החל מהשמיני במאי החוק שנקרא "הזכות לנסות" נכנס לתוקף ביוטה. החוק החדש מאפשר גישה לצמח רק לחולה סופני

הצעת החוק 195, מתירה את הזכות, לחולים סופניים בלבד, להשתמש ולהחזיק מריחואנה רפואית. החוק עבר בסנאט בשביעי למרץ, 19 תומכים מול 3 מתנגדים. בעשרים למרץ הגיעה הצעת החוק לבית הנבחרים, 49 תמכו בהצעה מול 20 מתנגדים, ומשם התגלגלה לשולחן משרדו של המושל, שמצדו אישר את ההצעה. חוק נוסף שממתין לחתימתו של המושל, יאפשר ליוטה לגדל את הצמח בשטחה, בכירים בממשל מצפים שזה יקרה בקרוב. אך את התומכים בלגליזציה החוק איננו מספק, הם מצפים מהממשל שילך רחוק יותר.

חוקים נוספים הקשורים לתעשיית הקנאביס ממתינים לאישור מושל מדינת יוטה, הציפיות גבוהות. הצעה 302 תאפשר למגדלים פרטיים לגדל המפ. הצעה 197 מבקשת לגדל זנים עם אחוז THC גבוה למטרות מחקר. הצעה 103 מבקשת להסדיר שוק למכירת CBD, והרשימה נמשכת.

אך עיני התומכים בלגליזציה אינן נשואות לשולחנו של המושל, אלא אל יוזמת משאל העם עבור לגליזציה רפואית רחבה. התקווה היא להעלות את המשאל לפני הבחירות בנובמבר. קואליציית החולים של יוטה אספה 150 אלף חתימות עד כה. בסקר שנערך בתחילת השנה, 75% תומכים בלגליזציה רפואית של הצמח. גם התמיכה מצד הפולטיקאים גבוהה במדינה.

המושל הוברט, איננו נמנה עם התומכים, אך אישור הצעת החוק מצביע על הכיוון שבחרו אזרחי יוטה. כיוון שבו בחרה המדינה כולה, עובדה שגם המתנגדים מתחילים להפנים, וליישם.

מקור.