מעשן מריחואנה? אם הנך מילדי ה-80? ה-70? ה-60 ?  תקשיב טוב, כי זה נוגע לך, אם בכוונתך ליהנות מלהדליק לך איזה גאנג׳ה. חשוב שתדע, אחרי מחקר דיי רציני, יצא דו״ח חדש שטוען כי בהחלט יש לעישון גראס השפעות שליליות על הבריאות שלך.

ואם הנך מעשן באופן קבוע, כפי הנראה כבר חווית חלק ניכר מהתסמינים השליליים ופשוט למדת לחיות איתם.

לדוגמא, אם התחלת לעשן מריחואנה בשנות העשרה שלך, רוב הסיכויים שהזיכרון שלך הוא לא בדיוק מדהים עד בינוני כיום. מחקרים הראו מומים במוח של אלה שמעשנים בשנות העשרה שלהם ממצא זה מתייחס ללמידה וזיכרון.

אל לך לחשוב שרק בגלל שאולי לאחרונה התחלת לעשן, הכל מגניב.  כי אולי כדאי שתגלגל יותר לאט.

רוב הסיכויים הם, שתוכל לחוות את ההשפעות קצרות הטווח והמיידיות של המריחואנה . להלן כמה דוגמאות :

1. חשיבה לקויה – כלומר ? ״אה, אתה יכול להסביר לי שוב"

2. קורדינציה – אויש, למה אני ממשיך להפיל את המפתחות האלה?"

בכל הרצינות, ההשלכות של זה יכולות גם להתייחס לעלייה בסיכון לתאונות דרכים, על פי הסקירה.

למעשנים קבועים, מצבים כגון ברונכיטיס, שיעול וליחה מוגברת יכולים להיות המצב הבריאותי היומי  שלך לעומת אנשים שאינם מעשנים.

על פי הדו"ח, אם מבחינה גנטית הנך נמצא בקבוצת סיכון לסכיזופרניה ועישון עשב , קיים סיכון גדול יותר לפתח תסמינים של המחלה. כמו כן אפשרי כי גורמים אחרים מאשר מריחואנה יהיו אחראים לאותה תוצאה.

אבל יש תקווה. סוג של תקוה.

חבר המושבעים עדיין מתחבט בשאלה האם למריחואנה יש השפעות קוגניטיביות לטווח ארוך על מבוגרים. ד"ר נורה וולקוב, ראש המכון הלאומי לשימוש בסמים, שכתבה את הדו״ח יחד עם עמיתיה טוענת ״מחקרים מראים השפעות  מתמשכות, ואילו אחרים טוענים כי ההשפעות עשויות להיות הפוכות. היא סוברת כי יש צורך במחקרים נוספים בנושא זה על מנת לספק תשובה חד משמעית. [סיפורים פסיכודלים: ההיסטוריה של הזיה]

ומה משפיע על הרצון ללגליזציה של מריחואנה במקום החששות הבריאותיים אלה?

“עפ״י הדעות המדיניות כלפי לגליזציה של מריחואנה,  סביר להניח וכנראה נבון לשער כי השימוש במריחואנה יגדל , וובאופן יחסי, כך יהיה מספרם של אנשים שעבורם תהיה תוצאה בריאותית שלילית", כתבו החוקרים בגיליוןשל ה-5 ביוני של – New England Journal of Medicine.