הבת התאוששה בעזרת הצמח, האם החליטה לנסות דרך זו לאחר ששמעה מהרופאים שנותרו לבתה ימים ספורים לחיות.

– נטי נשלחה לביתה למות לאחר שלקתה בדלקת ריאות.
– אמה המיואשת נתנה לה שמן קנאביס.
– "לאחר ימים ספורים" אומרת האם, "הצבע חזר לפניה, היא התעוררה מחדש לחיים"
– לאם אין ספק, "ללא הטיפול בתי הייתה מתה".

הבת נשלחה לביתה למות, וניצלה באמצעות צמח הקנאביס. הרופאים הודיעו לאם שלבתה נותרו ימים ספורים לחיות. האם האכילה את בתה בשמן קנאביס אחרי שקראה מאמרים ומגזינים שתיארו את התרופה. ההתאוששות לא אחרה לבוא. האם מספרת שהיא חשה חוסר אמונה גדול כאשר הרופאים שלחו את ביתה למות ב'שלווה' בבית, "לא יכולתי להאמין, הם לא נתנו לה סיכוי, שמעתי שקנאביס עזר לאחרים ואחרי שעשיתי מחקר בעצמי השתכנעתי שהטיפול לא רק יהיה האופציה הטובה ביותר אלא גם הבטוחה ביותר". "לאחר מספר ימים" מספרת האם, "הצבע חזר לה לפנים". "השינוי היה דרמטי, היה לה חיוך על הפנים, והבעת פנים של אושר".

נטי נולדה במצב קשה של הידרוצפלוס, מצב שבו הגוף מתקשה לנקז נוזלים מהמוח. המצב גרם למחלות רבות כולל אפילפסיה, שיתוק מוחין, עיכוב התפתחותי, עיוורון ושיתוק חלקי. היא סבלה מחמשה סוגים של התקפים חמורים. בזמנים שונים הייתה תלויה לחלוטין במכונות החייאה.

האם מספרת ששמעה רבות על צמח הקנאביס אך מעולם לא חשבה על כך כאופציה טיפולית מהסיבה שהיא חיה במדינה שבה הצמח אסור ומחוץ לחוק. גם היא האמינה לסיפורים שהצמח "סם מסוכן". באשר לשינוי דעתה היא אומרת: "רבים עושים למען שינוי החוק, אך נטי לא יכלה לחכות שזה יקרה, חייה היו בסכנה". רק כאשר איבדה תקווה, פנתה האם לטיפול בעזרת הצמח, הייתה זו החלטה שהצילה את חיי בתה. היא קבלה שמן CBD. נטי קבלה את המנה הראשונה בתחילת חודש יולי, מאז פסקו ההתקפים בצורה מוחלטת, והבת מצליחה להרים את ראשה. הבת גם משחקת, תופסת ויוצרת קשר. "הדרך עוד ארוכה" מספרת האם "אבל היא ואני נלחמות".

דוקטור בוני גולדשטיין שמקדיש את מרצו לייעוץ בנושא טיפול באמצעות הצמח מספר שמאז שהתחיל בפרויקט חזה ב"נסים" רבים. נסים שנמנעים ממשפחות רבות הודות לגישה שקרית ושלילית בנוגע לצמח, וגישה מפלה ואכזרית בנוגע לחיי אדם. "סרטן, אפילפסיה, מצבים כרוניים" מספר דוקטור גולדשטיין, "יותר ויותר אנשים מתחילים להפנים שצמח הקנאביס הוא אפשרות אמיתית למגוון עצום של מחלות".

נכון לחודש יוני צמח הקנאביס חוקי כטיפול רפואי בעשרים ושלוש מדינות בארה"ב. בארץ נותר לקוות שמקבלי ההחלטות יתחילו להפנים שמדובר בתרופה "מצילת חיים". אין לנו אלא להתפלל, בייחוד בימים אלו, לכוח גדול שיסיט את צומת הלב של הפוליטיקאים שלנו מהכיס של המממנים שלהם היישר אל מיטות החולים, אל אותם אנשים שימשיכו להילחם על חייהם גם כאשר ייגמר המבצע הצבאי.

מקור.