אושרה הלגליזציה על ידי הבית, שיחפש להכריח את הנשיא המכהן ברק אובמה לרדת מהנושא במדינות שהפכו את הסם לחוקי למטרות רפואיות או למטרות פנאי.

הבית קידם את החוק על ידי הצבעה 233-181 ביום רביעי. ההצעה הוצגה במטרה לאפשר לקונגרס לתבוע את הנשיא במקרה שהוא נכשל לבצע את החוק בצורה נאמנה.

"החוקה נותנת לקונגרס את האחריות לכתוב את החוקים ואת ההנהלה במטרה לאכוף אותם" אומר גוודי, מיוזמי ההצבעה. "איננו מעבירים הצעות, איננו מעבירים רעיונות. אנו עוסקים בחוק, כולנו דואגים שהחוקים שלנו יבוצאו בצורה נאמנה".

קולרדו וושינגטון, שתי המדינות היחידות בארה"ב שבהן מותר היום להדליק ג'וינט, בלי שום סיבה וללא חשש. בבעשרים מדינות נוספות בארצות הברית מותר רק לחולים לעשן מריחואנה, במידה ואושר על ידי רופא. אלא שהחוק הפדרלי עדיין מתייחס לכל אלו כעבריינים פליליים.

משרד המשפטים הצהיר בשנה שעברה שהוא איננו מתכוון להתערב במדינות המחפשות לגליזציה של מריחואנה, כל עוד יצליחו המדינות להקים מערכת רגולציה וימנעו את הגישה של ילדים אל הצמח. החלטה זו, צוין בד'וח רפובליקני היא החלטה לא תקפה, המשקפת שיקול דעת מוטעה: "ההחלטה הזו היא למעשה עבירה על החוק, משמעותה התרה סלקטיבית לביצוע פשעים פדרלים. ההחלטה חוצה את תחום שיקול הדעת המותר לתובעים".