"לקנאבינואידים יכולת פעילות אנטי-סרטנית וייתכן שמוצג סוג חדש של תרופה נגד מחלות הסרטן". "האטת קצב הגידול, עיכוב צמיחת כלי דם נגועים והתפשטות הסרטן". כך מסכמת סקירה מקיפה שנעשתה מטעם scientific journal Mini-Reviews in Medicinal Chemistry, 2005.

לא מעודכן עדיין? במשך עשרות שנים פולטקאים ומומחים עוצמים עיניים אל מול העובדה הפשוטה שצמח הקנאביס מזהה ומשמיד תאי סרטן, ממצא שהתגלה ועודכן ב-1974. באותה שנה צוות [מטעם הממשל הפדרלי של ארה"ב!!!] מגלה שקנאביס מעכב את צמיחת הגידול בעכברים.  על פי תוצאות המחקר שפורסמו בעיתון הוושינגטון פוסט [1974, אוגוסט 18]: "מרכיבים של הצמח, בעיקר THC, האטו את קצב הגידול של סרטן ריאות, סרטן השד, ולוקמיה על עכברים והאריכו את חייהם ב-36%".

למרות התוצאות המעודדות, ממשלת ארה"ב התעלמה מהמחקר, וסירבה לממן מחקרי המשך, עד אשר ערכה — בסתר — מחקר באמצע שנות התשעים. המחקר הזה, שנערך בתכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה של ארה"ב, מגלה תוצאות זהות למחקר המקורי משנות השבעים, רמות גבוהות של THC במשך זמן ממושך הגן על העכברים נגד גדולים ממאירים.

במקום לפרסם את התוצאות בחרו החוקרים בחסות ממשלת ארה"ב, שוב להסתיר את המידע הלא מועיל הזה. המידע יצא לאור אחרי שדלפה ב-1997 לגיליון רפואי, מעשה שקידם את הסיפור למדיה. עובדות הללו מסיבה כזו או אחרת לא עודדו את הממשל בארה"ב לקדם מחקר נוסף בנושא, בכל זאת הרבה יותר קל לטעון "שאין לנו מספיק מידע על הצמח", אם משתדלים שלא לעשות עליו מחקרים.

למרבה המזל, העולם לא פועל [עדיין] לפי גחומתיו של איש אחד או קבוצת שליטים בארה"ב, מדענים מעבר לים המשיכו את המחקר היכן שהמחקר האמריקאי הפסיק אותו. ב-1998 קבוצת חוקרים ממדריד מגלה ש-THC מפעיל בצורה סלקטיבית מערכת השמדה עצמית של תאים סרטניים, בגידולים מוחיים, מבלי לפגוע בתאים בריאים בסביבה. בשנת 2000 אותה קבוצה מפרסמת מחקר נוסף בנושא היכולת של קנאביס לחסל גידולים סרטניים במוח.

ב-2003, חוקרים אוניברסיטת מילאן, מדווחים על תוצאות זהות עם רכיבים שונים בצמח, המסוגלים לחסל גידולי סרטן. 2004, חוקרים מדווחים במגזין רפואי למחלת הסרטן בארה"ב, מרכיבי המריחואנה בולמים את גידולי הסרטן במוח. באותה שונה צוות חוקרים מדרום פלורידה, מציין ש-THC יכול בצורה סלקטיבית לעכב את השכפול ואת ההפעלה של וירוס ההרפס גמא. וירוס שנחשב למקדם מחלת סוגים שונים של סרטן בגוף האדם, הוא יכול להיות רדום שנים.

לא מזמן, חוקרים מפרסמים מחקר קדם-קליני המדגים שלקנאבינואידים תפקיד חשוב לכל הנוגע לעיכוב גידולי סרטן. סרטן העור, השד והערמונית… בין היתר. כאשר חוקרים ערכו השוואה בין רמת ההשפעה של THC טבעי לבין קנאבינואיד סינטטי – הTHC הטבעי הוכיח להיות מועיל הרבה יותר.

אבל המחקרים הללו לא מטעים את המומחים להמשיך וללכת בעיניים עצומות ולגבב מילים כמו : "אין מחקרים, מדובר במחקרים מעטים" ורשימת תירוצים שתוצאותיה – קידום ועידוד מגיפת הסרטן שהלכה ותפסה ממדים מפלצתיים. קשה לנו לשמוע את האמת, הבעיה נעוצה בעובדה שהמומחים שלנו, הנבחרים שלנו עושים הכול נגד הפצת המידע, הזה.

אם נקבל את העובדה שקנאביס מרפא סרטן, נצטרך לקבל את העובדה שאותם מומחים, ונבחרי ציבור פועלים להשמדת המין האנושי, איזה מין אבסורד הוא זה? איך ייתכן שמצד אחד דואגים לסרטן אותנו במגוון דרכים שונות? טבק, אלכוהול, אנרגיה מזוהמת, קרינה סלולרית, השמדת יערות. ומצד שני מסתירים מאתנו את העובדה שיש צמח כזה, שגם מרפא את המחלה שהתופעות הללו יוצרות וגם יכול להחליף ברגע את רוב התעשיות הללו שמגלגלות סכומי עתק. יותר קונספרטיבי מזה לא יכול להיות [האומנם?], לצערי הרב אדם צריך להיות בהכחשה מוחלטת מהעובדה שזה קורה עם או ללא התערבותה של "יד המנענעת את העריסה":

מקור.