ב-23 בפברואר מפרסם עיתון הוושינגטון פוסט מחקר נוסף שקורא להפסיק את הרדיפה המיותרת על צרכני הצמח ובמקום להתמקד בסכנות שיש בצריכת טבק ואלכוהול.

המחקר שפורסם במגזין מחקרים מדעיים, מתמקד במוות הקשור לצריכת חומרים שונים, מוות שאיננו נגרם כתוצאה ישירה מצריכת אותם חומרים. החוקרים מוצאים שרמת הסיכון הגבוהה ביותר למוות באופן עקיף שייך לחומר המשכר הידוע כאלכוהול, אותו משקה שמסופק באופן חוקי בכל פאב\מסעדה\פיצוציה. האלכוהול עובר ברמת הסיכון שלו את ההרואין, הקוקאין והטבק שמדורגים במקומות הבאים:

ניתן לראות שרמת הסיכון למוות, כתוצאה עקיפה מצריכת מריחואנה, נמצאת במקום האחרון. החוקרים מוצאים שאלכוהול מסוכן פי 114 מצמח המריחואנה. מריחואנה היא התרופה היחידה שמציעה סיכון נמוך למות, כתוצאה עקיפה מצריכתה.

המחקר הזה מחזק את דירוג הבטיחות [טבלה בעמוד 5] שפותח לפני עשר שנים. למרות שבעצם מדובר במחקר שמאשש מידע שכבר נבדק על ידי הקהילה המדעית, הוא מגיע בזמן טוב, לאור דיונים ברמה הלאומית והבינלאומית בנושא: "סכנות הקשורות בשימוש".

חשוב לציין פה את התמונה הגדולה, מצד אחד הטענה שבגלל שמריחואנה טבעית היא בטוחה, אין זה אומר שזה כך. מצד שני גם אי אפשר לומר שבגלל שה-FDA אישר תרופות מרשם זה הופך אותם לבטוחות, בזמן שאנחנו יודעים שרפואת תרופות המרשם הורגות עשרות אלפי אמריקאיים בשנה.

חשוב לזכור, שכל חומר שנצרוך החל ממים יש בו סכנה, סוכר, מלח. חומרים פסיכואקטיביים כמו אלכוהול, ניקוטין ומריחואנה, אינם יוצאי דופן בסכנות הקשורות אליהם. מה שיוצא דופן הוא האופן שהחומרים הללו זוכים לטיפול שונה מהחוק. בייחוד האופן שניקוטין ואלכוהול מקבלים מעבר חופשי תחת חוקי בקרת הסמים. המחקר טוען שאופן החקיקה הזו בדרך כלל "חסר תמיכה" עובדתית.

בהתחשב ברמת הסיכונים של צריכת אלכוהול ומריחואנה, החוקרים ממליצים "ניהול סכנות של טבק ואלכוהול במקום סמים לא חוקיים". והם אומרים שלכל הנוגע למריחואנה הרמות הנמוכות של הסיכון "מציעות גישת רגולציה חוקית מאשר מדיניות האיסור הנוכחית".

במילים אחרות אנשיםוארגונים היוצאים "למען הגנה על המדינה" כנגד הצמח, יכולים להשיג אפקט טוב הרבה יותר אם היו תומכים בצמח. זו חוצפה יוצאת דופן, מצד אחד 'להגן על החברה' מפני חומר הרבה יותר בטוח ביום, ובסוף היום ללכת הביתה ולהירגע עם כוס של סם הרבה יותר מסוכן.

 

מקור.