פחות משבוע לכהונה שלו, מצרף בוריס ג'ונסון את בלייר גיבס, אחד מפעילי הלגליזציה הבולטים בממלכה, לתפקיד בכיר כיועץ לענייני מדיניות פשע וצדק. גיבס שעבד כיועץ בכיר לתעשיית המריחואנה הרפואית, יצטרך לעזוב את תפקידו לטובת התפקיד החדש. הוא יחבור לראש ממשלת בריטניה ב-12 לאוגוסט.

המינוי של בלייר לתפקיד יועץ מיוחד, ימקם את פעיל הלגליזציה הוותיק בעמדת מפתח הקרובה לראש הממשלה. אך בקריירה הפוליטית שלו, ראש הממשלה הנוכחי נקט עמדה שמרנית נגד הצמח, זאת למרות שב-2009 הודה ראש הממשלה שהוא לקח "לא מעט שאכטות" כנער, והודה "זה היה נחמד".

לא ברור עדייו עד כמה יצליח גיבס היועץ החדש, לשנות את המדיניות נגד הלגליזציה. זה אפשרי שג'ונסון מינה את גיבס מכיוון שיש להם היסטוריה משותפת. כאשר היה ג'ונסון ראש העיר של לנודון, גיבס שירת כיועצו לענייני מדיניות. גיבס איננו תומך הלגליזציה היחיד בצוותו של ראש הממשלה החדש. מזכירו הפוליטי, דני קרוגר, קרא גם הוא בפומבי לסיים את מדיניות האיסור. ב-2017 כתב קרוגר מאמר "הפכו את הסמים משעממים – לגליזציה של קנאביס בשיטה הקנדית". הוא כותב, "צעד אמיץ יהיה להזמין דוח המוצא את ההשפעה על צעירים – כולל ההשפעה של רגולציה ומיסוי של השוק הירוק", בהתייחסו להסרת אפקט 'התפוח האסור'.

אם ראש הממשלה רוצה להקים וועדה כמו שהציע מזכירו קרוגר ב-2017, גיבס הוא בהחלט האיש המתאים לתפקיד. במהלך כהונתו במרכז לקנאביס רפואי, שימש גיבס ככותב הראשי של הדוח "מריפואנה בממלכה: תכנית לרפורמה". הוא גם קרא לרגולציה קפדנית יותר של שוק ה-CBD החוקי בממלכה. גיבס מתכוון להביא את מהמומחיות והניסיון שלו לרפורמת קנאביס בממלכה, "המטרה היא לשכנע את הממשלה הבריטית להודות שהצמח איננו מסוכן, ושקיימות בו סגולות רפואיות עבור מטופלים" כתב גיבס בפוסט.

למרות שהתמיכה בלגליזציה בקרב הציבור הבריטי נמצאת בשיא כל הזמנים, דובר ראש הממשלה החדש הזדרז להתנער מעמדותיהם הנחרצות של גיבס וקרוגר.