כמעט רבע מתלמידי התיכון מדווח על עישון מריחואנה ב-30 הימים שקדמו לסקר, על פי נתונים של  המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, נמצא שהנתון הסטטיסטי אינו שונה מהעשור הקודם.

למעשה, בין השנים 2003-2013, לא נצפתה עליה משמעותית בשום מדינה  מבחינה סטטיסטית בשיעור עישון מריחואנה בקרב תלמידי תיכון, המדווחים על שימוש במריחואנה לפני גיל 13; בחודש האחרון; או אי פעם. בכל מקרה, השיעורים היו או גבוהים יותר בשנת 2003 מאשר בשנת 2013 או לא הראו כלל הבדל משמעותי מבחינה סטטיסטית.

הנתונים מגיעים מהמערכת של ה-CDC (עיכוב התנהגות אצל נוער בסיכון ), מערכת שנתית של סקרים העוקבת אחר מיני התנהגויות מסוכנות בקרב הילדים במדינה. בין המסקנות האחרות התגלה ששיעורי העישון והאלימות בגיל שתיים עשרה,  ירדו. יותר מ 13,000 תלמידי תיכון  ענו על הסקר באביב שעבר בהתנדבות ועילום שם, באישור הורים. נתונים עבור מדינות מסוימות לא היו זמינים בשנת 2003 2013 או שניהם, הנתונים מצביעים על כך שברוב המדינות נמצאו שיעורים גבוהים יותר של שימוש במריחואנה אצל נערים ופחות אצל נערות.

: 8.6 אחוזים ניסו מריחואנה לפני גיל 13

 1 מכל 12 תלמידי תיכון בשנה שעברה דיווחו כי התנסו במריחואנה לפני יום הולדתם ה-13, על פי הנתונים.

ניו מקסיקו הייתה בשיעור הגבוה ביותר על ידי הרחק מכל שאר המדינות. שם, 17.3 אחוזים דיווחו כי ניסו מריחואנה לפני גיל 13.

בארבע מדינות אחרות: מיסיסיפי, אלסקה, הוואי וטנסי 1 מכל 10 דיווח כי התנסה בעישון מריחואנה כנער.

. המימדים היו פחותים ביוטה ואיידהו רק 1 מתוך 20 דיווחו כי התנסו לפני גיל 13.

באף מדינה לא היה שיעור גבוה יותר מבשנה שעברה מבחינה סטטיסטית  או מעשור קודם לכן, על פי הערכות של ה-CDC. ב-15 מדינות, בשנת 2003 היה השיעור  הגבוה ביותר באופן משמעותי מבחינה סטטיסטית. השיעור לא היה שונה במדגם  ב-13 המדינות.