סך הכל אני "ילדה טובה מבית טוב" שגדלה לתוך המסגרת המקובלת – "סמים זה רע" . ,חשיש ממכר- מסוכן לחברה".. בפנימיה הדתית לבנות היו הלחשושים הסודיים על ההיא "שמסתובבת עם חברים שמעשנים סמים" . זה התחיל בסוד ויצא לאור כצורך – לטפל בנוער השוליים.

מחנכים דגולים פתחו את הארון והודו – "יש נוער דתי שמעשן סמים" זה היה שבר חברתי. אחרי כמה שנים שהסתובבתי עם אנשים שמעשנים "דברים" כבר הבנתי שדי מטומטם לרדוף אותם על זה. הם היו חברים שלי. הם כבר לא היו "מסוממים" או "מכורים" הם היו סתם – סטלנים. אבל לא נגעתי. כשקמה "עלה ירוק" – היא היתה בעיני תנועה הזויה. בסדר – אתם ממילא מעשנים. למה צריך מפלגה? כל ההוא הא סביב צמח קטן וכמה אנשים שרוצים להתמסטל נראה לי מוגזם – חברים, יש כלכך הרבה מה לעשות בעולם הזה. יש הומלסים. הכל פה נרקב. על זה אתם נלחמים?

רק בשנה האחרונה – בזכות כמה חברים לוחמים והפייסבוק אני מבינה שהמאבק הזה הוא לא רק על הזכות להתמסטל. הוא מבקש, בדרכו הייחודית – שינוי שורשי של השיטה. הוא מאבק על פירוק הריכוזיות (ע"ע חברת טבע ומשרד הבריאות) על פירוק השליטה הבלעדית של ההון על גילוי ההסתרות של שנים ארוכות על חופש בסיסי- לחיות. לנשום. להנות מבלי לפחד ולהירדף. להרגיש טוב. על החופש מכאב פיזי.

הכי שבר אותי המאבק על הזכות לקנאביס רפואי. אנשים סובלים 24 שעות ביממה – ונמנעת מהם הזכות להפסיק לסבול.

כאן הבנתי שמשהו ממש רקוב. ללא האינטרס- אין שום הסבר לצורה שבה פועל משרד הבריאות .

אז עכשיו אני פה.

במקצועי אני עובדת סוציאלית. לפני כמה שבועות -רציתי להפנות פונה שלי , מכורה לשעבר שעדיין משתמשת בגראס לטיפול ב"תחנה לטיפול בהתמכרויות". דברתי עם המטפלת אמרה שאי אפשר לקבל אותה כי היא ממשיכה לעשן.. "אבל היא הפסיקה עם כל הזבל" – אמרתי לה. "היא חייבת את הגראס כדי להרגע. שלא תשתגע- בעולם המטורף הזה" "בשביל להרגע", אמרה לי המטפלת "יש תרופות".

תרופות אלוהים ובמה הן יותר טובות מהגראס. רציתי להגיד אבל אני עובדת סוציאלית, כמותה אחת מהמערכת.

אז שתקתי.

אני מקוה שבפעם הבאה יהיה לי האומץ לצאת מהארון *

(לכבוד הוא לי שיוזם החוק הוא משה פייגלין, אדם אמיץ עם כיפה, שהצליח לצאת מגבולות הגזרה המאד ברורים של השיח המגזרי. עוד כמה כאלה ואין ספק – שננצח.)

בכיף ובהצלחה

( : יעל