ביל קלינטון, נשיא ארה"ב לשעבר תומך באפשרות לתת למדינות בארה"ב להחליט אם לאפשר לגליזציה של מריחואנה בתחומן, הוא ציין "שישנן ראיות רבות" המראות שמריחואנה רפואית יכולה לעזור לחולים במגוון רחב של מחלות, לא רק כנגד סימפטומים להקלה על כאבים ובטח שלא כ'פלסיבו', כפי שנטען על ידי גורמים מפוקפקים אשר נאחזים בקרנות המזבח האגוצנטרי-כלכלי ומסרבים להודות בשינוי התודעתי שחל בנושא.

בראיון לרשת NBC, קלינטון, אשר טען בעבר ש"לא שאף", נשאל אם לדעתו הגיע הזמן "לתת לחשיש הזדמנות". תגובתו: "אני חושב שישנן ראיות רבות לטובת המריחואנה הרפואית. נכון, ישנן שאלות רבות לפתור, אך לדעתי עלינו להשאיר את הדיון למדינות". ממשל אובמה מסכים עם קלינטון, לאפשר למדינות להחליט בתחומן בנושא המריחואנה. וושינגטון וקולורדו מאפשרות לבנקים לעשות עסקים עם חנויות מריחואנה.

קלינטון איננו תומך בלגליזציה ברמה הפדרלית והוא אומר שהוא תומך בניסויים של המדינות עצמן. "אני חושב שמוצא חן בעיניי המצב כפי שהוא היום, אם המדינות רוצות את זה שיאשרו זאת".

טום אנג'ל, יושב ראש "רוב למריחואנה", מצביע על העובדה שהערה זו כמו רבות אחרות משקפות את ההתקדמות בנושא המריחואנה. הצמח הפך מנושא שבעבר לא עסקו בו ברמה הפוליטית לנושא מרכזי באמריקה: " תגובה זו מפוליטיקאי מיומן שיודע למקד את דעתו על פי רוב המצביעים מראה עד כמה רחוק התקדמה הפוליטיקה בנושא ושינתה את דעתה. כאשר קלינטון היה נשיא המנהל שלו ניסה להעניש רופאים שרק העזו לדבר על מריחואנה רפואית. כיום אותו הקלינטון תומך בלגליזציה ברמה המדינית". הסקרים מגבים את דעתו של טום אנג'ל, הרוב בארה"ב תומך בלגליזציה ופוליטיקאים שרוצים להישאר במשחק חייבים לאמץ את הגישה הזו.

במקביל, חדשות טובות נוספות מגיעות ממנהל המזון והסמים, ה-FDA  דן מחדש בנושא מעמדו של  הצמח על פי בקשת ה-DEA, המנהל לאכיפת חוקי הסמים. התוצאה האפשרית היא שהחוק הפדרלי יפסיק להכליל את צמח המריחואנה כ"סם מסוכן רמה 1".

בעוד הפוליטיקה בארצות הברית מיישרת קו עם רצונו של הבוחר, בישראל ממשיכים הבובות בשלטון לשתוק לאור השינוי שמתרחש בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם.

מקור