אוניברסיטת פילדלפיה מכריזה על תוכנית לימודים לתואר שני בתעשיית הקנאביס. בלונדון נפתחה מרפאה פרטית עבור ילדים המטופלים בקנאביס. קולמבוס אוהיו המחוקקים מצביעים בעד הפחתת גובה הקנסות והפחתת הענישה כנגד אחזקת קנאביס. מחוקקים דמוקרטיים מכריזים על רפורמת קנאביס חדשה ומקלה בשם MORE ACT.   

 

MORE ACT – נכון היו הצעות רבות ללגליזציה בעבר. אך זו הפעם הראשונה שהיא מגיע מיו"ר הוועדה שיפוטית לקונגרס. בשלישי זה קרה, כאשר נציג ניו-יורק ויו"ר ועדת השיפוט, ג'רי נדלר הכריז על חוק הזדמנויות השקעה והרחבה, MORE ACT. עבור הצגת הפרזנטציה להצעת החוק הצטרפה אליו הסנטורית הדמוקרטית קמלה האריס, יועצת משפטית לשעבר שכיום היא מהמועמדות המובילות לתפקיד הנשיאות מצד הדמוקרטים.

הכרזה זו מצטרפת להצעת חוק SAFE-ACT שתאפשר גישה לבנקים ותקל על עסקני הצמח המקומיים. "הזמנים השתנו, עישון מריחואנה איננו פשע" אומרת המועמדת לנשיאות מטעם הדמוקרטים קמלה האריס, " צריך להכניס את זה לשוק החוקי, לבטל הרשעות קנאביס. ולאפשר למיליוני אמריקאים לחזור לחיות בכבוד".

מרפאה פרטית לילדים מטופלי קנאביס – בריטניה, מקום שמאוד קשה להשיג בו מרשם לקנאביס. הסיפורים אומרים שעל כל שלושה מרשמים יש אחד קנאביס,כך יוצא שהפקידות מכניסות שלושה מטופלים לחדר וזורקות מקל במרכז, רק אחד יקבל רישיון, השאר יזכו למכות יבשות, ומחיאות כפיים נלהבות מהוועדה המאשרת בעודם מובלים באלונקה להמשך טיפול בביה"ח.

במקום אפל זה, קרתה השבוע תפנית מדהימה, רעידת אדמה של ממש למטופלי הקנאביס כאשר התקבלה הודעה על פתיחתה מרפאה פרטית לילדים לקבלת מרשם לקנאביס. עבור הילדים מדובר בבשורה של ממש, הצלת חיים במקרים רבים.  המרפאה שתפתח בלונדון אם ירצה הליצמן, צפויה להיפתח בשבוע הבא.

בקולומבוס שבאוהיו התכנסו השבוע חבורת מחוקקים במטרה להצביע 'בעד' הפחתת הענישה על אחזקת מריחואנה. ההצבעה פורצת הדרך קרתה בליל שני, מועצת העיר קולמבוס החליטה להפחית בענישה על אחזקת מריחואנה. קדם להצבעה שימוע של תושבי העיר התומכים באי-הפללה של הצמח. נכון להיום מי שנתפס עם כמות עד 100 גרם ייקנס בעשרה דולר בלבד, עד 200 גרם הקנס יעלה ל-20 דולרים בלבד. החל מליל שני אנשים לא ייכלאו על אחזקת קנאביס בקולומבוס.

תואר שני – אוניברסיטת פילדלפיה הכריזה שהיא תתחיל להציע תואר שני בעסקים המתמקד בתעשיית הקנאביס.