הליכה ביער בחוף הצפוני של קליפורניה חושפת דברים מדהימים: עצים בכל מקום, חיות יער קסומות – ואולי – שדה מריחואנה.

בפברואר שירות היערות של ארצות הברית, שחרר וידאו שמתאר את הנזק שנגרם על ידי אותם גידולים "לא חוקיים" שמתחבאים ביערות השונים. ריק פלרמינג, מנהל חברה התנדבותית שעוסקת בהשמדה של שדות גידול לא חוקיים מצולם בסרט. שם הוא אומר שלא מדובר בנושא פוליטי, אלא שהוא פשוט מנסה לשמור על אדמות הציבור.

שירות היערות ומערכת אכיפת החוק הסירו קרוב למיליון צמחים במאות אתרים במהלך 2013.

"לפעמים מדובר בעשרת אלפים צמחים [שנמצאו בשטח] ולפעמים 50", אומר ריק פלרמינג. "אין זה משנה לנו, מה שחשוב היא התשתית ההרסנית שנשארת". התשתית עליה מדובר כוללת פגיעה בסביבה כמו הסטת זרם המים מהנחלים.

לתומכים בלגליזציה של הצמח יש מספר סיבות לתמוך במטרה, האחת מהם היא להגן על הסביבה. ניקי גלואדמן, עורכת בכירה במגזין התומך בלגליזציה: "לגליזציה של מריחואנה תנקה את התופעה בצורה מוחלטת. בנוסף לכך שהתופעה של השתלטות על שטחי הציבור תעלם, גם השטחים החדשים שיוקצו לגידול החוקי יצטרכו לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר הכוללים בין היתר סילוק של חומרים רעילים".

ראש הסוכנות של הדיג וחיות הפרא, ג'ון נורס אמר בתחילת החודש שהגידול המתמשך בצריכת המים על ידי חוות סתר אלו הוא אסון סביבתי בקנה מידה גדול "בין אם מדובר בחווה 'רפואית – חצי חוקית' או בפעילות גידול פלילית, התופעה יוצרת נזק סביבתי בכל הרמות".

ניקי גלואדמן, מסכימה עם אמרה זו "ההשתלטות של מגדלים לא חוקיים יוצרת נזק של הרעלה ליערות".

יש הטוענים שלגליזציה רק תדרדר את המצב ותגביר את הנזק לסביבה. במחוז 'לייק' נחקק חוק בשנה שעברה שאוסר גידול בשטחים פתוחים. התושבים שהרגישו בתעמולת הדמוניזציה טענו שהחוק מפלה לרעה את המגדלים האחראים, ולמעשה איננו באמת פותר את הבעיה. אלו שעברו על החוק ימשיכו לעבור עליו ואלו שיפגעו מהחוק יהיו דווקא אלה שמכבדים את החוק. התושבים אספו מספיק חתימות כדי לבטל את החוק בהצבעה ביוני.

"אנחנו מרגישים שיש לדאוג לסביבה, אך חקיקה כזו תגרום לאנשים להתחיל לגדל בצורה לא חוקית ובשטחים ציבוריים, החקיקה לא מועילה". אומר דניאל מקלין, אח בבית חולים וחולה המטופל באמצעות קנאביס רפואי שמתנגד להחרמה הכוללת של גידול הצמח בשטחים פתוחים.

בעוד שהשאלה האם גידול מריחואנה בשטחים פתוחים פוגעת בסביבה נותרת פתוחה, חשוב לזכור שבכל פעם שאנחנו מורידים מים באסלה אנחנו חלק מהבעיה הסביבתית.

מקור.