מפלגה שתומכת במהפכה הירוקה תמצא את עצמה מהר מאוד הופכת ללוחמת חופש למען החברה, בראש ובראשונה בתחום הכלכלי. אין זה סתם שהעלה הירוק יצא אל מחוץ לחוק, אנו כבר יודעים את האמת מאחורי הצמח. מפלגה כזו, שתתמוך תמצא את עצמה בלובי המתנגד לתעשיות ענק – תרופות, טבק, אלכוהול, אנרגיה ואפילו מלט. הצמח הזה מאיים על אין ספור תעשיות, ובכך מאיים על אורח החיים הנצלני שבו אנו חיים. אורח חיים שבו מעטים מרוויחים וחיים כמו מלכים, בעוד ששאר העם מנסה להתמודד עם עו"ש שלא יחרוג, את המציאות ה'אשראית' שהבנק בטובו הסכים להעניק לנו. עצם הרעיון שיש אלוהים שהעניק צמח כזה, שיכול לגדול בכל מקום בכל תנאי, ולהעניק לעולם אנרגיה, מזון, מלבוש ואפילו בריאות ללא תלות בנכבדי ובברוני התעשייה, הוא רעיון שמובילי דעת הקהל, עם המזומנים שבכיסיהם, כל כך חוששים ממנו שהם מעדיפים להתעלם ממנו ולייחס את התומכים בו כאנשים הזויים, כאלה שההיגיון בגד בהם, ובוודאי מדוע לא? האנרגיה אצל ברון אחד, הבריאות שלנו אצל ברון אחר, ואנחנו תלויים בכל דבר בחסדם של ענקי ההון ששומרים בקנאות על הטכנולוגיות הישנות שלהם שימשיכו להיות השירות היחידי הזמין, והצמח האלוהי הזה? שירקב יחד עם כל העבדים שעובדים שם בחוץ, שכפופים לגחמותיהם.

עיתון חינם? זה באמת מה שמעניין אותי? כמה רעש משני הצדדים (כביכול) של המפה הפוליטית על חתיכת עיתון?! הרעש הוא על דעת הקהל.  תשמעו את ההתבטאויות של השרים שלנו היום – הדמוקרטיה פשטה את הרגל, אי אפשר להתעלם מהעובדה הזו כאשר כל שנתיים מתחלפת ממשלה שלא מסוגלת לעמוד בגזרות החדשות שהיא אמורה להפיל על כולנו. התהליך שבו הממשל הדמוקרטי [לכאורה] התרסק, התחיל ביום שבו הממשלה החליטה לראשונה לתת כספים ולחוקק חוקים למען פרט אחד עשיר ככל שיהיה, על חשבון ציבור שלם. האופן שבו הממשלה מובילה את עצמה לפשיטת רגל על ידי חקיקת חוקים עבור ברוני תעשייה גדולים (על חשבוננו) מעולם לא נראה בצורה קיצונית יותר כמו המשך האיסור על גידולו של צמח. נכון, הכרסום בדמוקרטיה מתבטא כבר בעצם האיסור עצמו, על ידי מניעת הפרט לגדל את הצמח למטרותיו האישיות. אך האיסור מייצג גם את קריסתה של צורת השלטון הזו. האיסור לגדל את הצמח הזה, מוכיח לנו שיש כוחות שוק או תעשייה או תקראו להם איך שבא לכם, אליהם כפופי ה-SO CALLED 'נבחרי ציבור'.

האיסור מוכיח שהמדיניות של אותם נבחרים היא קודם כל לדאוג לכיסאות שלהם, לממנים שלהם, לאלו שעושים את הכסף הגדול שימשיכו לעשותו, ואם זה אומר להמשיך ולחנוק אסתמטי כמוני SO BE IT. למה מי אני בכלל? איך אני תורם לגדולתה או למשכורתה של שרת הבריאות? ואם זה אומר שילידים ימשיכו להשתכר ולהשתולל ברחובות? אין בעיות. אם זה אומר לחשוף את הנוער שלנו לעולם של פשע על ידי העלמת עין מהעובדה שהצמח הזה נמצא בכל מקום? למה לא? ואם זה אומר שנמשיך להקרין חולי סרטן בכל מיני קרינות מסוכנות ויקרות? עוד יגדילו אותם 'נבחרים' לעשות, וידאגו להעלים ראיות מעיני הציבור. האיסור המיותר הזה עולה למשלם המסים מליארדים של שקלים רק באכיפה. הקצאת משאבים לאתר נוער שהיה יכול להיות לכל הפחות עובד, ולהפכו לפושע ולנתמך על ידי ביטוח לאומי בהמשך הדרך.

תחשבו על זה כאשר פחות מ70 אחוז מאתנו ילכו לקלפי. כאשר תעמדו שם עם הפתק ביד, האם תמשיכו לתת לביבים ולציפים ולבוז'ים להוליך אותנו שולל? זה נדרש אומץ להצביע למישהו אחר, לא לבן של… או לחבר של… כי יש לו קבלות מאותם "גורמים מומחים שיודעים מה הם אומרים" ומשלמים על זה הרבה מאוד כסף כדי לחפור לנו על זה. אם נרצה לראות שינוי במציאות, שינוי אמיתי במציאות שאנו חיים בה,  לא רק בעובדת האיסור, אלא בכל תחום בחיינו, אסור לנו להמשיך ולהצביע לאותם פושעים שבעזרת השם, יימצאו מאחורי סורגים, יחד עם ה'תשובות', ה'לבייבים' וה'עופרים' שלהם. עם מפלגה כמו עלה ירוק, בעזרת השם, תמצא את עצמה בכנסת היא מהר מאוד תגלה שהמאבק שלה איננו כלל האיסור על הצמח. המאבק, כתוצאה מהניסיון להסיר את האיסור, יחשוף את מהותו האמתית –  האופן הנצלני שבו החברה שלנו מתקיימת. דרך חיים נצלנית שבאה לידי ביטוי באופן שאנו ממשיכים לייצר אנרגיה. במקום לשאוב אנרגיה מהאדמה, מגופות של פגרים שנרקבו, במקום למצוץ אנרגיה מהים, אנו נתחיל לגדל אותה?

אני לא יודע מה המפלגה תוכל באמת לעשות, אני יודע שמי שהצבעתי לו עד עכשיו דיבר הרבה למעני ועשה הרבה למען המקורבים שלו. אני גם יודע שלא צריך להיות מומחה ביטחוני, או אפילו לדעת להחזיק משקפת, כדי להיות שר ביטחון. אני יודע שמספיק להיות עיתונאי עם בלורית כדי להיות שר אוצר… ואם אני הולך לקלפי זה לא בשביל להמשיך להיות "כצאן לטבח" של ברוני השוק "החופשי" !!