הרכב ערעורים בבית המשפט המחוזי בחיפה, בראשות סגן הנשיא, השופט רון שפירא, החליט להימנע מהרשעתו של תושב חיפה, בן 40, אשר גידל, יחד עם נאשם נוסף, סם מסוג קנאביס, במשקל נטו של 3.6 ק"ג.

הנאשם גידל 21 שתילי מריחואנה ב"מעבדה ביתית" שכללה מאווררים, תאורה מיוחדת, צינורות השקייה, גופי חימום, מד חום, חומרים לעידוד גדילה, שנאי חשמל, מצננים ורשת לייבוש עלים.

הנאשם הועמד לדין בבית משפט השלום בחיפה, בפני כבוד השופט זאיד פלאח בעבירה של גידול סמים מסוכנים. הנאשם הודה בביצוע העבירה ונשלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר בטרם ייגזר דינו.

קצינת המבחן המליצה לבית משפט השלום בחיפה שלא להרשיע את הנאשם בביצוע העבירה ולהטיל עליו צו מבחן ושירות לתועלת הציבור בהיקף של 180 שעות.

השופט זאיד פאלח קבע כי למרות שמדובר במעשים חמורים הפוגעים בבריאות הציבור ובביטחונו יש להימנע מהרשעתו, זאת מכיוון והנאשם עד להרשעתו עבר תהליך שיקומי מטעם שירות המבחן וכן במטרה שלא לפגוע בסיכויי העסקתו של הנאשם, שכן הרשעה תוביל בוודאות לפיטוריו.

המדינה לא השלימה עם גזר הדין של בית משפט השלום וערערה בפני בית המשפט המחוזי. בית המשפט המחוזי החליט לדחות את ערעורה של המדינה ולהותיר את גזר דינו של בית משפט השלום על כנו.

כבוד השופטת בטינה טאובר קבעה כי אין להתערב בפסק הדין של בית משפט השלום לאור שיקומו של הנאשם והאפשרות לפגיעה הממשית בסיכוייו לחזור למקום עבודתו אם יורשע. בכך למעשה בית המשפט המחוזי מפנה את הזרקור לשיקומו של הנאשם על אף העבירה החמורה שיוחסה לו בכתב האישום ובכך אינו סוגר את הדלת בפני הנאשם ומאפשר לו לשמור על מקום עבודתו.

11

 

3