ליבי במערב ואנוכי בתחילת המזרח –
איך אטעמה את אשר ירפא ואין הוא חוקי?
איכה אשלם לטיפול יוקרתי, בעוד
קולורדו בחבל ירוק ואני בכבל תעשייתי תרופתי?
ייקל בעיני עזוב כל רוע משרד הבריאות,
כמו ייקר בעיני שלום נפשי וגופי!

סנאטורית מטנסי הגישה מחדש הצעת חוק לקנאביס רפואי במדינה

לאחר שנכשלה בשנה שעברה החליטה ג'ניס בוולין, סנאטורית רפובליקנית, להגיש מחדש את הצעתה לקנאביס רפואי. "עשרות אלפים ואפילו מאות אלפים יכולים להרוויח מהחוק לקנאביס רפואי" היא אומרת, "הציבור דורש אלטרנטיבה למשככי הכאבים המסוכנים".

אם ההצעה תעבור, היא תאפשר למטופלים העומדים בהגדרות לקבל גישה למריחואנה רפואית באמצעות פסיכיאטר. ההצעה יוצרת מסגרת לגידול, הפקה, הפצה ומכירה של מריחואנה רפואית.

סקר שנערך ב-2018 הראה שיותר משמונים אחוז מהתושבים תומכים בלגליזציה רפואית. בכירים במערכת עקיפת החוק מתנגדים לרעיון. דיויד ראש, ראש לשכת החקירות של טנסי טוען שאין צורך ליצור סוג חדש של תרופה, "נראה לי שכולנו רוצים חוואים שיגדלו, רופאים שירפאו ומחוקקים שישמרו על האנשים, זה ישפיע בצורה רעה על כל זה".

בתחילת השנה הציע ראש בוועידת התקציב שיש לחכות לאישור ברמה הפדרלית לפני שתהיה לגליזציה בטנסי. "אם זה באמת למטרות רפואיות שיעבור את ההליכים המאושרים על ידי ה-FDA" אמר, "אם זה יקבל אישור מה-FDA אנחנו לא נתנגד לכך".

הסנאטורית בוולין שבעבר התנגדה למריחואנה רפואית, מקווה לשכנע את המתנגדים שלגליזציה תתרום לטנסי. בחמישי היא מתכננת לכנס פגישה עם מנהיגים במערכת אכיפת החוק במטרה לדון בנושא. "הייתי נגד זה לחלוטין" היא אומרת, "אך זה נדרש בטנסי, המטופלים זקוקים לזה, והרופאים זקוקים לאלטרנטיבה לסמים האופיאטים (תרופות מרשם)". למרות שהניסון שלה כשל בטנסי, הצעת החוק שימשה כטיוטה להצעת חוק באלבמה בחודש שעבר.

מקור.