכננת להשקיע הון בחברות אחרות בענף, ואף מסבירה כי החברה כבר מייצרת יתרונות רבים. למעשה, בחודשים האחרונים הרישומים בבורסה עברו מ-€ 0.033 עד € 0.47 למניה.

ויש עוד רבים. חלקם אפילו חברות כרייה במדינה אשר בקשו אישור להפיק מריחואנה לשימוש טיפולי. אחד מהם, Affinor, עלול להכפיל את הערך שלו פי חמש לאחר ההסבה מזהב לייצור חשיש. אבל זה עוד כלום.

escala2_blog_cdn

 מקרה נוסף הוא של טוויד מריחואנה, החברה הראשונה בארץ, הנסחרת בבורסה וששווי שוק החברה עולה על 67,000,000 €.

מייק הארקורט, לשעבר ראש עיריית ונקובר, לעומת זאת, הפך לנשיא של 'עלה אמיתי׳ לפני פחות מחודש, חברה אחרת המוקדשת למריחואנה רפואית המתכוונת לגדל ולהפיץ את המוצר בחלק גדול מקנדה, אשר מקווה להיכנס לשווקים בחודש הבא.

הרקורט היווה את חוד החנית של החברה במטרה להתמודד  עם ”החששות לגבי בטיחות, יעילות ואמינות מדעיות" של מריחואנה. כוונתו היא, שמעבר לשימוש פנאי, כדי למלא את “החלל של הידע אצל רופאים ומשתמשי קצה", בעזרת מערך הסברה נכון אפשר ללמד כדי להקל על מצב רפואי זה או אחר ע״י שימוש במריחואנה, הרקורט אמר בהצהרה.

כרגע, רק 13 חברות מורשות לייצר מריחואנה לחולים עם מרשם רפואי, במדינה שבה יש כבר 40.000 אנשים שצריכים את זה, ושבו צפוי כי המספר יגדל ל 450.000 בעשור הקרוב.

cannabismedicinal_blog_cdn

מי שמקבל את הרישיון לייצר קנביס רפואי מחוייב לענות לסדרה של תקנים ודרישות מחמירות על מנת לייצר אותו ולהפיץ אותו. בנוסף, המטופלים זכאים לבחור את הספק שלהם,אחת הכוונות ברפורמה היא צמצום בעיות ביטחוניות הנובעות מהרגלי שימוש.

כיום חולים הצורכים מריחואנה לשימוש טיפולי יצטרכו לקבל הסכמה רפואית בכתב. ורק אז הספק המורשה ממציא את האישור הרפואי מתאים, והחולה יכול לקבל רק את המינון של מריחואנה ההכרחית עבור הטיפול לפרק הזמן הנתון. הרופא יכול לאפשר, אבל גם יכול למכור, לספק ולעדכן את הקנביס לחולים.

קאש היד הוא פוליטיקאי קנדי אחר, אשר כיהן בעבר כראש מחלקת המשטרה במערב ונקובר, וכעת הוא יועץ לחברות מריחואנה לשימוש טיפולי. למעשה, הוא עובד עם כמה חברות מתחרות בתחום על מנת להפוך למפיקים של מריחואנה רפואית מורשים. היד לוקח בחשבון כי לגליזציה של מריחואנה בסך הכל היא הכרחית, ומאמין שאפשר לעשות את זה על ידי שילוב של ניסיון פוליטי ורצונו של האזרח ברגולציה הזו.

בנוסף, הוא קובע כי, לאחר 30 שנים של עבודה בממשלה, הוא יודע שזה אפשרי להגיע להסכמה במדיניות של הקנביס שעשוי, להקנות הטבות לחברות בקנדה ולעודד אותם לדחוף לרפורמה. הם מבטיחים, כי, מעתה ועד חמש השנים הבאות, קנדה תנקוט בצעדים אחרים בדומה לאחרון. הוא גם סבור כי מריחואנה לשימוש פנאי יכולה אפילו להיות חוקית ", ולא משנה מי יהיה בשלטון.

fumeta_blog_cdn

הוא אופטימי וסבור כי פרק זמן זה ישמש על מנת להפעיל תוכניות למניעה, חינוך וטיפול בבריאות הציבור, שעבורו האמצעי האחרון בתחום הרפואי הוא להוות דוגמא טובה. והוא סבור כי לגליזציה של קולורדו ובוושינגטון בארצות הברית, במוקדם או במאוחר, יש השלכות כלכליות ועסקיות המשפיעות על קנדה, כתוצאה ממה שכמה פוליטיקאים מגדירים "הקדחת הירוקה".

עד כה, ולמרות שבין  הפוליטיקאים הליברליים בקנדה הביעו את תמיכתם באי הפללה של מריחואנה, הממשלה השמרנית (שמובילה את המדינה) לא מראה שום עניין בלגליזציה. אף על פי כן מגזר זה מתחיל לרכך את דעתו על ידי הצגת אפשרויות שונות ליצירת כללים, המבוססים על תשלום קנסות, אשר עשוי למנוע עונשי מאסר על החזקת כמויות קטנות של מריחואנה.

בינתיים, בתחום הרפואי, המכירות של קנביס צפויות להגיע ל- 1.3 מליארד דולרים עד לשנת 2024 עם כמעט חצי מיליון חולים מורשים. אפילו מכונת משקאות המריחואנה הראשונה בארץ הותקנה בבית מרקחת מוכר בשם 'אגודת הכאב', המיועדת לאנשים עם מחלות כרוניות.

אנליסטים רואים עליה בכמות החברות הקנדיות המעוניינות להצטרף לחלק מתעשיית הקנביס ומגמת עליה בתחום, המצב עלול לגרום לקריאה לגליזציה של מריחואנה לפנאי בטווח הארוך, למרות חוסר הרצון של קבוצות פוליטיות שמרניות.

legal_blog_cdn