ארה"ב והעולם הופתעו לראות איך תובעת פדרלית וה-FBI הצטרפו ליום ה"באטמן" והגישו כתב אישום פיקטיבי נגד "נבלי העל" מספר הקומיקס כחלק ממאמץ מאסיבי להגשים את חלומו של ילד בן 5 ,חולה בלוקמיה, שהתחפש לגיבור העל החביב עליו ו"הציל" את סאן פרנסיסקו.

אך בעוד מלינדה האג, התובעת הפדרלית של צפון קליפורניה, עזרה לילד החולה להגשים את חלומו, משרדה ממשיך לפשוט על מרכזי חלוקה של קנאביס רפואי ולפגוע בעשרות ילדים חולים אחרים.

ובאותו נושא

ג'יידן דיוויד בן ה-6 ממודסטו  קליפרוניה סובל מסוג נדיר של אפילפסיה שאילצה את הוריו להבהיל אותו לבית החולים יותר מ45 פעמים. אביו ג'ייסון דיוויד אמר שבנו שניסה כבר יותר מ24 סוגים שונים של תרופות ואף אחת מהם לא הרגיעה לו את ההתקפים האפילפטיים עד שניסה את טינקטורת הקנאביס (נוזל לא פסיכואקטיבי).

האב בקריאה נרגשת לרשויות ולנשיא ארה"ב לאפשר לבנו להמשיך לקבל את התרופה

 

התרופה של דייויד סופקה לו ע"י מרכז הבריאות "הרבורסייד", מרכז לקנאביס רפואי אשר שוכן סמוך למשרדה של התובעת האג.

מרכז הרבורסייד שעוזר לעשרות ילדים חולים והוריהם הוא אחד מ-3 תחנות החלוקה הגדולות באזור סן  פרנסיסקו שהאג ומשרדה מנסים לסגור.

מנהלי הרבורסייד ממהרים להצביע על הצביעות:

"עם כל הכבוד, לקנאביס יש סיכוי גדול יותר לעזור לילדים חולי סרטן מאשר  תחפושת באטמן ומספר מבוגרים שמשחקים בבאטמן תציל אותנו.

הם הוסיפו שמספר הילדים החולים (שמטופלים בתמצית קנאביס מרוכזת ולא פסיכואקטיבית) עלה ברחבי המדינה והורים לילדים חולים במחלות כרוניות פונים לתרופה כדי להציל את ילדיהם לאחר שניסו את כל סוגי התרופות הקיימות.

הקנאביס  מוכר במשך שנים כתרופה לכאב כרוני ומחקרים אחרונים גילו שמרכיביו יכולים אף להרוג סוגי סרטן שונים.

כאשר הרופא הבכיר של סי.אן.אן סאנג'י גופטה הראה בסרטו כיצד ילדים  עם מחלות חמורות ביותר טופלו בהצלחה ע"י קנאביס הוא שלח קרן של אור ותקווה לאלפי הורים של ילדים חולים ברחבי העולם.

למרות שקליפורניה היא המדינה הראשונה  שביצעה לגליזציה לקנאביס רפואי ,הצמח עצמו נשאר לא חוקי מבחינה  פדרלית ,  ובסוף שנת 2011 קבוצה של תובעים פדרליים, כולל מלינדה האג, פתחו בפשיטות מחודשות על מרכזים לחלוקת קנאביס רפואי ברחבי קליפורניה שהובילו למאות עסקים שהתרסקו ולאלפי מקומות עבודה שאבדו.

האג החלה את ציד המכשפות שלה  אחרי הרבורסייד בקייץ האחרון והיא מנהלת קמפיינים אגרסיביים במטרה לסגור את את "קבוצת החולים של  ברקלי וגם את המרכז הרפואי "שאמבאלה" בסן פרנסיסקו.

מרכז שאמבאלה

האג לא הצליחה לשים אצבע על מקרה אחד שבו מרכז הרבורסייד הפר את חוקי מדינת קליפורניה או פעל שלא כדין:

"מרכז הרבורסייד ידוע כמרכז חלוקה בעל סטנדרטים של זהב בכל התנהלותו, טוען עורך הדין שמייצג את שלושת מרכזי החלוקה שהאג פועלת לסגור. הוא מעולם לא עבר על חוקי המדינה או הפר את אחד מ-8 הכללים שאליו הוא מחויב לפי "תזכיר קול" וחוקי מדינת קליפורניה. העסקים יישארו פעילים בעוד התיק נדון בבית המשפט הפדרלי.

ביום חמישי האחרון קראה הרפובליקנית ברברה לי ,נציגת המחוז, שכולל את הרבורסייד להפסיק עם הטרדה והרדיפה המתמשכת ואיומי התביעה של הגברת האג.

לפי "תזכיר קול" אסור לתובעים הפדראלים להתייחס "לגודל העסק או הנפח הכספי של מרכזי החלוקה" כשיקול האם לבצע בו פשיטות או לא ונראה כאילו שזוהי הסיבה בדיוק שהאג "סימנה" את הרבורסייד:

"ככל שהעסקים הללו גדולים יותר, הסיכוי לכך שיבוצעו בהם עברות על חוקי המריחואנה הם גדולים יותר וכך גם הסיכוי שתהיה זליגה לאנשים שאין להם צורך רפואי לגיטימי לפי החוק", טענה האג בזמנו.

עם שני סניפים וכמעט 108,000 לקוחות, הרבורסייד היא "חנות ממכר המריחואנה הגדולה בעולם".

אנחנו מאוכזבים אבל לא מופתעים שמלינדה האג מנסה לסגור אותנו, טען הבעלים, העקשנות שלה בלנסות לסגור מרכזי חלוקה בעלי רישיון למרות ההתנגדות החריפה של הערים בהם הם יושבים הוא חלק מדפוס ברור של התנשאות וחוסר אחריות שמאפיינת את כל הקדנציה שלה כתובעת פדרלית.

אריק הולדר, התובע הכללי, הודה שיש כאן קונפליקט פנימי בין "הנחיות" הקנאביס הרפואי:

"שינוי הוא לא תמיד דבר קל אמר הולדר: אנשים ובירוקרטיות נוטים לרצות להישאר עם הרעיונות אליהם הם מורגלים ומכירים."

תחת השפה הפשוטה של "תזכיר קול" שקובע את הכללים של מרכזי החלוקה אין שום הבדל בין מקומות שמחלקים טינקטורות קנאביס לילדים חולים לבין אלו שמוכרים מריחואנה לבני נוער בכדי להתמסטל.

חוסר הספסיפיקציה בתזכיר הוא בעצם פרצה בחוק שמאפשרת לתובעים פדרלים אגרסיביים כמו מלינדה האג לפעול.

בעלי הרבורסייד (סטיב דיאנג'לו) הבהיר שהוא בשום אופן לא מספק קנאביס ישירות לילדים אלא משווק אותו להורים בלבד שבאים עם המלצה לטיפול מרופא.

הוא הוסיף שבלי קשר לפעולה עתידית, אם תהיה, של הממשל הפדרלי הוא לעולם לא יפסיק לסייע לילדים החולים:

"אם הם רוצים לנקוט נגדנו הליכים פדרלים בגלל שאנחנו עוזרים לילדים חולים – אז קדימה אנחנו מוכנים ומזומנים להאבק על זה בבית המשפט. אין שום סיכוי בעולם שאני אפסיק לעזור לילדים החולים האלה ואלך איתם באש ובמים טען דיאנג'לו.

 

 

תרגום – רועי גטרו