ימים אחרי שעבר חוק שאמור לשפר את הגישה לילדים חולים לקבלת תרופת-צמח, נפטרה צ'רלי נסלון, הילדה שעל שמה קרוי החוק.

"חוק צ'רלי" – היא הייתה סמל במאבק על זכותם של הילדים לשפר את איכות חייהם בצל ההתקפים.

אחת מ-50 ילדים שברישמת ההמתנה לטיפול באמצעות צמח קנביס ביוטה, צ'רלי נלסון בת ה-6 נפטרה בשבת בבוקר. רק ביום חמישי מחוקקי יוטה העבירו את החוק הנושא את שמה, שישפר את איכות חיי הילדים שסובלים מהתקפים.

ההתקף הראשון של צ'רלי, שסבלה מהפרעה נוירולוגית חריפה, היה במאי 2011, כשהמצב היה קשה היא סבלה ממאות התקפים במהלך 24 שעות. היא הפסיקה לאכול בפברואר. ברביעי במרץ, היא חזרה הביתה מבית החולים כדי לבלות את ימיה האחרונים עם הוריה, ג'ף וקטרינה.

"אנחנו מעריכים את העובדה שהמפשחה בחרה לשתף את ימי האחרונים של צ'רלי עימי ועם שאר יוטה", אומר גייג' פורר, מהאחראים על החוק, ומציין ששמה ימשיך לחיות אחריה, על ידי עזרה לילדים אחרים שסובלים מהתקפים שונים.

"חוק צ'רלי" נתמך על ידי רוב בסנאט ובבית הנבחרים, הוא צפוי להיחתם על ידי המושל, גארי הרברט. החוק יאפשר לאלו הסובלים ממחלות אפילפסיות, לקבל אישור בכתב מנוירולוג ולהירשם לטיפול באמצעות שמן קנביס.

אביה של צ'רלי, ג'ף נלסון, מאמין שבתו חיכתה עד שהחקיקה תעבור.

"לפני יותר משבוע היא כבר דפקה על דלתות גן-עדן ואז שהזמינו אותה לבית הנבחרים ולסנאט היא זרחה", אומר נלסון, "היא הייתה במצב מספיק טוב כדי להיות שם פיזית ונפשית. בבית הנבחרים, כשכל הנוכחים קמו והריעו לה, היא התמתחה כאילו ידעה שזה היה בשבילה".

גייג' פורר אומר שכמה מהנוכחים "ממש נשברו" כשראו את צ'רלי מובאת באמצעות כסא גלגלים לאולם. את צ'רלי, קנאביס רפואי כבר לא היה יכול להציל, אך כן היה יכול לעזור לה לשפר את איכות חייה, על ידי ירידה בכמות ושליטה בהתקפים ובמשך הזמן שלהם. הוריה, ג'ף וקטרינה מודים לאומץ לבם וחמלתם של המחוקקים.

"זהו כבוד רב, ששמה מצורף לחוק שיעזור להורים במצבנו, שנואשים לכל דרך של שליטה בהתקפים הללו" אומר ג'ף נלסון. "זו דרך לזכור את צ'רלי, ששמה ימשיך לחיות".

-יהי זכרה ברוך –