אני רוצה להתייחס לאירועים של הסופ"ש והאופן המגמתי שבו התקשורת (גלי צה"ל, Ynet וכדומה) מציגים את העובדות בנוגע לאירוע של מוקשה שהתקיים בבקעה.

התראיינתי היום לגלי צה"ל וניסיתי לספר על הקושי שנתקלים בו מפיקים (גם לא מסצנת הטראנס) מול תהליך הרישוי ומציאת הלוקיישן לקיום האירוע. ניסיתי גם להסביר שמדובר בסדר גודל של 20-30 אלף גברים ונשים בכל טווח הגילאים שפוקדים את מסיבות הטבע באופן קבוע ושלא מדובר בתופעה חולפת אלה חלק מהתרבות שלנו כבר 20 שנה.

על סצנת מסיבות הטבע בישראל, יעל דן מראיינת את דרור מפיק מסיבות טבע from liora gelber on Vimeo.

ספרתי לה גם שהיוצרים האלקטרונים הישראלים הם חלוצים בג'אנר לכל אורך השנים ובכלל ישראל מייצרת טון משמעותי בסצנה העולמית וחבל שלא ממנפים את זה.

לפני התראיין האבא של הבחור שאתמול אושפז כשהוא חסר הכרה ומונשם. אגב הוא כבר בהכרה ומצבו יציב. לבחור בן ה 26 אין זיכרון למקרה. אבא שלו אמר שאולי דחפו לו משהו למשקה, שכמובן זו ספקולציה שלא מתבססת על עובדות. מספר פעמים היא שאלה אותי על כל עניין הסמים ואני במספר דרכים ניסיתי לומר לה שזו לא השאלה הרלוונטית.

גם במרתון תל אביב כל שנה יש פצועים. השנה 85 במספר, כאשר אחד היה במצב קשה ויש עוד שלל דוגמאות. אני לא רואה את התקשורת או את שר הבריאות יוצא נגד מרתון תל אביב וצועקים מחדל. מעניין עם זה קשור לנותני החסות ולכסף שתגלגל שם….

סמים זו מילה. מחר או אולי עוד עשר שנים מריחואנה אולי לא תהיה לא חוקית. ואז זה כבר לא יקרא סם… בחלק מהמדינות בעולם כבר שינו את החוק גם כלפי מספר חומרים אחרים שנמצאים בישראל בפקודת הסמים. גם אלכוהול לא היה חוקי בארה"ב של שנות ה 20. הכל עניין של פרספקטיבה ואיפה בוחרים לשים את הקו. יש מדינות שלעשות בהן הפלה זה לא חוקי…

תמיד צחקתי על זה שיום אחד יכריחו את כולם לעשות רק סקס מוגן. (כדי להגן עלינו כמובן) ובאמצע שאתה נמצא בסיטואציה אנטימית ידפוק לך פקח על הדלת ובמידה ואת לא מוגן הוא יתן לך דוח…

בסופו של יום אדם אדם אחרי לשלומו ואין שום דרך לשמור על כולם ב-100%. המפיקים בארץ (רובם לפחות כולל את החבר'ה של מוקשה) דואגים לשלום ורווחת הקהל ומשקיעים בזה מאמצים כבירים והמון כסף! למי שלא יודע היום שהפקה יותר אירוע 50% מהתקציב ויותר הולך לגורמים המאשרים וזה נהיה יותר גרוע משנה לשנה.
הרשויות צריכות לשאול את עצמן אין מוצאים פתרון ששני הצדדים שותפים לו ולא סתם ליצור עוד סנקציות וקשיים שרק יחמירו את המצב.
כי בקצב הזה (חוק האלכוהול ודומיו) לא ירשו לנו לצאת מהבית כי חלילה יקרה לנו משהו….

שאו ברכה

דרור – פסילוסיבה