הימים בהם נחזה בסוף האיסור של גידול הצמח קרבים. נכון, עוד יש לשנות את ההגדרה שלו כאחד החומרים המסוכנים ביותר בטבע, אנחנו מתעוררים למציאות מחקרית שונה מסרטי התעמולה של ראשית המאה הקודמת, בעזרת המדע אנחנו מתעוררים ומגלים את הסכנות הגלומות בהמשך האיסור. העובדה שרוב הממשלות בעולם תומכות בהפצת השקרים לא עוזרת, היא רק מדליקה אצל כל מי שמעז להסתכל, נורה אדומה וסימן שאלה גדול לגבי הלגיטמיות של הממשלות שלנו. הממשלות ממשיכות להיאחז בשקר למרות שחיפוש פשוט בגוגל חושף בפנינו את האמת. לצערנו עדיין מרבית המחקרים שנמצאים שם, הם מחקרים שמומנו על ידי אותם ממשלות שמעוניינות לשמור על ההונאה הזו. ההונאה הזו לא תשרוד לנצח, זה מזעזע לחשוב שהיא שרדה זמן כה רב, אך יותר מזה, מזעזעת העובדה שהממשל ממשיך בשלו כאילו האמת לא נחשפה עדיין… ומדוע?

10. לשימוש במריחואנה אין שום השפעה על תמותה: מחקר מסיבי שמומן על ידי NIDA, המכון הלאומי לחקר נזקי צריכת סמים, מצא ששימוש במריחואנה איננו משפיע על אחוזי תמותה. לעומתו הטבק נקשר בסיכון גובר למוות:

 Sidney, S et al. Marijuana Use and Mortality. American Journal of Public Health. Vol. 87 No. 4, April 1997. p. 585-590. Sept. 2002.
9. שימוש כבד במריחואנה כמתבגר צעיר לא יהרוס את חייך: מחקר שבודק האם שימוש כבד במריחואנה אצל מתבגרים צעירים גורם לבעיות לטווח הארוך בהמשך החיים. המחקר עוקב אחר תאומים זהים, האחד מהם היה משתמש כבד שהפסיק כחודש לפני המחקר, והשני השתמש במריחואנה כחמישה פעמים בכל חייו. המחקר לא מוצא השפעה פסיכולוגית או פיזית בין שני הנבדקים. הוא לא מוצא הבדל באיכות החיים או הבדל סוציו דמוגרפי:
 Eisen SE et al. Does Marijuana Use Have Residual Adverse Effects on Self-Reported Health Measures, Socio-Demographics or Quality of Life? A Monozygotic Co-Twin Control Study in Men. Addiction. Vol. 97 No. 9. p.1083-1086. Sept. 1997

8. תופעת "השער" לסמים מסוכנים איננו אלא חזון תעתועים: עוד "עובדה" ידועה על מריחואנה היא סכנת ההידרדרות לסמים קשים יותר עקב צריכת המריחואנה. החוקר אנדרו מורל מדגים באמצעות מודל שפיתח מדוע אין קשר בין צריכת סמים אחרים לצריכת מריחואנה:

Morral AR, McCaffrey D and Paddock S. Reassessing the Marijuana Gateway Effect. Addiction. December 2002. p. 1493-1504.

7. האיסור נכשל [חלק 1]: הבית הלבן הזמין מחקר שיבדוק את המידע שנאסף על שימוש בסמים והשפעות מדיניות הסמים בארה"ב. המחקר הסיק: "האומה אוחזת מעט מאוד מידע על האפקטיביות של מדיניות הסמים הנוכחית, בייחוד של מערכת אכיפת חוקי המדיניות". המידע שקיים מראה "קשר מועט בין חומרת הענישה לבין תדירות השימוש". במילים אחרות, אין הוכחה שהאיסור – אבן היסוד של מדיניות המלחמה בסמים במאה האחרונה מצליח להשיג את מטרתו – הפחתת השימוש בסמים:

National Research Council. Informing America’s Policy on Illegal Drugs: What We Don’t Know Keeps Hurting Us. National Academy Press, 2001. p. 193.

