תזכורת 03/04/14

איש חיי לילה סיפק סמים לשחקנים מוכרים
המשטרה עצרה את אייל פלג, דמות מוכרת בחיי הלילה של תל אביב, בחשד שמכר סמים לידוענים.
מאז אני עוקבת אחרי אייל (קריפי) כדי לראות מה קורה עם כתב האישום..
אז בלי הרבה דיבורים…

אתמול בבוקר העלתי פוסט קצר על כך שאני יוצא לטיעונים וביקשתי איחולי הצלחה, קיבלתי מאות לייקים, קומנטים, הודעות, טלפונים ואסאמסים…

אני רוצה להודות לכל מי שתמך, עודד, חיזק, היתפלל והחזיק אצבעות… אם כי "החזקת אצבעות", לפחות במקרה שלי, עלולה לשלוח אתכם לבית האסורים…

בסביבות השעה תשע בבוקר אתמול התחילו הטיעונים לעונש במשפטי בבניין הצפוני, בבית משפט השלום, חדר 403, אצל כבוד השופט שמוליק מלמד.

היה לי לא פשוט, בלשון המעטה, לשמוע את התובע הצעיר טוען את טיעוניו, הרגשתי שהוא מדבר על מישהו אחר.

האמת שאני בן אדם אחר היום מזה שנעצר לפני למעלה מ- 10 חודשים, עברתי שינוי עצום כבר בימים הראשונים למעצרי באבו כביר כשהכתה בי ההכרה על הכאב והפגיעה הקשה שפגעתי במשפחתי ובמיוחד בביתי הקטנה והאהובה, אליענה, שביום בהיר אחד היא התעוררה בבוקר ואבא לא היה בבית, ולמשך 7 שבועות ארוכים היה צורך לשקר לה שאבא עובד בעין-גדי.
באבו-כביר הפנמתי לחלוטין את ההכרה, שאין מצב שאעשה משהו בחיי שיגרום לי לחזור למקום האיום הזה, אין מצב ששוב אגרום למשפחתי סבל כה רב.
אבל את השינוי האמיתי אני עובר מאז השתחררתי למעצר בית מלא בבית אימי באמצע חודש מאי (היום אני עדיין במעצר לילה בדירתי), התחלתי בטיפולים פרטניים וקבוצתיים בשרות המבחן ביפו וביחידה לטיפול בהיתמכרויות ברוטשילד, עם עובדים סוצייאלים מדהימים, ברמה מיקצועית ואישית גבוהה ביותר ובעיקר בעלי דאגה כנה ורצון אמיתי לסייע.
אני עברתי ועובר את התהליך הנפשי/רגשי המשמעותי ביותר בחיי, מעבר לעובדה שאני לומד להיתמודד עם החיים ב"סחיות מלאה" (אפילו את הסיגריות זרקתי לפני כ- 8 חודשים), אני צלול, חד, לומד להכיר את עצמי לעומק, קורא, כותב ורוכש כלים משמעותיים להיתמודדות עם המשברים וההיתמודדיות הקשות שהחיים מעמידים בפני, במיוחד בעת האחרונה.

עם זאת, גם ה"אדם האחר" שהייתי לפני מעצרי, אינו דומה כהוא זה, לאדם אותו תיאר התובע, כאחד "שעבור בצע כסף הרעיל את החברה", לדבריו, ואשר צריך לשלוח אותו לכלא, משום שמוטיב ההרתעה צריך לגבור על מוטיב השיקום.
למרות שמדובר באדם נורמטיבי ובוגר, שחסך זמן וכסף למדינה, הודה בעבירות המיוחסות לו, ללא עבר פלילי, אשר כל ה"סחר" בו מדובר, היה מכירות של גרמים בודדים לחברים בלבד, בשל ריבוי העבירות ותקופת הזמן, חושבת המדינה שבית המשפט צריך לשלוח אותו (כלומר אותי) אל מאחורי סורג ובריח לתקופה של ארבע וחצי שנים… אני חוזר 4 וחצי שנים !!!

אני יודע שתפקיד התביעה הוא לנפח את הדברים ולנסות ולהשיג את העונש המקסימאלי, אבל ארבע וחצי שנים… בחיית דינאק" איפה אנחנו חיים ?

למזלי הרב יש לי את עו"ד Mickey Hova, שמעבר להיותו חבר אמיתי, אדם מקסים, בעל לב ענק, הוא עו"ד מבריק משיכמו ומעלה, שנועד לגדולות.

מיקי עבד לילות כימים, בא מוכן לעילא ולעילא ו"נתן הצגה" של כחצי שעה, מגובה בתקדימים ובפסיקות רבות של אנשים שעברו עבירות חמורות בהרבה משלי, חלקם בעלי עבר פלילי, אשר בתי המשפט בערכאות השונות לא שלחו אותם לכלא, הוא דיבר כמובן על הפן האישי והתהליך השיקומי המשמעותי שאני עברתי ועובר ועל הדברים הקשים שעימם עדיין אני אמור להיתמודד וביקש מבית המשפט לאמץ את המלצות תסקיר המבחן, המעמיק והמפורט, ולתת עונש של 400 שעות של"צ (עבודות לשרות הציבור).

אמא עלתה על דוכן העדים וכמובן כשהיא התחילה לדבר על אליענה, היא לא הצליחה לעצור את דמעותיה ואף אני, אח"כ עלתה תמי, אחותי, אני הייתי אמור לומר את מילות הסיכום אותם הכנתי, אבל לאחר שהכל כבר כוסה בצורה כה יסודית, ע"י מיקי, אמא ותמי, נותרתי רק עם משפט אחד חנוק מדמעות – "כבוד השופט תן לי בבקשה רק את החבל להשיב את ביתי הביתה".

בשבוע הבא ביום רביעי בשעה 11:30 בבוקר יגזור השופט את דיני, אני כולי תקווה שהוא יהיה שופט צדק אשר יידע לגלות את מידת הרחמים ולעשות את הדבר הנכון והמיתבקש.

"החזיקו לי אצבעות"… אופס סליחה, תתפללו למעני.

אייל פלג