ב-2009, מיאקו הסטר-פרז התראיינה באומץ לקהל ערוץ טלוויזיה במטרה להמחיש את חשיבות הרופאה הקנובינואידית אצל ילדים, בוויכוח על צריכת קנאביס. ההופעה של ב- ABC "בוקר טוב אמריקה" הייתה משכנעת מאוד; רבים מאתנו הריעו עם דמעות בעיניים כאשר סיכמה את הראיון הסטר-פרז "הצלתי את חיי בני. מריחואנה הצילה את חיי בני. כשאם שומעת שבנה דופק על דלתות המוות? את תעשי הכול כדי לשמור על חייו". דיברתי אם האם האוהבת על בנה, ג'ואי, בניסיון להעניק השראה לכולנו:

מאיזה מצב סובל ג'ואי?
ג'ואי הוא אוטיסטי הנלחם גם בניוון השרירים. כיום, הוא מחלים מניתוח היתוך השדרה. הוא בן 14 היום. אני עומדת מאחרוי משאמרתי לפני חמש שנים בערוץ הטלווזיה, הקנאביס עדיין עוזר לו בצורה משמעותית לשרוד, לא רק מספק לו דרך טבוה יותר לחיות, [אלא גם] מאריך את חייו. ג'ואי במצב טוב יחסית לרוב הילדים בגילו שסובלים מאוטיזם וניוון שרירים. אני מגלה כי רופאים רבים שנתקלים בג'ואי מופתעים ממצבו. לחלקם נפלט רגש כזה של פליאה: " אינני מסוגל האמין עד כמה נכון הסיפור הזה של הקנאביס הרפואי", הם אומרים. לא רק הורים חוקרים, אני מגלה שרופאים רבים מורידים אתה המידע. ג'ואי הואילד בר מזל, זה מדהים לראות עד כמה הקנאביס עזר לו.

האם ניתקלת ביחס שלילי משירותי הגנת הילד או מבתי הספר ביחס לשימוש שלג'ואי בקנביס?
כן, אבל אף אחד לא רוצה להתעסק איתי, יש לי שלושה עורכי-דין.

נתת קרדיט לשני רופאים שעזרו לך לאתר ולנסות את הקנאביס הרפואי…
אני שמחה שזה יוצא בבוסטון. ב-2009, כשלא היה לי למי לפנות, נתקלתי בדוקטור ברנרד, מנהל מכון חקר האוטיזם. בזכות מאמרו מ-2003 "מריחואנה רפואית: טיפול רב ערך לאוטיזם?" ובאמצעות מאמרים נוספים שלו לקראת סוף חייו, נפתחו לי העיניים. דוקטור גרינספון מהווארד היה הרופא השני שנתן לו את המידע אותו הייתי צריכה נואשות. דיברתי איתובטלפון והוא חיזק אותי. שני רופאים אלו הצילו את חיי בני.

איך, מתי ולמה הקמת את UF4A.ORG מה את מקווה להשיג?
הארגון הוקם ב2009 ממש אחרי הראיון ברשת ABC. לראשונה, מאז שבני אובחן כאוטיסט, גיליתי שאינני לבד. כל עוד בני צחק וחייך זו הייתה מחויבות עבורי להמשיך קדימה. בקהילת האוטיזם כל שיש לנו הוא להישען האחד על השני. היום עם המידע באתר, אני מצליחה לעמוד בשבועה שנתתי ב-2009, וזה לעזור כל פעם למשפחה נוספת, ולקוות שהם יעשו אותו הדבר. כשנסעתי ברחבי המדינה, גיליתי שיש אמא כמוני וילד כמו הבן שלי בכל עיר, עיירה ומדינה באמריקה. אין הגדרת האוטיזם זהות מחולה לחולה, לכן לספק תקווה היה מהמטורות שלי באתר. לא כל הורה הוא חוקר רפואי ומשפטי.

מדוע שלאימהות יהיה אכפת בכלל מרפורמת מריחואנה ואיך הן יכולות להשפיע על המטרה?
אמהות, אנחנו בעלות תפקיד חשוב, אבל הורים ברפורמת התמועה הזו מונים גוש חוסם שעלול להעלות את האוטיזם ל1 בכל 50 בתים באמריקה. משפחות תשושות מכל מיני טיפולים שונים. אני נזכרת באמא אחת אישה של פרופסור מהווארד. במאמץ שלה להקל על ילדה מטיפולי הכימותרפיה היא בחר באי-קיום. אני מאמינה שהמשמעות של רפורמה היא לעשות שינויים, בייחוד סוציאליים, פוליטיים או כלכליים, ולנסות במטרה לשפר במקום לקבע אמונות תפלות. זה מגדיר את מי שאחנו כאן באמריקה היום כאזרחים המצביעים בעד נמושאים שיכולים לשפר את אורך ואת איכות חיינו.

איזו עצה יש לך להורים עם אוטיזם המחפשים הדרכה והכוונה בנושא שימוש בקנאביס כטיפול אלטרנטיבי?
דעו למה לצפות לאחר שבחרתם. עד שחוקים נוספים יעברו, יש רק קורסים מזורזים לתמרן דרך הטיפול הזה כמו שאר הטיפולים האלטרנטיביים שלא מקבלים התייחסות ברפואה המסורתית. שמתי חוברת מידע באתר UF4A.ORG המספקת מידע לכל הנוגע בטיפול באוטיזם בדרך זו. הכי חשוב, אם הילד שלכם צריך טיפול אבל אינכם נמצאים במדינה רחומה, עברו לאחת כזו.