שמי קובי קורקוס, ישראלי שנשבר לו,ירדתי מהארץ כדי למצוא חיים טובים יותר, אני חי בטנסי כבר שנה ומתעסק בעגלות..
התנדבתי לספר לכם על החוויות שלי בטנסי שילווו בתמונות אותנטיות לסיפור

תהנו

אז לאחר 3 חודשים בפלורידה – שם להשיג ירוק זה ממש לא בעיה, הגענו לקרלארסוויל (טנסי) – חור שאלוהים בעצמו לא מכיר.
בתור מעשנים וותיקים כמובן שדאגנו לנחיתה רכה בטנסי, קנינו בפלורידה שקית יפה לנסיעה ולימים הראשונים עד שנמצא משהו. ככה שביומיים שלושה הראשונים הכול היה בסדר.

עכשיו מה עושים הלאה ?! אנחנו לא מכירים פה אך אחד !!! בדרך כלל מה שאני עושה שאני מגיע לאזור חדש זה להגיע לבר שכונתי ואחרי בירה או שניים הכיוון כבר מגיע.

בקלארקסוויל אין ממש פאבים, כבר אמרתי? מקום שכוח אל. אז אין לי את נקודת ההתחלה שאני כל כך מכיר, מה עושים ?
התחלתי בבדיקה בסיסית של אזורי פשיעה בעיר, בעזרת אפליקצייה למציאת דירות להשכרה שמציגה את אזורי הפשיעה מצאתי את האזורים עם הפשיעה הגבוהה ביותר ולשם הלכתי.

מיותר לציין שאזורי פשיעה גבוהה בארה"ב הם לא אזורים שכדאי לטייל בהם, אבל מה נעשה מה שרוצה לישון בלילה צריך לעבוד קשה ביום.

שכונת kraft st

שכונת kraft st

 

כמעט 8 (!) שעות של טיולים בלתי פוסקים שלי ושל בת זוגי בתוך השכונות שבמהלכם עצרנו ליד כל בן אדם שעבר ברחוב, כמובן שכולם דחו אותנו בשנייה הראשונה, חלק לקחו מספר טלפון אבל אף פעם לא חזרו
או שכתבו הודעות טקסט שמצביעות על החשש שאנחנו שוטרים. נו טוב אפשר להבין אותם. אני גם מתחיל להבין שהפעם זה לא הולך להיות קל.

בערך בשעה 11 בלילה, מזג האוויר מתחיל להשתגע קור אימים ורוחות מטורפות שמקטינות בהרבה את הסיכוי בכלל למצוא אנשים בחוץ. התחלנו כבר להתייאש ולחשוב לחזור לכיוון הדירה עם עצירה בדרך לקניית שישיית בירות, הסתובבנו לכיוון הדירה ואז בת זוג שלי רואה כנראה את הסיכוי האחרון שלנו – אדם מכוסה כולו מעיל שחור ארוך הולך מכונס בתוך עצמו. נראה חשוד… חשוד זה טוב לנו זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים!

אז עצרתי ליידו את הרכב ואחרי שהחלפנו 3 מילים הגענו לעניין ושאלנו אם יש מאיפה להביא ירוק, הבחור ששמו uncle rich (הדוד ריץ') שכבר סיפרנו לו שאנחנו מישראל התלהב וסיפר שהוא עובד אצל בחור לבנוני בשם רוני שיש לו חנות למכירת כלי עישון, משום מה הוא היה בטוח שמדובר באותה מדינה, אז בהתלהבות שלו הוא כבר החליט שאנחנו משפחה של רוני ובטח אני יכול לארגן אותכם. מה לא סבבה ? מתאים לי להיות משפחה של רוני בשביל כיוון טוב חחח. ריץ' שולח הודעת טקסט ולא מקבל תשובה אבל אומר שזה לא משנה הבחור בבית ובוא נלך. לאחר נסיעה קצרה ברכב שנכנסת לתוך השכונה בחזרה אנחנו נעצרים ליד בניין דירות וריץ' מתחיל לצרוח "טוני! היי טוני ! זה הדוד ריץ'" אחר דקה של צעקות באמצע השכונה יורד טוני – בחור אפרו אמריקאי וניגש לרכב, הדוד ריץ' מציג אותנו לטוני ומציין שאנחנו מישראל – מה שגורם לטוני לחבב אותנו מיד.

