יו טוב מתגייסת למאבק בסמים? בשבועות האחרונים סוגרת יו-טוב ללא הסבר ערוצי וידאו הקשורים למריחואנה בקצב מסחרר. הפשיטה של בריון האינטרנט מותירה שאלות ותמיהות לפשר ההתנהגות של החברה, מאלו שבנו קהילות של משתמשים רבים הקשורים לצמח שביו-טוב לפחות, אסור לומר את שמו.

דונטה, מקים ומפיק חברת הפקות לקנאביס, סיפר למגזין 'היי-טיים' מספר שהערוץ שלו קיבל שלוש פסילות בחודשים האחרונים, דבר שגרם למחיקה ערוץ היו-טוב. הפסילה האחרונה נגעה לסדרת סרטים בנושא המאנצ'יס המוצלח לאכול תחת השפעה. על מחיקת הערוץ הודיעו לדונטה מספר ימים לאחר המעשה.

"אנחנו בהחלט שוקלים למצוא פלטפורמה אחרת" אמר למגזין. "אחד מהם הוא וויד-טוב", אתר שנוצר בתגובה לצנזורה של יו-טוב. "מחיקת הערוץ היא עבורנו קריאת השכמה שפלטפורמות המדיה החברתית הן כלים שנוצרו עבורנו – ושעלינו למצוא פלטפורמה שלא תצנזר אנשים על דעת עצמה". לערוץ היו-טוב היו 200 אלף מנויים, והוא אחד ממספר רב של ערוצים הקשורים לקנאביס שהושבתו בשבועות האחרונים. יו-טוב מודיעה לערוצים אלה שעברו על הנחיות הקהילה.
מה הן הנחיות הקהילה של יו-טוב?סרטים המקדמים "מעשים מסוכנים או אלימים" או שמראים "צריכת סמים, שתיית אלכוהול או עישון בגיל צעיר, או הכנת פצצות" הן עבירות על הנחיות הקהילה. אך כשזה מגיע לנושא כמו מריחואנה שחוקית באופן כזה או אחר ב-29 מדינות בארה"ב, נראה שמדובר בעניין סובייקטיבי. האם למשל סרטים המלמדים איך לגלגל ג'וינט נחשבים קידום של מעשה מסוכן?  או סרטים הממליצים על מקטרות?

יו-טוב מצדה בוחרת שלא לענות באשר לסיבה לעלייה באכיפה, ולרדיפה הפתאומית נגד הקהילה הירוקה. האם יו-טוב התגייסה למלחמה בסמים? או שמדובר בשורת קוד תמימה שיצאה מדעתה? כך או כך מדובר בקריאת השכמה, רבים מאמינים שהאמת על הצמח נחשפת עם או בלי עזרתה של החברה.