אי שם מעבר לקשת ישנה דמוקרטיה אחת שבה המחוקקים מחויבים לפעול לפי תוצאות משאלי עם, שלא כמו פה בארץ שהמחוקקים מחויבים להחלטות ועדת המומחים מטעם 'טבע', 'שראל' ואהוד ברק.

ניו המפשייר – בית הנבחרים מאשר חוק להרחיב את תוכנית הקנאביס הרפואי.

נכון להיום 'בעלי המזל' שיכולים להשתמש בצמח כתרופה צריכים לסבול מאחת הבעיות הבאות: ALS, אלצהיימר, כיחשון, סרטן, מטופלי כימותרפיה, כאב כרוני, דלקת לבלב, מחלות מעי דלקתיות, תסמונות אהרלס-דנרוס, לחץ פנימי בעינית, גלאוקומה, אפילפסיה, הפיטיטיס C, איידס ו HIV, זאבת, הקאות, טרשת נפוצה, ניוון שרירים, בחילות, פרקינסון, התכווצויות שרירים, PTSD, פרכוסים, מחלות ופגיעות בעמוד השדרה, פגיעת מוח טראומתית,  CSWS תסמונת מוחית. בתחילת השנה אישר בית הנבחרים שתי הצעות חוק להרחיב את הגישה למריחואנה רפואית, אך הצעה נוספת שהלכה ירוק יותר נפלה בסנאט.

בית הנבחרים אישר טיפול בצמח לסובלים מאינסומניה ולהפרעות כתוצאה מסמים אופיואידים (תרופות מרשם). בקשות לטיפול במחלות נוספות כמו חרדה ומחלת ליים נמחקו מההצעה הסופית של החוק. בתחילת השנה הצביע הסנאט נגד הצעת חוק שתרחיב עוד יותר את תוכנית הקנאביס הרפואי במדינה. אם הייתה עוברת הצעת החוק היו יכולים המטופלים לזכות בטיפול הצמחי לכל מחלה הנחשבת לנחוצה על ידי ספק הבריאות.

נכון להיום קיימת מדיניות אי הפללה בניו-המפשייר. קנס של 100 דולר בלבד צפוי לבגירים מעל גיל 18 שנתפסים עם כמות קטנה מעשרים ואחת גרם. הקנס גדל בעבירה השלישית והרביעית. תוכנית הקנאביס הרפואי אושרה בשנת 2013. מטופלים יכולים לקבל גישה לתרופה באמצעות אישור מפסיכיאטר. מטופלים עם אישור רפואי יכולים להחזיק כמות של עד 55 גרם קנאביס רפואי. נכון להיום לא ניתן לגדל את הזן הרצוי באופן פרטי.

 

ב – 2019 עבר חוק שיאשר למטופלים לגדל את הצמח בבית, אך המושל הטיל וטו על החקיקה. הניסיון של בית הנבחרים לעקוף את הוטו כשל, בהצבעה היו חסרים שלושה קולות בלבד. יחד עם זאת קרא הסנאט למחקר נוסף עבור הצעת חוק ללגליזציה של קנאביס עבור מבוגרים מעל גיל 21. הצעת החוק תפתח את השוק של הצמח לצרכנים למטרות פנאי ותיצור מסגרת מיסוי והפצה מסחרית של הצמח, צפו להפתעות.

מקור.