טוני

טוני

 

טוני אומר שאין שום בעיה רק צריך לנסוע לבחור שזה 2 דקות נסיעה (שעשינו אותה גיליתי שאני קונה סמים 100 מטר מתחנת משטרה גדולה) כמובן שהסכמנו וטוני שאל כמה אנחנו רוצים לקנות עניתי האונס (28 גרם) וטוני אומר שאין בעיה רק זה יעלה 100$, הייתי המום! עכשיו למחיר שנייה, נכון שבארץ זה בכלל לא קרוב למחירים ובחיים גם לא יהיה. אבל גם לעומת ארה"ב שהממוצע לגרם בין 9 ל12 דולר זה מאוד זול.

s2

 

בפלורידה לצורך העניין הייתי משלם 240$ ל28 גרם שזה יוצא 8.5$ לגרם, אבל המחיר פה ממש הזוי, 3.5$ לגרם! ציפיתי שיהיה חרא של ירק אבל היה היידרו קטלני בסופו של יום.

אחרי נסיעה קצרה באמת הגענו למקום וטוני הלך להביא את השקית בזמן שדוד ריץ' איתנו ברכב מדבר במבטא שלא מבינים ממנו רבע מילה אבל שיחקנו אותה מתעניינים, טוני הגיע עם השקית המיוחלת כמובן שישר פתחתי אותה
ונתתי לו פרח. הורדנו את טוני חזרה בבית אחרי שהוא נתן לי את מספר הטלפון שלו ואמר שמתי שאני צריך אני יכול להתקשר או להגיע.

עכשיו נשארנו עם הבעיה שנקראת הדוד ריץ' ולמה בדיוק הוא בעיה ? כי הוא בטוח שעכשיו הוא הולך לבוא איתנו לאן שאנחנו לא הולכים ולשבת לעשן איתנו , הוא אפילו שאל אם הוא יכול לישון אצלנו כי לא בא לו לישון בכנסייה, הסברתי לדודינו שאין אפשרות שהוא יבוא אבל אם הוא רוצה לעשן אני ייתן לו פרח ושיעשן איפה שבא לו, בסופו של דבר הורדתי אותו בתחנת דלק שבמקרה היו בה 3 ניידות משטרה והגנוב לוקח את הזמן שעה ביציאה מהאוטו מתחיל לחפש דברים בכיסים ובמושב האחורי של הרכב ומנהג באופן חשוד. בקיצור ולמי יש כח עכשיו לבעיות עם משטרה פה, הסתכלתי שאני לא דורס אותו ועם הדלת פתוחה נתתי גז וברקס כדי לסגור הדלת ונעלמתי משם, מאז לא ראינו יותר את הדוד ריץ'.

אבל יש לנו את טוני אז אני סבבה. עם הזמן טוני ואנחנו נהיינו חברים ומהר הבנתי שטוני הוא אפרו אמריקאי שחי כמו שאנחנו רואים אותם בסרטים: לבוש, דיבור והמוזיקה שחורה שהם עושים, ממש סרט.

ישבנו הרבה פעמים אצל טוני בדירה שלו, דירת מטר על מטר עם עוד 5 חברים שלו שתמיד מתלהבים להשמיע לנו את המוזיקה שהם עושים ביחד – משמיעים שיר ראפ שהפ שהם הקליטו וכל אחד שר בקטע שלו עם התנועות גוף וכל ההצגה.

מאז שהכרתי את טוני ישבתי אצלו בדירה עשרות פעמים פגשתי שם אפילו איזה בחור יהודי וגליתי שלטוני יש קעקוע מגן דוד ענק על החזה, zion וכל העניין הזה…
וכמובן שעד היום אנחנו מגיעים לטוני מידי שבוע מעשנים איזה בלאנט טוב , שומעים מוזיקה , חיים את השכונה לשעה שעתיים וחוזרים הביתה . אחלה טוני שבעולם!

שלכם קובי קורקוס