אם תעברו את האסדה ואת מצר גיברלטר, תוכלו להגיע ליבשת חדשה, מספרים עליה שנשטפה בעלי שלכת ירוקים בשנים האחרונות, שכבר בשנות השבעים חולק למעטים נבחרים תרופת קנאביס נגד סרטן. שם לא מייפים את הדברים, הרופא לא אומר לך "אתה צריך זמן כדי 'לרדת' מהתרופה", אלא מסביר הרופא שמדובר במגיפה של תרופות מרשם, ושמדובר בסכנה מידית ושסופה עלול להיות מוות.

וירג'יניה – באמצעות שליטה דמוקרטית באסיפה הכללית, מתכוון המושל לפעול למען מדיניות אי הפללה. 

זו שנתו השלישית של המושל ראלף נורת'ם בתפקיד. במהלך נאומו השנתי קרא המושל למחוקקים ליצור מדיניות של אי הפללה, זאת בעקבות ניסיון ללגליזציה שכשל בשנה האחרונה. זו הפעם הראשונה שהמושל מתייחס לנושא, בעקבות הכישלון הקודם.

בשנה שעברה נכנסו שלושה חוקים חדשים בנושא המריחואנה הרפואית, חוקים שמאפשרים גישה קלה יותר, רחבה יותר למטופלים, ולסוגים נוספים של הצמח. הצעת החוק "תנו לרופאים להחליט" הוציאה את המטופלים מהמעמד הלא חוקי שהיו בו עד אותה שנה.

הסיבה לקריאתו של המושל להקלה על צרכני המריחואנה נובעת מהחקיקה הנוקשה. כל אדם שנתפס עם כמות הגדולה משבע גרם עלול למצוא את עצמו בסכנה למאסר עד 10 שנים על מכירה והפצת סמים לא חוקיים. כתוצאה מהחוק בתי הכלא במדינה מלאים בשבויים של 'המלחמה בסמים'.

בהצעת חוק נוספת שעלתה בתחילת השנה הודיע המושל על כוונתו להתמקד בנושא השבת הצדק המשפטי לצרכני הצמח. הרפורמה לצדק פלילי, במידה ותעבור, תבטל את העבירה על אחזקת הצמח בכמות קטנה ותשחרר את שבויי המלחמה בסמים מהכלא. הרפורמה תבטל עונשים נוספים, כמו ביטול רישיון הנהיגה של הצרכנים וקנסות שאזרחים לא הצליחו לשלם. על פי הרפורמה אנשים שייתפסו עם כמות קטנה של הצמח ייקנסו ב – 50 דולר.

מקור.