המדיניות החדשה תאפשר גישה לשמן THC בלבד, צורות אחרות של הצמח יישארו לא חוקיות. 

סאיד ג'אוויד, מזכיר הפנים אומר שיעמוד בהבטחתו מחודש יולי לסווג מחדש את הקנאביס הרפואי. גורמים רשמיים מצפים להודעה בשבועות הקרובים. אך דוחות מצביעים שהמזכיר כבר אישר את סיווגו מחדש של הצמח שיאפשר לשירות הבריאות הלאומי לרשום טיפולים של קנאביס רפואי. המשמעות לכך היא גישה למטופלים במחלות קשות בממלכה כבר בחודש הקרוב.

סיווגו מחדש של שמן THC כתרופה

בחודש יולי הודיע מזכיר הפנים על תכנית לסווג מחדש צורות מסוימות של הצמח לחומר ברמה '2'. כמו בארה"ב, הממלכה התייחסה עד כה לצמח כחומר ברמה '1' ~ ללא שום ערך רפואי ~ הודרת סיווגו של הצמח תאפשר לרופאים לרשום את הצמח למטופלים.

מהבחינה הזו, נמצאת הממלכה הרחק מאחור ממדינות רבות אחרות באירופה. נכון להיום כל סוג של החזקה של הצמח נחשב ללא חוקי. ישנם גורמים שונים שמסוגלים לבצע מחקר על הצמח, אך רק באישור מזכירות הפנים. אך לאחר סקר חיובי על הצמח ויכולותיו הרפואיות, הודיע המזכיר על כוונתו לסווג מחדש את הצמח. כתוצאה מכך, בעוד כשבועיים חולים שיעמדו בדרישות יוכלו לקבל מרשם ולרכוש קנאביס רפואי בממלכה.

מליונים יוכלו להגיש מועמדות לקבלת שמן THC

כאשר המזכיר הודיע על שינוי במדיניות הוא התייחס לזעקת הציבור על מקרים של ילדים הסובלים מאפילפסיה. באופן ספציפי למקרה של בילי קולדוול, שהתרופה שלו הוחרמה כאשר חזר עם אמו מקנדה. הסיווג מחדש יפתח שער למטופלים רבים עם צרכים קליניים קשים.

חשוב לציין שהסיווג מחדש מתייחס לשמן THC. הרופאים לא יוכלו לרשום צורות אחרות של הצמח. המפ ושמן CBD כבר נחשבים חוקיים בממלכה. ישנן שאלות רבות בנוגע לאלו מטופלים תתאפשר גישה לשמן החוקי החדש. אפילפסיה, מטופלי סרטן, וכאבים כרוניים. בסופו של דבר יהיו אלו הרופאים והמטופלים שייקבעו, לפחות בינתיים.

ישנם כ-28 מיליון אנשים הסובלים מכאבים כרוניים. בכל יום 87 איש בממלכה מאובחנים כלוקים באפילפסיה, אחד ממאה תושבים.

מקור.