עמוד שלם במגזין 'וול-סטריט' מתריע מפני 'שליטה זרה' בתעשיית הקנאביס של ארה"ב.

וושינגטון – חברת קנאביס בארה"ב מזהירה את הנשיא שאם לא יבוטלו המחסומים הכלכליים של תעשיית הקנאביס בארה"ב, קנדה עלולה לשלוט בתעשייה בצפון אמריקה.

הפרסומת שכיסתה עמוד שלם מזהירה שארה"ב מפסידה בגדול את היתרון התחרותי שלה לקנדה החל ממחר, כאשר הקנאביס יהפוך להיות חוקי מעבר לגבול הצפוני של ארה"ב. "בזמן שהקנאביס חוקי ב-31 מדינות, לתעשייה בארה"ב עדיין יש קשיים לכל הנוגע לגישה לבנקים ולמימון תעשייתי", מזהירה המודעה שחתומה על ידי דרק פטרסון, מנכ"ל החברה, "כתוצאה מכך חברות רבות נאלצות לעבור לקנדה כדי לאפשר לעסק שלהם לצמוח".

המודעה מתריעה גם שחברות קנדיות זוכות במשקיעים אמריקאים ללא תחרות, במטרה לטפח ולרכוש נכסי קנאביס אמריקאים. "למרבה הצער, המצב הנוכחי מעניק את השליטה של אחד השווקים הרווחיים ביותר במדינה לידיים זרות".

האתגר של חברות אמריקאיות נוצר מהעובדה שלמרות שהקנאביס חוקי במרבית המדינות בצורה כזו או אחרת, תחת החוק הפדרלי עדיין נחשב הצמח כסם מסוכן ולא חוקי. לא ניתן לשלוח מוצרים בין המדינות, וכמו כן האפשרות לקבל מימון לחברות מהבנקים הגדולים לא קיימת.

פטרסון רושם במודעה שהפתרון הוא "שהממשל הפדרלי יאפשר למדינות לקבוע את החוקים בעצמם לכל הנוגע לצמח,  כדי שיוכלו להגן ולהתחרות בצורה שווה על השליטה בתעשייה בבית".

מאז נבחר טראמפ לשלטון, הפילוספיה של הממשל הפדרלי טעונה בלבול רב לכל הנוגע לשימוש בצמח למטרות פנאי. קולות רפובליקנים טוענים שהממשל מתכוון לעסוק בסוגיה לאחר הבחירות בנובמבר.

החל מיום רביעי קנדה תהיה המדינה הראשונה מחברות ה-G7 שמאשרות לגליזציה – צעד אותו מצדיק ראש הממשלה כמאמץ אחראי להגן בצורה טובה יותר על הצעירים מהשפעות הסמים, ולחסל את השפעתו של הפשע המאורגן במדינה.

בישראל, שרגילה להעביר את השליטה בכל מיני שווקים לידיים זרות ועסקנים פרטיים, אין חשש: מדיניות "הסמוך על סמוך ושמחר ימותו עוד כמה מטופלים\בליינים\נהגים אז שימותו למי אכפת בכלל העיקר נגרד כמה ג'ובות" נמשכת כרגיל.

מקור.