היועץ המשפטי של ממשלת ארה"ב, ג'ף סשונס, מי שעד לא מזמן איים על תעשיית הקנאביס בפשיטה כלל ארצית, סוף סוף מודה: "הצמח הוא תרופה". אחרי עשרות שנים של התייחסות לצמח כהמצאה של השטן, טוען שאין התנגדות לחקור את הצמח.

הופעתו הפומבית הראשונה של היועץ המשפטי לטובת הצמח קרתה ביום רביעי, היא מסמלת שינוי משמעותי של הממשל בהתייחסות לצמח המריחואנה. הבכיר הידוע לשמצה בהתנגדותו ללגליזציה, סיפר בוועדה בסנאט שהוא מאמין שניתן להשתמש בצמח כתרופה, ושהממשל הפדרלי צריך להגביר את ההשקעה במחקר הצמח. היועץ הצהיר שייתכן שיש סגולות רפואיות לצמח, בתת ועדת המסחר, צדק, מדע וסוכניות קשורות.  

"אנו מתקדמים ואני מאמין שבקרוב יהיו עבודות ומחקרים נוספים, ונוסיף ספקים נוספים של הצמח תחת מצבים מבוקרים", אמר ביום רביעי בגבעת הקפיטול.

בזמן שמדינות רבות בארה"ב ממשיכות ועוברות למדיניות מקלה יותר בניגוד לאיסור הפדרלי, התפתחות המחקר המדעי נחשב לצעד הראשון להביא מדיניות מתקדמת לקהל רחב יותר. באמצעות סוכניות ממשלתיות כמו המחלקה לענייני ותיקי הצבא, או אוניבסיטת ליד, אם יוכלו המדענים להעלות טענות נגד הסנקציות הפדרליות מצד אחד, ובעד הסגולות של הצמח מהצד השני, טוען ההיגיון, יהיה קשה יותר למחוקקים להתנגד ללגליזציה.

"נדרש מחקר קנאביס כדי לקבל החלטות, ומחקר נרחב הוזמן על ידי המזכיר לענייני ותיקי הצבא,על ידי ה-FDA, המנהל לבטיחות בדרכים, המכון הלאומי לסרטן, וסוכניות רבות נוספות". כתבו בתחילת החודש סנטורים שפנו ליועץ המשפטי לממשלה. במקביל בקרוב תוגש הצעת חוק רפובליקנית בנושא המריחואנה הרפואית, הצעה שתאפשר להקל על החוקרים.

אך למרות טענות ומחקרים שמציעים שהקנאביס יכול לטפל במגיפת האופיואידים, היועץ הממשלתי לא מתרגש. בוועדה טען שכלל לא בטוח שמריחואנה יכולה לטפל בהתמכרויות. בתקווה שהחוק שיקל על החוקרים יעבור במהירות ויוכיח לו את האמת.

מקור.