עד סוף המאה ה-19 היה הצמח מרכיב מרכזי בכל תרופה שנרקחה על ידי רוקח, בארה"ב. האינדיאנים נהגו לכנות את הצמח כמתנת האלים. השימוש הרפואי של הצמח ידוע אלפי שנים במזרח הרחוק. מאז כניסתו של הצמח לרשימת הסמים המסוכנים החלו לשגשג כל מיני תחלואות ומחלות שהציבור לא הכיר קודם כמו דיכאון וסרטן שהפכו למגפות רווחיות עבור חברות התרופות, אפילו השפעת הפכה למקור לתמותה, הפתרון במדינת ישראל: חיסונים בכפייה.

הבוחרים במיסיסיפי ידרשו להחליט אם לומר כן ללגליזציה רפואית.

בתחילת השנה הפכה מיסיסיפי למדינה האחרונה הדנה בשאלת הקנאביס הרפואי. אם הבוחרים יאשרו לגליזציה במשאל העם של יוזמה 65, הם יזכו לטיפול רפואי באמצעות הצמח כנגד מגוון של מחלות: סרטן, אפילפסיה והפרעות פרכוסים אחרות, פרקינסון, מחלת הנטינגטון, טרשת נפוצה, PTSD, איידס \ HIV, כאב כרוני, ALS, גלאוקומה, קרוהן, אנמיה חרמשית, אוטיזם, פגיעות בעמוד השדרה ועוד. מטופלים אלו יקבלו רישיון לצרוך מריחואנה רפואית ממשרד הבריאות.

הקבוצה שיזמה את המשאל 'מיסיסיפי לטיפול רחום' הודיעה על החדשות בעמוד הפייסבוק. התגובות החיוביות לא אחרו להגיע:

ג'ון דיקסון: "בשם מטופלים המתמודדים עם בעיות כרוניות ומחלות סופניות, איבוד תיאבון, דיכאון, אנו מודים לכם. טיפול טבעי במקום כימיקלים של חברות הפארמה היא בחירה מתבקשת".

מלודי וורשם: "תודה, תודה ושוב תודה, אני אסירת תודה על העבודה שלכם! תודה לכם!"

רבקה קירק: "שמחה כל כך שהממשל במיסיסיפי מראה קצת הבנה עבור אלו מאתנו שסובלים בכל יום, חברות הפארמה הגדולות דואגות רק לעצמן…"

הקבוצה שיגרה 105 אלף חתימות התומכות במשאל אל משרד מזכיר המדינה בחודש ספטמבר, מספר שעבר בקלות את 86 אלף החתימות הנדרשות בחוק כדי לקדם יוזמה למשאל עם במדינה. אם המצביעים יאשרו את היוזמה בנובמבר, יוכלו המטופלים לבחור לקבל טיפול באמצעות הצמח. במהלך השנה מצביעים בדרום דקוטה יקבלו הזדמנות דומה לאשר מריחואנה רפואית, וגם לגליזציה למטרות פנאי במשאל עם משלהם.

מהקבוצה שיזמה את ההצעה נמסר כי הסקרים חיוביים מאוד, "77 אחוז בכל קבוצת גיל תומכים ביוזמה, ראינו את התמיכה גם מכמות החתימות שהשגנו". אך היוזמה תתקל בהתנגדות כולל מהמושל הרפובליקני, פיל בריאנט, שאמר ב – 2018 שהוא יתנגד להצעה. "אם היוזמה תעבור אטיל עליה וטו" אמר בדף הפייסבוק שלו, " עם כל ההתקדמות של חברות הפארמה זה יהיה מוזר להחזיר את הקנאביס למשוואה".

גם במקרה הזה התגובות לא אחרו להגיע:

ג'רי ג'קסון: "אינני תומך לגליזציה אך אם תלך בניגוד לרצון הבוחר יהיה זה עונג עבורי להצביע עבור כל מי שיתמודד נגדך".

פאם נוולס: "אז אינך רוצה לעזור לילדים עם התקפים, משוחררי צבא עם טראומה, קשישים עם מחלות רבות כמו פרקינסון ואלצהיימר, ולמטופלים רבים נוספים הסובלים מכל מיני מחלות. אני עצובה ומאוכזבת מחוסר ההיגיון של המדינה. מובן שחברות הפארמה לא רוצות בכך, לא אצביע עבור מי שמתנגד לכך".

סמנת'ה פאריס: "על המסע של ריילי שמעת? ילדה בת חמש שחיה במיסיסיפי הטובה והישנה, כמעט נפטרה. כעבור חמש שנים עברה לקולורדו והיום היא מחלימה! משפחה צעירה שנאלצה לעזוב את ביתה כדי שביתם תוכל לחיות, ולך יש החוצפה לדבר על רווחי חברות הפארמה?
כמה מטופלים נפטרו רק בשבוע האחרון במדינה הנהדרת שלנו ממנת יתר של הרואין??? אני מוכנה להתערב שלפחות חצי מהם התחילו את מסע ההרס שלהם הודות למשככי הכאבים של חברות התרופות, ואתה מדבר על התקדמות פארמולוגית?".