בעוד הכחולים והאדומים מתנגחים ביניהם על הניצחון, דבר אחד ברור: הירוקים רשמו ניצחון גדול!!!

ארבע  מדינות נקראו לדגל בהצעות שונות למען הצמח בבחירות האמצע: יוטה, מישיגן, דקוטה הצפונית ומיזורי. התוצאה 3:1 לטובת הלגליזציה.

ארה"ב מתעוררת למציאות שבה בעשרה מדינות יש לגליזציה, וב-33 מדינות נוספות יש מדיניות האח הקטן, תחנת הביניים: "קנאביס רפואי". היום שבו הממשל הפדרלי יידרש לשנות את התקנות, את האיסורים ולבטל את הפשע הזה הולך ומתקרב.

הנה כל הפרטים על היוזמות שאושרו בבחירות על ידי שאלונים לבוחר:

מישיגן: הצעה מספר 1

התוצאה: תושבי מישיגן הצביעו בעד לגליזציה של הצמח למטרות פנאי.

מה זה אומר: כאשר ההצעה תצא לפועל, תושבי מישגין מעל גיל 21 יורשו לצרוך מריחואנה ומאכלי מריחואנה. הם יוכלו "להחזיק, לעבד ולשנע" עד 15 גרם מהצמח. הם יוכל לגדל עד 12 שתילים ולאחסן במגוריהם עד שישים גרם מהצמח. למרות זאת, כוחות השיטור המקומי יוכלו להוציא מהחוק חנויות קנאביס ולאסור שימוש במרחב הציבורי. התיק הפלילי של אנשים שנתפסו לפני החוק לא ינוקה.

מתי זה יוצא לפועל: לוקח עשרה ימים לאשר את הבחירות, לכן הלגליזציה תצא אל הפועל בתחילת דצמבר. אך חנויות לא יתחילו למכור קנאביס לפני 2020, זאת על פי העיתון המקומי. המחוקקים במדינה גם יכולים עדיין לשנות את מהות החוק, אך זה ידרוש רוב של שישים וששה אחוז.

דקוטה הצפונית: הצעה 3

התוצאה: תושבי דקוטה הצפונית הצביעו נגד ההצעה ללגליזציה של הצמח והרפורמה הפלילית.

יוטה: הצעה 2

התוצאה: תושבי יוטה הצביעו בעד לגליזציה של מריחואנה רפואית.

מה זה אומר: מריחואנה רפואית הופכת לחוקית ביוטה עבור מצבים רפואיים מוגדרים. הרגולציה תעבור דרך המדינה, שתאשר בתי מרקחת למכירה. חולים בעלי רישיון יורשו לרכוש כעשרה גרם מהצמח בכל שבועיים. אם התושבים גרים במרחק רב מבית המרקחת הם יורשו לגדל עד שישה צמחים בבית. עישון מריחואנה עדיין איננו חוקי, אך ניתן יהיה לצרוך את הצמח בשמנים, מאכלים ואידוי.

מתי זה יוצא אל הפועל: לאחר שהמחוקקים יקיימו ישיבה מיוחדת שתעסוק בניסוח של החוק.

מיזורי: תיקון 2, תיקון 3, הצעה ג'

התוצאה: תושבי מיזורי הצביעו בעד לגליזציה של מריחואנה רפואית. מתוך שלושת ההצעות הם העבירו את תיקון מספר 2, היוזמה המקובלת ברוב המדינות.

מה זה אומר: מריחואנה רפואית תהיה חוקית עבור חולים בעלי המלצה מרופא. הם יוכלו להחזיק אספקה של עד שישים יום (הסכום המדויק ייקבע על ידי המדינה) ולגדל שישה צמחים בביתם. יוטל מס של ארבעה אחוזים על הצמח.

מתי זה יוצא לפועל: עוד לא הוחלט.