 

6. האיסור נכשל [חלק 2]: האם האיסור יוצר את תופעת "סם השער" הידועה? חוקרים אמריקאים והולנדים השוו בין צרכני מריחואנה בסן פרנסיסקו לאמסטרדם. בבדיקה על ידי מספר פרמטרים כמו תדירות ואיכות, הם לא מצאו שום הבדל, למעט הבדל אחד: השימוש בסמים קשים היה נמוך בהרבה באמסטרדם, למרות או בעצם בגלל המדיניות הסובלנית שלה כלפי סמים. למשל השימוש בקוקאין היה גבוה פי 4.5 פעמים בסן פרנסיסקו לעומת אמסטרדם:


Reinarman, C, Cohen, PDA, and Kaal, HL. The Limited Relevance of Drug Policy: Cannabis in Amsterdam and San Francisco. American Journal of Public Health. Vol. 94, No. 5. May 2004. p. 836-842. 

 

5. אופס, ייתכן ומריחואנה יכולה למנוע סרטן [חלק 1]: חוקרים הטמיעו מספר סוגי סרטן בעכברי מעבדה. הם טיפלו בהם באמצעות חומרים מצמח המריחואנה. THC וחומרים נוספים צימצו את הגידולים והאריכו את תוחלת חייהם:

 Munson, AE et al. Antineoplastic Activity of Cannabinoids. Journal of the National Cancer Institute. Sept. 1975. p. 597-602.

4. אופס, ייתכן ומריחואנה יכולה למנוע סרטן [חלק 2]:  ב-1994 חוקרים נתנו לעכברים מנות גדולות של THC, וחיפשו סימנים לרעילות או סרטן. המכסרמים שקיבלו THC לא עמדו בציפיות, הם חיו יותר זמן וסבלו פחות ממחלות מסרטנות, ככל שקיבלו יותר THC חוו פחות גידולים:

 NTP Technical Report On The Toxicology And Carcinogenesis Studies Of 1-Trans- Delta-9-Tetrahydrocannabinol, CAS No. 1972-08-3, In F344/N Rats And B6C3F Mice, Gavage Studies. See also, “Medical Marijuana: Unpublished Federal Study Found THC-Treated Rats Lived Longer, Had Less Cancer,” AIDS Treatment News no. 263, Jan. 17, 1997.

3. אופס, ייתכן ומריחואנה יכולה למנוע סרטן [חלק 3]: חוקרים עקבו אחר 65 אלף חולים במשך עשור, השוו יחסי סרטן של מעשני טבק ומעשני מריחואנה. מעשני הטבק סבלו יותר ממחלות סרטן במידה ניכרת. מעשני מריחואנה של עישנו טבק לא היו בסיכון גבוהה של מחלות אלו. ועוד, רמת הסיכון שלהם הייתה מעט פחותה מאנשים שלא עישנו כלל:

Sidney, S. et al. Marijuana Use and Cancer Incidence (California, United States). Cancer Causes and Control. Vol. 8. Sept. 1997, p. 722-728.

2. אופס, ייתכן ומריחואנה יכולה למנוע סרטן [חלק 4]: חוקרים בדקו 1,200 מטופלים הסובלים מסרטן ריאות וצוואר לקבוצה תואמת ללא סרטן. גם כאן נמצא שרמת הסיכון של מעשני המריחואנה היא הנמוכה ביותר אפילו מאלו שלא עישנו כלל, ומעשני הטבק היו ברמת הסיכון הגבוהה ביותר:

 Tashkin D. Marijuana Use and Lung Cancer: Results of a Case-Control Study. American Thoracic Society International Conference. May 23, 2006

1. כן, למריחואנה יש ערך רפואי: מחקר שחוקר את היתרונות הרפואיים של צמח המריחואנה מגלה שאין אלטרנטיבה טובה יותר עבור הסובלים מכאבים כרוניים. המחקר מראה שתחושות בחילה, אובדן תיאבון, וחרדה ניתן לטפל באמצעות מריחואנה. הממשל מתעלם מהמחקר:

(Joy, JE, Watson, SJ, and Benson, JA. Marijuana and Medicine: Assessing the Science Base. National Academy Press. 1999. p. 159. See also, Harris, G. FDA Dismisses Medical Benefit From Marijuana. New York Times. Apr. 21, 2006)