כן, יש הרבה סיבות לשמוח היום, לראשונה, סגן שר ספק מכובד הצהיר בכנסת, קנאביס לכולם [כמעט, ובאישור רופא ובהתאם לתנאים שלא יוצגו]. אז כן זו בהחלט סיבה לשמוח. אבל בואו נזכר לרגע היכן אנו חיים, אנחנו חיים במדינה שבה נער בן 16 נכפה עליו, על ידי שלטונות החוק לגשת לטיפול רפואי אחרת יורחק מהוריו. אז הנה למי ששכח ולמי שלא יודע מספר סיבות מדוע אסור להישאר שאננים:

1. דיקטוטרה רפואית הוא מונח שכיח במחוזותינו. ולמרות שברור כבר שאנחנו חולקים את החומרים המצויים בצמח, ואלו למעשה החומרים שבאמת שומרים על  בריאותנו, שמיוצרים על ידי צחוק,  מדיטציה, ספורט ואפילו נמצאו קנאבינואדים בחלב אם. כל זאת עדיין, כדי לגשת לחומרים הללו שאנו מייצרים בלאו הכי, נצטרך לפי הטענה,  לקבל "אישור" או "אסמכתא" ממי שלא יהיה. הזוי ? קצת, כן.

2. אם היינו חיים מהצהרות, בתי הספר היו מקום לימודי פורה למשל, הילדים שלנו כבר מזמן היו מבקעים אטומים בבית הספר, או מטיסים חלליות לירח. אם היינו חיים מהצהרות, היה שלום בעולם והיינו יכולים לנסוע לנגב חומוס בדמשק. וכן תזכירו לי מי הצהיר? פולטיקאי… ועוד איזה מהם, מה שמביא אותנו לתזכורת מספר שלוש.

3. בעיקר אני שומע את צהלות השמחה שמהולות בקריאות הלל לצדיק הנשגב מר ליצמן. מדובר באותו בחור, שבוחר להרעיל את מי השתייה שלנו בפסולת תעשייתית, "כי זה בריא לשיניים" אף מחקר שמוכיח שהטענה הזו לכל היותר היא משחקי נתונים ממש נלוזים לא מצליח להגיע לשולחנו משום מה. מדובר בבן אדם שכהונה הקודמת שלו עמד על רגליו האחריות והמליץ בועדות השונות שלא לספק את הצמח לילדים חולי אפילפסיה מחשש  לתקשיבו טוב: "זליגה". אז מה קרה פתאום? מה שמביא אותנו לתזכורת מספר ארבע.

4. אל תטעו, כאשר סוף סוף עושים משהו עבורנו עושים זאת כי זה משתלם למישהו אחר, במקרה הזה "שראל". אותה חברה משוקצת ששמה הטוב בריקון קופת הבריאות של תושבי מדינת ישראל הולך לפניה. בימי כהונתו הקודמת של כבוד סגן השר, ידעה החברה גידול וזינוקים ברווחים, חקיקות ופסיקות לטובתה, אשר אינם משאירות מקום לספק, לתמיכתו של סגן השר בחברה. הספק היחיד הוא מדוע סגן השר כל כך נלהב לתמוך בחברה החצי פרטית הזו שבעלת מונפול שליטה באספקת ציוד רפואי, שעל קיומה בוכים הספקים ובגלל קיומה בוכים משפחות חולים רבים.

5. מה זה אומר בדיוק בהינתן אישור? זה אומר "למי שנחליט" מי שאנחנו נחליט. אבל גרוע מזה, אנחנו נספק למי שנחליט את מה שנחליט. עזבו רגע את זכות בחירה בצד, ברור שאבדה לנו. במקום בו בית המשפט יכול לכפות על נער בן 16 ללכת לתא כימותרפיה באזיקים, יאן זכות בחירה זו אגדה. נתעלם מזה לרגע, אזרחים שלא דורשים זכויות שלא יצפו לקבל אותם. מה שמפריע בסיפור שאותם הגופים שאחראיים על הנזקים הללו לאורך השנים לבריאות הציבור, הם אותם הגופים  עכשיו שפתאום ידאגו לו? 'חחח', צפו לכל דבר שכבר קרה בעולם המוזר הזה, מהוספת עטרן לצמח כדי "להצדיק את עלויות הגידול", ועד כפי שכבר הוצהר על ידי חברת שראל, צימצום  20,000 אלף הזנים הקיימים לארבע. או במילים אחרות, במקום שאמצא את הזן שמשפיע עליי בצורה הכי טובה, או את שילוב הזנים, אצטרך להסתפק במה שאותה חברה תועיל בטובה לספק, בתקווה שזה יעזור. מה זה משנה, העיקר שהכסף יתגלגל.

6. ומה קרה באמת "לחשש מזליגה" פתאום? מה הולך להיות פה, מחוץ לבתי המרקחת אם הולך להיות ציבור של חולים שמקבלים חומר זול בשקיות, וציבור של "מקופחים" שהולך לקנות חומר שונה או דומה במחירים מופקעים בשוק השחור? האם זה יוריד את גל הפשיעה כמו בקולרדו ? או שההחלטה "לשמור על מונופול המסחר עבור חברת חצי ממשלתית בידי קומץ מורמים מהעם ועושקיו" תיצור פשעים ופושעים חדשים? נו מה כולם מרוויחים, משרד הבריאות מרוויח, שראל תרוויח, ואפילו למשטרה יהיה מספיק עבודה. מדהים איך המדינה שלנו מצליחה לקחת פרח כל כך תמים ולהפוך אותו לפצצת זמן, רק בשביל כסף או אולי בשביל להוכיח את הטענה כמה הפרח הזה נורא.
נכון, תאמרו, ובצדק "עד שסוף סוף יש איזו  תזוזה, מה עכשיו להתלונן? תגיד תודה, מה שום דבר לא טוב לך?". לא ממש, ישנם חולים רבים ואני בינהם שבשביל להשיג הנחה לתחבושת אלסטית יורקים זיעה ודם, עבורי ועבור רבים אחרים אין הבדל בין תחבושת אלסטית לצמח רפואי שניהם זה חתיכת פרוצדורה שאין בה צורך חוץ מלמרר לי את החיים ולהצדיק משכורות ענק לבעלי משרות מנופחות ממילא. וזה לא משנה בכלל, וזה אולי  השקר הכי גדול, כל השטויות על קנאביס אחראי, ולעבור קורס בשביל לרשום מרשם על צמח, למי שצריך. אין כזה דבר, אין מי שלא צריך את הצמח, צמח שביני לבינו יש יותר מן המשותף מאותם מחוקקים שעושים הכול למען עוד חתיכת נייר על חשבון עוד חולה שנפטר. אבל אל דאגה, כנראה שזה יקרה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים כי יש מי שמרוויח מזה, "מצאנו איך להרוויח עוד קצת על חשבון הציבור, יאללה בואו נצא לחגוג".

אבל אי אפשר להתווכח, גם אם לוקח להם  זמן להבין את המסר, אותם נבחרים ששמנו עלינו, הם בהחלט מבינים אותו, או לפחות חצי ממנו: "לגליזציה עכשיו!".