ארצות הברית איננה המדינה היחידה שמראה סממני התקדמות בנושא הלגליזציה. ישנן מדינות נוספות שמתחבטות במאבק למען עתיד בטוח לילדים שלנו, ולמען עתיד בריא יותר לחולים שלנו. כן, נכון, גם עתיד שעלול אולי להכניס מעט יותר כסף לברונים שלנו שיושבים על מכרות זהב של כדורי מרפא קטלניים. אירלנד הופכת למדינה שהתמיכה בה ללגליזציה הולכת וגדלה

שני רופאים מתמחים בממלכה המאוחדת ביקשו מהארגון הרפואי האירי לבחון את העמדה שלו על קנאביס. אחד הרופאים מציין שלפחות 25 אחוזים מהאוכלוסיה האירית מודה בשימוש של מריחואנה ושהגיע הזמן לדון מחדש בחוקי האיסור הנוקשים. הרופאים מציינים שהאיסור הוא הדבר המסוכן ביותר בצמח. הם מציינים זאת על הסמך הניסיון שלהם בעבודה עם מתמכרים. הבעיה העיקרית איננה פיתוח מחלה כתוצאה משימוש במריחואנה, הסיכון הגדול כתוצאה מהשימוש הינו הסיכוי להיתפס על ידי כוחות החוק. 

הרופאים מתייחסים לעשיון מריחואנה בקרב בני נוער, ששוב חייהם עלולים לפנות לנתיבי אסון הרסניים, לא כתוצאה מהשימוש עצמו אלא מהתייחסות השלטון והחוק למעשים אלו. נער שבתיקו הפלילי נרשם עבירה על שימוש בסמים הופך לנטל על החברה שלא מרצונו והדרך שלו אל עולם הפשע סלולה. הרופאים מזכירים שעישון מריחואנה היה דבר שבשיגרה גם כשהם היו סטונדטים. 

ארגון הבריאות הודיע בתגובה לבקשה זו, שעוד באפריל הוגשה בקשה למחקר לייצור ושימוש במריחואנה באירלנד. רבים מקווים שיהיה זה הצעד הראשון ליצירת שוק חוקי לצמח, שוק בריא שיבטל את השוק השחור ואת התופעות השליליות שנוגעות לו. 

נכון להיום, הקנאביס איננו חוקי באירלנד ובממלכה. כאשר רופאים פרטיים וארגונים רפואיים בודקים הנושא ואפילו תומכים בו, מהסיבות הנכונות: רפואה, כלכלה, חברה, כנראה שהדרך למדינה בריאה ובטוחה יותר קצרה.

מקור.