הסיבוב הראשון לבחירות בישראל העלה באופן יוצא דופן וחסר תקדים את הדרישה ללגליזציה. אך כבר בסיבוב השני, לפחות על פני השטח, הדרישה נעלמה עם הבעת תמיכתו של ראש הממשלה בחוק שיאפשר לכל אזרח לגדל עציץ מריחואנה בביתו.

שנת 2019 נפתחה עם חזון רפואי חדש, המילה רפואי הייתה שם ודבר בקרב קהילת צרכני הצמח. לצערנו עד סוף השנה כוחות הכלכלה השולטים הצליחו להרוס את שמו הטוב של הצמח עד כדי כך שסוחרים בעלי שם בשוק השחור מתרחקים מלמכור רפואי. עובש, קורי עכביש, טבק, חומרי הדברה וקרינה רדיו אקטיבית ממלאים את שקיות הבריאות שנשלחות למטופלים בחסות החוק. תופעות הלוואי החיוביות של הצמח הוחלפו בתופעות כמו הקאות ובחילות.

תעשיית 'התשקורת' ממשיכה לפמפם לתודעה הישראלית: "נכון, בריאותם של מאות אלפי מטופלים היא דבר חשוב, אבל לא מספיק חשוב לבחירות". כוחות האופל המתנגדים ללגליזציה ממשיכים לשלוט במשרדים השונים. כך למשל מנכ"ל משרד הבריאות מצהיר שהוא נדרש לנושא בחמישים אחוז מהזמן, אך ממשיך לטעון שהרפורמה החדשה עובדת מעל המצופה ושבשנה הבאה יצטרפו למעגל הגזל וההונאה מאה אלף מטופלים חדשים.

פרצופים ישנים חוזרים למשחק ההונאה, רק השבוע התבשרנו על ידי הרשות [החדשה] למלחמה בסמים שאסור לנוער לצרוך קנאביס, העובדה שבחלב אם התגלו חומרים הזהים לצמח לא מעניינת את משרתי כוחות האופל המתנגדים ללגליזציה בכל מחיר.

אכן מדובר גם בגזל שכן עוד התברר לנו השנה שגידול הצמח עלותו עשרות סנטים בודדים, אך המכירה שלו מגיעה למאות ואפילו אלפי שקלים בחודש. עוד מתברר למשל ששמן הקנאביס המדובר למעשה 80 אחוז שמן זית. ההונאות ממשיכות להיחשף, ומי שממשיך לשלם את המחיר הם המטופלים והצרכנים. גם אי ההפללה עובדת נהדר, במקום לשחרר את הצמח ולהרוויח מיליונים ממיסוי, מצאו החברים שלנו בשלטון ההון דרך לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. קנסות בגובה אלפי שקלים מעוררים את התיאבון של משטרת ישראל לחלק דוחות ואפילו לפרוץ לבתיהם של מטופלים וזקנים – לפחות האפליה ותופעת שיטור היתר נעלמו, כולם עבריינים בעיניי החוק.

טיפת אור הגיעה מפלג של המפלגה השולטת הליכוד הליברלי, שניסה במהלך סבב הבחירות הנוכחי לקדם לגליזציה, היוזמה נבלמה על ידי משפטנים מסיבות ששמורות עימם. ייתכן והפרח הצברי הוא שם ודבר בעולם. אך נכון להיום אין חדש תחת השמש, פקיד כמנהגו נוהג, הוא ממשיך לשרת את בעלי ההון ונושא את עיניו למשרה הבכירה הבאה על חשבון רווחת הציבור. לשנה החדשה קיבלו המטופלים והתומכים בלגליזציה "בונוס", סגן שר הבריאות קיבל קידום. אותו סגן שר שקשריו לחברות הטבק, וחברת ההובלה וההונאה 'שראל' טרם נחקרו עד תום, מזל טוב.