קלל סנטינו גר בפורטו ריקו. הוא אובחן לוקה בסרטן בגיל עשרה חודשים. אחרי שהתגבר על המחלה בגיל 3 שנים, הוא אובחן כלוקה באוטיזם קשה ללא היכולת לדבר. בגיל 9, הוא עדיין לא אמר את המילה הראשונה – עד שהוריו ניסו טיפול מעורר מחלוקת הנקרא שמן קנאביס. כעבור יומיים החל לדבר.

"הוא הפתיע אותנו בבית הספר כשאמר את ההברות לראשונה בחייו" אומר האב המאושר, "אינך יכול לתאר את התחושות שחווינו, לשמוע את קולו לראשונה, זה היה מדהים". המורה הקליטה אותו ושלחה את הסרטון להוריו. "הדבר היחיד השונה שעשינו היה להשתמש בספריי הזה". המילים הראשונות לא אחרו להגיע, "אמא, אני אוהב אותך אמא".

הרופאים טוענים שלמרות שהספריי משמן הקנאביס עזר לילד הזה, אין זה אומר שזה יעזור לילדים נוספים הלוקים באוטיזם. ה-FDA מצטרף לאזהרות ומזכיר שלא נמצא בסוג הטיפול הזה שום הוכחה שהוא מועיל וייתכן שאף מזיק.

סיפורים כמו אלה, ממשיכים לאתגר את התפיסה המדעית שטוענת בגדול, שצמח שיצא מן האדמה הוא חומר מסוכן, ותרופות שסונטזו במעבדה הם חומרים בטוחים למשתמש. העדויות מצטברות ורשימת המחלות שיש לצמח הולכת וגוברת, קולם של המתנגדים נשמע הזוי יותר, פוגעני יותר ופולשני יותר. ההיגיון הבריא כבר לא עומד לרשותם, כל שנשאר להם הוא לעמוד ולהסתתר מאחורי נהלים ותקנים, ולקוות שאיש לא יבוא לבקש ולפרוע עמם את החשבון. חשבון על מה שהולך ומסתבר כאחת ההונאות הגדולות ביותר בהיסטוריה האנושית.