בתחילת השבוע, האיגוד "אמריקה נקייה מסמים" צייץ בטוויטר את השאלה: "מה יקרה אם המריחואנה תהיה חוקית?". שאלה הגיונית לחלוטין, אך התמונה שליוותה את השאלה היתה הכל חוץ מתשובה הגיונית. בתור התחלה היא כוללת זומבים:

View image on Twitter

ללא מקור מחקרי או מידע, טוענת התמונה שלגליזציה לא רק תגרום להגדלת המספר של נערים ומבוגרים מעשני קנביס — מכפילה פי שניים או  שלושה את סך כל המעשנים– אלא, אולי גם תגרום לאחת הפנטזיות להפוך למציאות: "יום הדין של הזומבים".

מייד, אנשים החלו להגיב, טום אנג'ל פעיל בקבוצת מדיניות הקנביס צייץ: "משעשע. אתה יכול לרשום את המקור של הצמיחה בעישון?". אחרי מספר רב של בקשות, שכלל ביקורת של כתב בניו-יורק טיימ'ס, האיגוד פרסם לינק של אתר  UnmaskingMarijuana.org
אך אחרי שקיבל האיגוד תשובה שה"מידע" לא נמצא  בו. ענה האיגוד: "עשה את המחקר בעצמך, אנחנו עשינו ואתה יודע שאנחנו צודקים".

לכל הנוגע למריחואנה, היחידים שמדדים מסביב, וממלמלים בצורה איטית ולא הגיונית הם אלו שנלחמים לשמור עליה לא חוקית". אומר, מייסון טברט בתגובה, מנהל התקשורת של פרויקט מדיניות המריחואנה. "שימוש במריחואנה לא הופך אותך לעצלן, אך הצהרות משונות ללא הניסיון או הרצון לגבות אותם, כן הופכות אותך לעצלן, אם הם באמת מאמינים במה שהם אומרים על מריחואנה, לא תהיה זו הפתעה לחשוב שהם באמת מאמינים שזומבים קיימים".

מבחינת האיגוד לאמריקה נקייה מסמים, לא התקבלה תגובה נוספת בנושא. וטוב שכך. "למרות שזה עצוב, אין לארגון ברירה אלא לפנות לאסטרטגית הפחדה, ברור לכל בר דעת שהם מפסידים במאבק הדיון הציבורי בנושא המריחואנה — תודה לאל, הסקרים מראים שהרוב האמריקאי תומך בדיעה שלנו" אומר טום אנג'ל, פעיל בקבוצת מדיניות הקנביס .

"רוב המדינה מחוייבת לסיים את האיסור ולפתח שיטה יעילה ורווחית יותר לשלוט בצמח", אומר סטפן גוטווילינג, סגן נשיא של הרפורמה לצמח, "הפרסום המגוחך הזה רק מדגיש את חוסר הרלוונטיות ואיבוד העשתונות של האיגוד מול הקדמה שמתרחשת במציאות [מציאות שאיננה כוללת זומבים]: רפורמה של חוקי המריחואנה המיושנים".

ציוצים כאלה, מקבוצות אנטי-מריחואנה חברתיות, גרמו לרפובליקני ארל בלומנאור לטעון במהלך שימוע כללי של הבית, שהממשל הפדרלי איננו עקבי מול מדיניות המריחואנה. בעוד ש-20 מדינות ברחבי ארצות הברית יצרו חוקי לגלזיציה שונים בגבולותיהן, ממשיך הממשל הפדרלי להחרים את הצמח.

בלומנאוור שאל את מיכאל בוט-סילי, סגן נשיא הבית הלבן למדיניות השליטה בסמים: "האם מריחואנה מסוכנת יותר מקוקאין או מתאמפטמין". בוט-סילי הודה בלב כבד שמריחואנה פחות מסוכנת מאלכוהול, אך סירב לתת תשובה ברורה לכל הנוגע לסמים קשים יותר. "להיות בעל יכולת לא לתת תשובה כל כך ברורה מאליה, זו הסיבה מדוע אנשים צעירים אינם נענים לפרופגנדה, אם מקצוען כמוך, לא יכול לענות בצורה ברורה שמת' מסוכן ממריחואנה — מה שכל ילד ברחוב יודע, מה שכל הורה יודע — אם אינך יכול לענות על זה, איך אתה מצפה שתלמידי תיכון יתייחסו אליך ברצינות???"