איך ייתכן שיותר ויותר רופאים ויותר ויותר חולים פחות ופחות מודעים ליתרונות הגלומים בצמח? איך ייתכן למשל, שאנשים הסובלים מסרטן, אסטמה, אפילפסיה, שבץ מוחי, התקפי לב, גם היום עדיין ממשיכים לקבל מהרופאים שלהם את התשובה: "זה מה יש, אין מה לעשות, כל שנותר הוא להתפלל לנס"? במרבית המקרים, אפילו החמורים ביותר, המציאות יצרה פתרון, קוראים לה מריחואנה ולא נעסוק בה. יש פה מספיק מחקרים שמסבירים איך צריכת מריחואנה היא פעולת רפואה-מונעת כנגד אין ספור מחלות. בנוסף, רבים הם המחקרים והעדויות של אנשים שכבר חלו והחלימו הודות לצריכת הצמח. לרוב, ניצולים אלה שרדו את 'נפלאות' הרפואה המודרנית. רפואה שמכחישה את העובדה שקנאביס מרפא X, ושקנאביס יכול גם למנוע את היווצרותה של מחלה Y, עוד לפני שנוצרה בגוף.

מה שמחמיר את הסיפור, היא העובדה שישראל מצטיירת בעולם כבירת חקר העלה הירוק. ואין דבר יותר מקומם מהרעיון שלפחות חלק, מה"קסמים" עליהם אנחנו שומעים מעבר לים, על אנשים שהחלימו, מכל מיני מצבים בלתי אפשריים, חייבים את החיים שלהם ל'ראש היהודי'. ומה אתנו השבים לציון? אנחנו זונות של המשטר הזה. משטר שמעז לחוקק חוקים כדי שלא נשווה אותו למשטרים החשוכים ביותר בהיסטוריה. החדשות הטובות הללו, ששומעים מעבר לים, לא התחילו היום, והם מוליכות שולל אפילו את הכתבים המנוסים ביותר. והתקשורת בארץ? דממה בנושא, מדברים על תג מחיר, רציחות, מליונר פושט את הרגל, מושחת פה, אנס שם, תספורת \ הסדר חוב החיים סבבה. והקנאביס? נשאר במחשכים, מתעלמים.

לפני כמה ימים התבשרנו לשמוע דבר שמצטייר כתפנית בצורה משמעותית: משטרת ישראל פועלת בכל הארץ במחשכים. היא סוגרת עסקאות ומפחידה את המארגנים. זה לא יעזור, גם אם זה נראה כמו השיטה הנכונה לדכא את המחאה הירוקה, זה לא יצלח. קיץ 2011, ילדה יוצאת לשדרות רוטשילד ומיליון איש באים בעקבותיה, השלטון לא השכיל אז והוא לא משכיל גם היום להפנים, שההסתכלות שלו על ההתפכחות הבלתי נמנעת הזו של האזרחים, איננה נכונה. וכמו אז כך גם היום, השלטון מחפש מטרה, יוצר אותה, ואז תוקף אותה. הוא תוקף את הראש של עם שאין לו רועה: "קוד פתוח" כשמו כן הוא.

העובדה שהשלטון במדינת ישראל הפר את כל ההתחייבות כלפי האזרחים שלו, ברורה כמו השמש. השלטון החשוך בצורתו הנוכחית איבד כבר לפני שנים את הזכות להמשיך ולשלוט. והאיסור של הצמח? הוא רק תופעת לוואי של שלטון מושחת מהיסוד שאיבד את הצפון. אם השלטון לא ישכיל להתקפל בנושא הזה, קיץ 2011 עוד עלול ויחזור… כמו אש בשדה קוצים.

"בהתחלה הם יתעלמו ממך, אחר כך יצחקו עליך, אחר כך ילחמו בך- ואז תנצח" מהטמה גנדי, הנצחון בדרך.

חג שמח.