"ברגע שהודתה ארה"ב בכישלון איסור האלכוהול, יצאה המדינה בניסוי כושל נוסף באיסור — מריחואנה" אמר חבר הקונגרס בלומנאוור בתחילת השבוע, וקרא למשטר הפדרלי לבטל את האיסור על המריחואנה.

בעוד שלמחוקקי חוק משוכנעים, לא היה האומץ לסיים את 75 שנות "צביעות" המבוססת על תחושת בטן ומדע שיקרי המסמן את המריחואנה כחומר מוסכן כמו הרואין, בלומנאוור טוען שקהילת הקנביס הרפואי כבר הוכיחה להם שהם טועים.

"בכל יום, כמיליון צרכנים של קנביס רפואי הצורכים את הצמח דוחים את הרעיון הזה, על ידי שימוש במרשם רופא להקלה על סימפטומים רבים כמו בחילה כתוצאה מכימוטרפיה, הקלה על נפגעי פוסט-טראומה, מכאבי גב כרוניים ובעיות נוריולוגיות שונות כמו טרשת נפוצה".

בלומנאוור אומר שהנושא הפך להשקפה מתקדמת של העם האמריקאי מול דעותיו ודרכיו הישנות של ה"דוד-סם".

"החוקים הפדרלים שלנו קפואים בזמן, אך האמריקאים המשיכו הלאה", הוא אומר. "הרוב אומר עכשיו, שקנאביס צריך להיות חוקי ורבים מהם טוענים שעל החוק הפדרלי לא להתערב עם החלטותיהן של חוקי המדינות".

בלומנאוור קובע שסוף האיסור יגיע בעתיד הקרוב, אך מקווה שהקונגרס יאשר שימוש רפואי ותעשייתי עבור כל המדינות לפני שזה יקרה בכל מדינה בנפרד.

"עוד בעשור הזה, אנחנו נטיל מס ורגולציה על המריחואנה. עד שנסיים את ההפליה הלא צודקת, ואת הבזבוז על האיסור הפדרלי, עלינו לפחות בינתיים לסיים את המדיניות הכי טיפשית והמזיקה הזו".

יש הצעת חוק, שמכוונת להפסקת איסור צריכת מריחואנה  ברמה הפדרלית היושבת כרגע בוועדה. "פעולת ביטול איסור צריכת המריחואנה ברמה הפדרלית" או "החלטת הבית מספר 499" תמחוק את ההגדרה של הצמח כ"חומר מבוקר", ותאפשר לממשלה לשלוט בו על ידי סוכניות פדרליות באותו האופן שנעשה כיום לטבק ואלכוהול.