ארצות הברית רואה ירוק,  גם במריחואנה החוקית וגם בשפע המס שהמריחואנה מכניסה.

העשב עצמו הוא חוקי  לפחות חלק ב22 מדינות ובמחוז קולומביה. ברובן הוא מתאפשר  לשימוש רפואי בלבד. קולורדו ובוושינגטון בשנה זו חוקקו חוקים המאפשרים שימוש  לפנאי ובילוי על ידי מבוגרים.

אך יותר משני תריסר מדינות שוקלות רפורמה חדשה או מורחבת בחוק המריחואנה, כולל גליזציה מלאה למבוגרים, שימוש במריחואנה רפואית, שימוש בחשיש ואי הפללה.

״מחוקקים רבים כיום פתוחים יותר, קשובים יותר ומחוזקים יותר״

מינסוטה לפני שבוע העבירה חוק מריחואנה רפואית, ולעוד 14 מדינות אחרות, עומדות הצעות רפורמה או יוזמות הצבעה על השולחן: אריזונה, הוואי, מרילנד, מסצ'וסטס, מיזורי, ניו המפשייר, ניו ג'רזי, ניו יורק, אוקלהומה, אורגון, פנסילבניה, רוד איילנד, ורמונט, ויסקונסין.

בינתיים, 12 מדינות ומחוז קולומביה שוקלות אי הפללה של שימוש עצמי: אלבמה, אריזונה, הוואי, אילינוי, לואיזיאנה, מישיגן, מיזורי, ניו המפשייר, ניו יורק, צפון קרוליינה, דרום קרוליינה ויומינג.

בנוסף 11 מדינות שוקלות חקיקה להקמת תוכניות  יעילות למריחואנה הרפואית: פלורידה, קנזס, קנטאקי, הוואי, מישיגן, ניו יורק, פנסילבניה, טנסי, מערב וירג'יניה, ויסקונסין.

שלוש מדינות אפילו שוקלות לאפשר גידולי קנבוס תעשייתי : אינדיאנה, ניו יורק וטנסי.

בעוד שהמאבק על המריחואנה הרפואית הופכת להיות מאבק שקל יותר לנצח בו, התמיכה לגליזציה מלאה – כולל שימוש בפנאי – בתקווה לראות נצחונות קרובים באלסקה, שבו מתקיימת הצבעה מתוכננת לחודש נובמבר. קליפורניה ואורגון עשויה גם לספק נצחון בשנה הבאה.

בכל שלוש המדינות כבר יש מעמד חוקי אי הפללה על שימוש בגראס ואישור למריחואנה רפואית.

"זה בהחלט שינוי ברור ביחס הציבור בנושא זה ", אמר מייסון טוורט , מנהל התקשורת למדיניות פרויקט המריחואנה , קבוצת חוד החנית המובילה את התיאום והמאמץ במדינה. ״מחוקקים רבים כיום פתוחים יותר, קשובים יותר וחזקים יותר״

סקר שנערך בתחילת השנה על ידי מרכז מחקר Pew מצא כי 75 אחוזים מהנשאלים – כולל רוב של שני התומכים והמתנגדים למריחואנה חוקית – חושבים שהמכירה והשימוש בקנביס בסופו של דבר יהיו חוקיים בפריסה ארצית.

הסקרים אחרונים אחרים מצאו כי , בעוד שהאמריקנים מפוצלים למדי בשאלה האם גראס צריך להיות חוקי באופן מלא כמו אלכוהול וסיגריות ,  85 אחוזים הם בעד לאפשר לרופאים לתת מרשם.

קווין אוליבר, מנכ"ל של הארגון הלאומי לרפורמה בחוקי המריחואנה במדינת וושינגטון, מאמין שקליפורניה, שבה המצביעים אישרו את חוקי מריחואנה הרפואית הראשונים ב-1996, תהיה שוב סנונית ראשונה, בדחיפה להצבעה ללגליזציה מלאה בחודש נובמבר הקרוב או ב-2016.

הוויכוח הגדול ביותר לשמחת החשיש יכול להיות כסף : קולורדו צפויה לגרוף יותר מ -40 מיליון בהכנסות ממסים ממריחואנה חוקית בשנה זו.

אבל קווין סאבט , אשר ייסד גישות חכמות למריחואנה ושימש כיועץ למדיניות סמים לנשיאי ג'ורג' בוש וברק אובמה, אמר שהדחיפה לעשות לחיוקיות הגראס היא "מדרון חלקלק ".

"אנחנו לא מעשנים אופיום כדי לקבל את ההשפעות של מורפיום, ואין אנו צריכים לעשן מריחואנה כדי לקבל יתרונות הרפואיים הפוטנציאליים שלה" סאבט , מנהל המכון למדיניות הסמים באוניברסיטת פלורידה, אמר לחדשות NBC.

"אנחנו צריכים תרופות , המבוססות על מריחואנה, בבתי מרקחת וזמינות דרך רופאים לגיטימיים -ההגדרה הנוכחית בקליפורניה וקולורדו הפכה לפחות מגליזציה דה פקטו עבור כל אחד עם כאב ראש. "

להלן מבט על חמש המדינות הבאות העשויות להכיר במריחואנה חוקית :

אלסקה : תתקיים הצבעה שניה  ב- 4 בנובמבר , 2014 , הצבעה היא אחד הסיכויים הטובים ביותר להצלחה. יש סיכוי לדחוף ללגליזציה מלאה במדינה השלישית. אם יאושר על ידי הבוחרים, הצעד יאפשר למבוגרים בני 21 ומעלה להחזיק עד אונקיה של מריחואנה ( 28 גרם ) ,ועד שישה צמחים.

קליפורניה : בקרת הסדרים ומס מריחואנה במדינת קליפורניה, יוזמה שאושרה  כהצעה אפשרית בהצבעה שהתקיימה בנובמבר 2014, אך נותני החסות שלה האטו את המאמצים עם הרעיון בכדי שיהיה להם סיכוי טוב יותר להצליח בשנת 2016 כאשר תוצאות הבחירות לנשיאות יהיו ליברליים יותר.  הכמות, אשר כיום קיימת בשתי גרסאות , תיתן תוקף חוקי " לכמויות מוגבלות " של מריחואנה למבוגרים מעל 21 .

אריזונה :תיקון לחוק הלגליציה למריחואנה למטרות פנאי. יכולה להופיע על פתק ההצבעה של השנה בחודש נובמבר, כתיקון לחוקת מדינה, אך עלולה גם להדחות ל-2016 המידה עלול להשתנות בחוקת המדינה כדי לאפשר לאזרחים בגיליים 18  ומעלה לגדל, לעשן ולהחזיק מריחואנה בכמויות עד 2.5 אונקיות

מיין : אחת המדינות המועטות שבהן הגליזציה כבר צוברת תאוצה בעיר אחר עיר. ב-2013, פורטלנד אשרה באופן חוחי החזקה של 2.5 אונקיות של מריחואנה לתושבים 21 ומעלה. הצעת החוק ברחבי המדינה נכשלה בשנה שעברה – ושהתה שנה מחוץ למעגל לבחירות הארציות – והוא צפוי להתחדש ב-2014.

אורגון :היוזמה ללגליזציה של מריחואנה תופיע בהצבעה בחודש נובמבר הקרוב – אם המארגנים יצליחו לאסוף  90,000 חתימות לפני המועד האחרון ה- 3 ביולי . תומכים הביעו בטחון שהם יצליחו להשיג את הרף. אזי תאושר בסתיו הזה, שימוש פנאי של מריחואנה באופן חוקי למבוגרים בני 21 ומעלה באורגון.