דנבר – המשטרה בכמה מדינות שבהן מריחואנה רפואית מותרת לשימוש, אשר בעבר תלשו מהשורש באופן שגרתי עציצים בלתי חוקיים וסגרו אותם למוות בחדרי ראיות מעופשות חושבים כעת פעמיים על המהלך.

ממדינת קליפורניה והוואי עד לקולורדו ולוושינגטון, המשטרה נתבעת על ידי אנשים שרוצים את המריחואנה שלהם בחזרה אחרי שהתובעים בחרו שלא להעניש אותם או שזוכו.

בחלק מהמקרים, החשודים מבקשים מאות אלפי דולרים כדי להחליף את הצמחים מתים.

עקב חששות מלקיחת אחריות כמה סוכנויות קיבלו הנחיה לוותר על איסוף הצמחים לגמרי או לאלתר לאסוף דגימות וצילומים על מנת לאסוף ראיות לאישום פלילי.

"אף אחד מאתנו לא באמת בטוח מה אנחנו אמורים לעשות, ולכן אנו עשויים לבצע טעויות במשנה של זהירות," אמר מיץ' בארקר, מנכ"ל איגוד מטות השריף והמשטרה של וושינגטון.

השינוי מגיע כרעיון של מריחואנה כתרופה אך קיים עימות עם הליך תפיסת המשטרה שפותח בעידן שבו הקנאביס היה נגע שהיה צריך להימחק.

“מערכת אכיפת החוק צריכה לחשוב ביתר קפידה מה הם הנהלים שלהם וכיצד תהליכים מבוצעים בפועל וייתכן שיצטרכו להשתנות לאור השינויים בחוק", אמרו סם קמין, פרופסור למשפטים באוניברסיטה דנוור.

בדיוק כמו הריח של עשן קנאביס לא יכול עוד להיות עילה לחיפוש בבית או לביצוע מעצר, קמין, שעזר לעצב את תקנות הקנאביס של המדינה, אמר, "באותה העדות לכך שלפני שנתיים או שלוש היו נותנות סיבה סבירה למשטרה והיום לא. "

רוב המשטרה המקומית אומרת שהם מתייחסים פחות להודעות על לגליזציה, אך הם עדיין חוקרים אם הם חושדים בחולים שמגדלים יותר ממה שהם צריכים.

לסוכנים הפדרליים אין דילמה כזו מאז שהקנאביס נותר בלתי חוקי לפי החוק הפדרלי. בין אם חוקי המדינה דורשים, כפי שהם עושים בקולורדו, משוטרים להחזיר מריחואנה רפואית בשלמותה, אם חשוד לא הואשם או זוכה, מחלקות כבר נתבעו על הקאביס שנבל בלוקרים הראיות שלהם.

בקולורדו ספרינגס, חולה סרטן שעמד בפני אישומי סמים תובע את המשטרה על 55 צמחים מתים, בשווי מוערך של $ 300,000, שהוחזרו לו. בית המשפט לערעורים של המדינה היה צריך להורות למשטרה להחזיר אותם.

בעל מרפאה רפואית אלדיביה הילארי תבע את המשטרה להחזיר 604 צמחים שלו או לשלם $ 3,300,000 לאחר שזוכה מאשמת גידול הסמים. היא השהתה את התביעה עד לקבלת רישיון מרקחת בעיר. עד אז, הצמחים מתו.

"אנו זקוקים לכללים אחידים, ואכיפת החוק צריכה להיות חכמה על מנת לפתח כללים אלה אחרת הם ימשיכו להיתבע", אמר עורך דינו של הילארי, שון מקאליסטר, המייצג את בעלי בית מרקחת אחר בתביעה דומה בבית המשפט הפדרלי.

שוטרי סיור בעיר חייבים כיום בלש סמים לייעוץ אם הם מאמינים שגילו עשב בלתי חוקי.

בהוואי, קבוצה של מטופלים במריחואנה רפואית שמעולם לא נעצרו נתבעו במאי לאחר שהמשטרה תפסה 52 צמחים בפשיטה. הם רוצים 5,000 דולר על כל צמח במידה והצמח מת.

באורגון, כוח משימת סמים לוקח רק את כמות הצמחים הדרושים כדי להביא חולה לציות לחוק, אמר הסמל של וושינגטון השריף של המחוז. כריס סצ׳וויגרט.

"לפני עשר שנים, אם היית מוצא גידולים רבים, היית פשוט נכנס לשם ותולש את כולם. עכשיו, אתה חייב לשאול אותך כמה שאלות", אמר הסמל. דויד אוסוולט, שמפקח על חדר ראיות משטרת Grand Junction.

המחלקה של אוסוולט אומרת קצינים שמאמינים כי במידה וקיים ספק לגבי חוקיותו של העשב למטרות רפואיות יש לקחת דגימות ולהשאיר את הצמחים מאחור. אם לא, הם יכולים לתפוס את הצמחים על ידי האגד.

השארת צמחים מאחורי נושאת סיכונים ברורים, אמר ג'ים גרהרדט חוקר תרופות באיגוד של קולורדו .

"זה כמו לעצור סוחר קוקאין ולקחת כמות זעירה של הקוקאין כמדגם ולאחר מכן להשאיר אותו שם כדי להשתמש או למכור, הוא אמר. "זה נושא מסובך, מבולגן."

מדינת וושינגטון אינה דורשת מהמשטרה להחזיר צמחים לחולים שזוכו. חוק המריחואנה הרפואי של המדינה מאפשר גידול של עד 45 צמחים , אם כי אין איסור מפורש על גנים רבים בנכס בודד.

משטרת סיאטל הורסת צמחי מריחואנה לאחר תפיסתם, אך מתעדים את ההרס עם תמונות או דוגמאות שיכולות להיות מוצג בבית המשפט במידת הצורך, אמרה הקצינה רנה ויט, דוברת המחלקה.

רק בחודש זה, נתפסו יותר מ-2,200 צמחי מריחואנה, אך לא נעצר איש, בפשיטה על מריחואנה רפואית כביכול שבו שכנים התלוננו על הריח.

"אלוהים ישמור, הייתי אבוד, אם הייתי צריך להגן על הצמח, להשקות אותו, להדליק אותו," אמר ויט. שוטר בינווד, וושינגטון, כבר לא תופסת צמחים רפואיים, אמרה אנג׳לה מדסן, שמפקחת על יחידת הראיות בוושינגטון.

פקידים החזירו בשנה שעברה 202 צמחים מתים שנתפסו מקבוצה של מטופלים במריחואנה רפואית, שמעולם לא הואשמו בפשעים. הם דרשו מהמשטרה להחזיר את הציוד והעשב חי או לשלם כמעט 1 מיליון דולרים, בערך שוויו.

ג'ון ג'קסון, מפקד המשטרה בכפר גרינווד, קולורדו, וסגן נשיא ההתאחדות המדינה של ראשי המשטרה, אמרו המחוקקים חייבים לחוקק הנחיות על התקפות מריחואנה כדי להגן על אכיפת החוק מהאחריות אזרחית ופלילית.
"אין שום רכוש בשום מקום בעולם שהולך להפוך לפעולה הידרופונית מוגברת”, אמר ג'קסון.