כך ניתן לטפל על ידי קנאביס בגירודים ואדמומיות בעור. 

התכונות האנטי דלקתיות בצמח הופכות אותו לדרך טובה נגד שורה של בעיות בעור, כולל פסוריאזיס. מחקרים מראים יכולת לצמצם את תאי העור האחראים על המצבים השונים, ולהקל על חוסר הנעימות של תופעות הלוואי. איך זה קורה?

מה זה פסוריאזיס?

מדובר במחלת עור שבדרך כלל באה לידי ביטוי בתחושת עקצוצים, וכתמי עור. המצב מתרחש כתוצאה ממצב אוטואימוני שיוצר תאים במהירות גבוהה מדי. כתוצאה מכך תאי עור שלא התפתחו מופיעים על שכבת העור. מחקרים מראים שהמחלה יכולה להשפיע גם על המצב הנפשי, ולהגדיל את הסיכון ללקות בחרדה ודיכאון.

על המערכת האנדוקנבינואידית

צמח הקנאביס מהווה תרופה טובה לפסוריאזיס מאותה הסיבה שהוא עוזר נגד מחלות רבות אחרות כמו אפילפסיה וגידול סרטני: הקנבינואידים המצויים בצמח נקלטים במערכת האנדוקנבינואידית. המערכת הזו נמצאת בכל הגוף ואחראית על מגוון פונקציות קריטיות. מצב רוח, רגישות לכאב, פוריות- המערכת האנדוקנבינואידית שולטת בכל התהליכים הביולוגיים הללו.

מדובר ברשת של קנבינואידים וקולטנים, מכיוון שבמריחואנה יש קנבינואידים, לצריכה של הצמח יתרונות רפואיים רבים. זו הסיבה שלקנאביס היכולת להלחם בפסוריאזיס. תכונות אנטי דלקתיות ותכונות המונעות גירוד כמו גם היכולת להקל על הכאבים הופכות את הצמח לתרופה מושלמת נגד פסוריאזיס. 

קנאביס יכול להאט את הקצב המוגבר של התפתחות תאי העור

הסיבה העיקרית למחלה היא קצב מהיר של התפתחות תאי העור. מחקר מבטיח משנת 2013, מצביע על כך שקנאביס יכול למנוע בעיה זו. המחקר מוצא שהפעלת הקולטנים CB1 באמצעות קנאביס מגבילים את התפתחות אחד מסוגי תאי העור השכיחים ביותר. המחקר מסביר שמכיוון שפסוריאזיס היא מחלת עור דלקתית כרונית,יכולת טיפולית באופן שיפעיל את הקולטן CB1 יהווה הצלחה בעתיד לטיפול בפסוריאזיס.

קנאביס לשיפור מצב הרוח

הסיכוי לחוות דיכאון גדל ב-39%, והסיכוי לחוות חרדה גדל ב-31 אחוז, עבור אנשים הלוקים בפסוריאזיס. ככל שהמצב קשה יותר הסיכוי ללקות בחרדה או דיכאון גדל. אל חשש, למרות שלצמח אין אוזניים והוא איננו יכול להקשיב לבעיות שלנו, הוא כן יכול להקל על החרדה והדיכאון. דוקטור סמיר ממכון באפלו להתמכרויות מסביר: "שימוש ברכיבים המצויים בצמח […] כדי להחזיר את תפקוד המערכת האנדוקנבינואידית למצב נורמלי, יכול לייצב מצבי רוח ולהקל על דיכאון".

למרות שממשלות רבות מערימות קשיים על המחקר של הצמח. ישנם מחקרים רבים המראים שלצמח יכולת מבטיחה להלחם במחלות עור רבות. במחלת הפסוריאזיס הצמח מטפל בבעיה מכל הכיוונים: גם אנטי דלקתי, מקל על כאבים, מאט את קצב גידול תאי העור ועוזר לאזן את מצב הרוח הכללי.

מקור.